Įstaigos adresas: Vytauto Didžiojo g. 58, LT-86143 Kelmė, tel. (0 427) 69 067, mob. +370 683 79 229, el. p. [email protected]. Įstaigos darbo laikas pirmadieniais–ketvirtadieniais 8.00–17.00 val., penktadieniais 8.00–15.45 val., pietų pertrauka 12.00–12.45 val.
Paslaugas teikia Kelmės rajono socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkės:
Socialinių paslaugų kainos Kelmės rajono savivaldybės finansuojamose socialines paslaugas teikiančiose įstaigose (Savivaldybės tarybos 2024-12-17 sprendimas Nr. T-385)
Informacija apie paskutines (iki 2024 m. vasario 1 d.) pirktų ar finansuotų socialinių paslaugų kainas
Informacija apie paskutines (iki 2023 m. vasario 1 d.) pirktų ar finansuotų socialinių paslaugų kainas
Dėl prevencinių, bendrųjų socialinių paslaugų, socialinės priežiūros ir laikino atokvėpio paslaugos kokybės vertinimo Kelmės rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo (2024-07-29, Nr. M-444)
Prevencinių socialinių paslaugų organizavimo ir teikimo Kelmės rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (2024-08-29 Nr. T-245)
Socialinės priežiūros, laikino atokvėpio paslaugos, socialinės globos įstaigos ar socialinių paslaugų teikėjo parinkimo tvarkos aprašas (2024-08-29 Nr. T-242)
Kelmės rajono savivaldybės administracijos valstybės biudžeto lėšų asmeninei pagalbai teikti paskirstymo, pervedimo, naudojimo, atsiskaitymo ir kontrolės tvarkos aprašas (2024-04-25, Nr. A-274)
Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo, asmeninės pagalbos teikimo ir mokėjimo už asmeninę pagalbą Kelmės rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (2024-03-06, Nr. M-96)
Dėl Kelmės rajono savivaldybės asmens su negalia gerovės tarybos sudėties ir jos nuostatų patvirtinimo (2024-08-29 Nr. T-238)
Šeimynų steigimo, veiklos nutraukimo ir finansinės paramos teikimo šeimynoms tvarkos aprašas (patvirtintas Mero 2023-10-18 potvarkiu Nr. M-334)
Bendruomeninių šeimos namų veiklai taikomų kriterijų nustatymo bei veiklos kokybės priežiūros ir kompleksinių paslaugų šeimai atitikties gyventojų poreikiams vertinimo organizavimo Kelmės rajono savivaldybėje tvarkos aprašas
Palydėjimo paslaugos jaunuoliams poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašas
Vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir periodinių pašalpų skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašas
Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo, skyrimo ir organizavimo Kelmės rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (2024-08-13 Nr. M-474)
Kompleksinių paslaugų šeimai organizavimo ir teikimo Kelmės rajone teikėjų atrankos tvarkos aprašas
Integralios pagalbos asmens namuose paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašas
Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo tvarkos aprašas ir prašymas (NETEKO GALIOS NUO 2024-08-29, informacijos apie išmoką ieškokite Vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir periodinių pašalpų skyrimo ir mokėjimo tvarkos apraše)
Projekto pavadinimas: ,,Paslaugų, skatinančių ir efektyviai palaikančių globą šeimos aplinkoje, vystymas”.
Trumpas aprašymas: projekto tikslas – diegti ir vystyti paslaugas, kurios skatintų ir palaikytų vaikų globą šeimos aplinkoje, užtikrinant vaikų poreikius ir saugumą. Projekto laikotarpiu bus teikiamos bendruomeninės paslaugos tėvų globos netekusiems vaikams, įskaitant kūdikius. Siekiama užtikrinti vaikų teises turėti šeimą ir augti saugioje aplinkoje. Taip pat numatoma visų savivaldybių globos centrų specialistų kompetencijų kėlimas, globėjų ir įtėvių rengimo programos tobulinimas, teisės aktų pakeitimai tobulinant vaikų globos sistemą, tinklaveika, visuomenės švietimas ir viešieji ryšiai nacionaliniu ir savivaldybės lygiais, numatoma plėtoti budinčių globotojų institutą, bei įdiegti nuolatinių globotojų institutą.
Projekto vykdytojas: Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Projekto partneriai: 66 globos centrai ir 60 savivaldybių.
Projekto tikslinė grupė: likę be tėvų globos vaikai, kaip jie apibrėžti Socialinių paslaugų įstatyme, išskyrus vaikų globos institucijoje globojamus vaikus.
Projekto siekiami rezultatai:
Institucinės globos pertvarkos tikslinių grupių asmenys, gavę bendruomenines paslaugas – 2 904 vaikai;
Institucinės globos pertvarkos tikslinių grupių asmenų, palankiai vertinančių gaunamų paslaugų kokybę, dalis – 95 proc.
Projekto pradžia: 2023-07-01
Bendros visam projektui ir visiems partneriams skirtos lėšos: 15 046 600,00 Eur.
Projektas finansuojamas 2021–2027 metų ES investicijų programos ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
Būsto pritaikymas asmenims su negalia
Nuo 2024 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2023 m. gruodžio 19 d. įsakymas Nr. A1-862 „Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. vasario 19 d. įsakymo Nr. A1-103 „Dėl būsto pritaikymo neįgaliesiems tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“.
Būsto pritaikymas sudaro sąlygas asmeniui su negalia savarankiškai ir saugiai patekti į būstą, judėti patalpose, aplinkoje bei naudotis būtiniausiais prietaisais buityje.
Būstas gali būti pritaikomas asmeniui, kuriam nustatytas neįgalumo ar dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo ar specialiųjų poreikių lygis), jeigu jis nėra įrašytas į savivaldybės ar valstybės eilę ilgalaikei socialinei globai gauti arba negauna ilgalaikės socialinės globos paslaugų valstybės, savivaldybės ar privačioje socialinės globos įstaigoje, arba negauna paliatyviosios pagalbos paslaugų valstybės, savivaldybės ar privačioje įstaigoje, ir:
individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos pirmo ar antro lygio poreikis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – specialusis nuolatinės slaugos poreikis) ir asmuo turi judėjimo sutrikimų, arba
judėjimo techninės pagalbos priemonių poreikis, arba
individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – specialusis nuolatinės slaugos poreikis ar specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis) dėl psichikos ar proto negalios, arba
individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos pirmo ar antro lygio poreikis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – specialusis nuolatinės slaugos poreikis) dėl regos sutrikimo (toliau – asmuo).
Sudarant būsto pritaikymo eilę, prioritetas teikiamas aukščiau nurodytiems asmenims pagal šių prioritetų išdėstymo eilę:
asmenims iki 18 metų;
asmenims, kuriems nustatytas individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos pirmo ar antro lygio poreikis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – specialusis nuolatinės slaugos poreikis) ir kuriems paskirtos dializės procedūros;
asmenims, kurie mokosi pagal formaliojo švietimo programas;
dirbantiems asmenims, išskyrus dirbančiuosius pagal savanoriškos veiklos sutartis. Prie dirbančių asmenų priskiriami ir tie, kurie vykdo individualią veiklą pagal verslo liudijimą ir (ar) pagal individualios veiklos pažymą ne trumpiau kaip 6 mėnesius iki prašymo pateikimo;
asmenims, naudojantiems aktyvaus tipo vežimėlį ar vežimėlį, skirtą tetraplegikui, ar elektrinį vežimėlį.
Prašomas pritaikyti būstas turi atitikti Būsto pritaikymo asmeniui su negalia poreikio nustatymo, būsto pritaikymo ir finansavimo tvarkos apraše nurodytus reikalavimus pritaikomam būstui.
Prašomas pritaikyti būstas turi atitikti Būsto pritaikymo asmeniui su negalia poreikio nustatymo, būsto pritaikymo ir finansavimo tvarkos apraše nurodytus reikalavimus pritaikomam būstui:
Jei būstas yra asmens, kuriam prašoma pritaikyti būstą, jis turi būti asmens nuolatinė gyvenamoji vieta, deklaruota teisės aktų nustatyta tvarka, išskyrus atvejus, kai būstas nėra visiškai baigtas (baigtumas turi būti tarp 80 ir 100 proc.);
Jei būstas nepriklauso pačiam asmeniui su negalia, būsto savininkas turi sutikti su būsto pritaikymu asmeniui su negalia;
Nuosavybė į būstą negali būti apribota, būstas negali būti išnuomotas, išskyrus, jeigu tai socialinis būstas arba kai savininkas – savivaldybė.
Kai negalią turinčiam asmeniui yra pritaikomos bendrojo naudojimo patalpos daugiabutyje, tuomet prašoma gauti kitų savininkų sutikimą. Sutikimo gavimą organizuoja savivaldybė.
Yra numatyta galimybė gauti kompensaciją būsto keitimui, kai parduodamas asmeniui su negalia nepritaikytas būstas ir perkamas pritaikytas ar iš dalies pritaikytas būstas. Tokiu atveju skirtumas gali būti padengiamas visiškai ar iš dalies. Jei perkamas iš dalies pritaikytas būstas, likusius būsto pritaikymo darbus asmuo gali organizuoti savarankiškai arba juos organizuoja savivaldybė.
Prašymą pritaikyti būstą gali pateikti asmuo ar asmens atstovas. Prašyme nurodoma: asmens, kuriam prašoma pritaikyti būstą, ir atstovo (jeigu kreipiasi atstovas) vardas, pavardė, gyvenamosios vietos adresas, asmens ar atstovo telefono ryšio numeris ar elektroninio pašto adresas, prašomo pritaikyti būsto adresas. Asmuo ar atstovas prašyme gali nurodyti pageidaujamą būsto pritaikymo darbų organizavimo būdą arba šią informaciją jis pateikia Komisijai, jai atliekant prašomo pritaikyti būsto apžiūrą.
Kartu su prašymu asmuo ar atstovas pateikia šiuos dokumentus ar jų kopijas:
asmens ir atstovo, jeigu prašymą ir dokumentus teikia atstovas, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę arba Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje);
dokumentus, pagrindžiančius, kad asmeniui turi būti teikiamas prioritetas (išrašą iš asmens medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a „Medicinos dokumentų išrašas / siuntimas“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. sausio 27 d. įsakymu Nr. V-120 „Dėl privalomų sveikatos statistikos apskaitos ir kitų tipinių formų bei privalomų sveikatos statistikos ataskaitų formų patvirtinimo“ (toliau – Forma Nr. 027/a), jei asmeniui paskirtos dializės procedūros; Techninės pagalbos neįgaliesiems centro direktoriaus sudarytos komisijos dėl kompensacijos skyrimo priimto teigiamo sprendimo dėl aktyvaus tipo vežimėlio ar vežimėlio, skirto tetraplegikui, ar elektrinio vežimėlio įsigijimo išlaidų kompensacijos skyrimo kopiją ar tarp Techninės pagalbos neįgaliesiems centro ir asmens sudarytos Asmens aprūpinimo judėjimo techninės pagalbos priemone sutarties, kurioje nurodyta, kad asmuo aprūpintas aktyvaus tipo vežimėliu ar vežimėliu, skirtu tetraplegikui, ar elektriniu vežimėliu, kopiją, ar Techninės pagalbos neįgaliesiems centro raštą, patvirtinantį, kad asmuo yra pateikęs Techninės pagalbos neįgaliesiems centrui socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytos formos Prašymą skirti judėjimo techninės pagalbos priemonę ir laukia, kol jam bus skirtas aktyvaus tipo vežimėlis ar vežimėlis, skirtas tetraplegikui, ar elektrinis vežimėlis; pažymą ar kitą dokumentą iš ugdymo įstaigos, patvirtinantį, kad asmuo mokosi pagal formaliojo švietimo programas (nurodomas asmens vardas, pavardė, gimimo data, patvirtinimas, kad asmuo mokosi pagal formaliojo švietimo programą); pažymą iš darbdavio, patvirtinančią, kad asmuo dirba (nurodomas asmens vardas, pavardė, gimimo data, patvirtinimas, kad asmuo dirba);
Formą Nr. 027/a ar kitą gydytojo pažymą, jei kreipiamasi dėl pakartotinio būsto pritaikymo, kai asmeniui dėl pasikeitusios sveikatos būklės reikalingi papildomi būsto pritaikymo darbai;
laisvos formos rašytinį būsto savininko sutikimą leisti pritaikyti jam nuosavybės teise priklausantį būstą, jei prašoma pritaikyti būstą asmeniui, kuris nėra to būsto savininkas (nurodomas būsto savininko vardas, pavardė, gimimo data, būsto adresas ir sutikimas leisti pritaikyti jam nuosavybės teise priklausantį būstą), išskyrus atvejį, kai prašoma pritaikyti socialinį ar savivaldybei nuosavybės teise priklausantį būstą;
dokumentą, patvirtinantį asmens atstovavimo pagrindą (pavyzdžiui, gimimo liudijimą, teismo sprendimą (nutartį), įgaliojimą, asmens ar atstovo raštišką sutikimą, kad būsto pritaikymo klausimais asmeniui atstovautų kitas asmuo (nurodomas atstovo ir atstovaujamojo vardas, pavardė, gimimo data), kai asmens vardu prašymą teikia atstovas.
Prašymą ir dokumentus galima pateikti raštu (228 kab., Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė) arba elektroniniu būdu (prašymas turi būti pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu).
Konsultacijos teikiamos Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje, Žemaitės g. 23, Kelmė, 5 kab., tel. (8 427) 69066, el. p. [email protected]
Einamaisiais metais gauti prašymai (iki gruodžio 31 d.) yra nagrinėjami sekančiais metais.
Kelmės rajono savivaldybės administracijos sumontuotų keltuvų (liftų) išmontavimo ir keltuvo (lifto), mobilaus keltuvo ar laiptų kopiklio išdavimo asmenims su negalia tvarkos aprašas
Būsto pritaikymo asmeniui su negalia poreikio nustatymo, būsto pritaikymo ir finansavimo tvarkos aprašas
Biudžetinė įstaiga, įm.k.162766035 Adresas: Vytauto Didžiojo g. 58, Kelmė Tel. (0 427) 69 067 Internetinė svetainė: https://www.kelmesrspc.lt
TRUMPA ISTORIJA
Kelmės rajono socialinių paslaugų centras – savivaldybės biudžetinė įstaiga, teikianti socialines paslaugas Kelmės rajono gyventojams. Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2021 m. rugpjūčio 26 d. sprendimu Nr. T-283 patvirtinti paskutiniai Kelmės rajono socialinių paslaugų centro nuostatai.
Kelmės rajono socialinių paslaugų centras veikia nuo 2001 metų. 2000 m. gruodžio 21 d. Kelmės rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-227 buvo įsteigta BĮ Kelmės rajono socialinių paslaugų tarnyba, 2015 m. rugsėjo 24 d. Kelmės rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-242, pakeistas BĮ Kelmės rajono socialinių paslaugų tarnybos pavadinimas į Kelmės rajono socialinių paslaugų centras.
Vizija – būti atviru naujovėms socialinių paslaugų centru, kuriame teikiamos kokybiškos ir kvalifikuotų specialistų paslaugos, užtikrinančios klientų gerovę, saugumą, socialinę integraciją į visuomenę, savarankiškumo stiprinimą.
Misija – teikti socialinę pagalbą savivaldybės gyventojams (jų šeimoms), kurie dėl amžiaus, neįgalumo, socialinių problemų yra neįgiję, praradę ar neturi gebėjimų arba galimybių savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu, padėti sudaryti šiems asmenims sąlygas ugdyti ir stiprinti gebėjimus bei galimybes savarankiškai spręsti savo socialines problemas, palaikyti socialinius ryšius su visuomene, taip pat padėti įveikti socialinę atskirtį.
Padalinys – Grupinio gyvenimo namai; adresas: Plento g. 25, Paprūdžių k., Kelmės apylinkių seniūnija, Kelmės rajonas.
Padalinys – vaikų dienos centras ,,Parama“; adresas: J. Janonio g. 11E, Kelmė.
Direktorius
Ramūnas Baranauskas Tel. (0 427) 69 067, +370 683 79 229 El. p. [email protected]
Vyriausioji buhalterė Nijolė Butkuvienė Tel. (0 427) 51 322
Padalinys: dienos socialinės globos centras Veiklos pradžia: 2020 m. vasario mėn.
Licencija socialinei globai teikti Nr. L000000821, išduota 2018-08-14 Įstaigos asmens sveikatos priežiūros licencija Nr. 4052, išduota 2019-06-27 Leidimas-higienos pasas Nr.(6-23 14.2.1)LHP-1136, išduotas 2019-04-12
Veiklos rūšis: dienos socialinė globa Darbo laikas: 7.00 – 17.00 val.
Paslaugų gavėjai: – vaikai su negalia; – vaikai su sunkia negalia; – suaugęs asmuo su negalia; – suaugęs asmuo su sunkia negalia.
Teikiamos paslaugos:
– Bendrosios socialinės paslaugos: informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas, maitinimo organizavimas, asmens higienos, priežiūros, transporto organizavimas.
– Dienos socialinės globos paslaugos: socialinės-kultūrinės, socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo, darbinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymo ir palaikymo bei kitos paslaugos reikalingos pagal asmens savarankiškumo lygį.
Paslaugos teikiamos iki 8 valandų per dieną (įskaitant pavėžėjimą) ir iki 5 dienų per savaitę.
Dienos centre dirba: – socialinis darbuotojas; – socialinio darbuotojo padėjėjas; – ergoterapeutas; – kineziterapeutas; – užimtumo specialistai
Vykdomos 3 dienos socialinės globos programos:
– dienos socialinės globos vaikų popietinio užimtumo programa (nuo 3 iki 4 val. per dieną); – dienos socialinės globos programa suaugusiems (iki 8 val. per dieną); – dienos socialinės globos vaikų užimtumo programa mokinių atostogų metu (iki 8 val. per dieną);
Veikla: Lankytojai kasdien dalyvauja įvairiose užimtumo programose, kuriose užimtumo specialistai siekia padėti įgyti naujų arba palaikyti turimus socialinius įgūdžius, lavinti funkcinius gebėjimus, sudaryti sąlygas išreikšti save, mokytis klausyti kitų ir būti išklausomais, ugdyti pasitikėjimo savimi jausmą. Taip pat organizuojami užimtumo (stalo ir lauko žaidimai, rankdarbiai, muzikiniai užsiėmimai, judesio terapija, kulinariniai užsiėmimai, daržininkystė ir kt.). Dienos centro dienotvarkė pritaikyta lankytojų poreikiams. Vyksta individualūs ir grupiniai kineziterapijos ar ergoterapijos užsiėmimai. Nuolat organizuojamos šventės ir bendri renginiai su Kelmės specialiosios mokyklos mokiniais.
Priėmimas: dėl dienos socialinės globos paslaugų reikia kreiptis į asmens (šeimos) gyvenamosios (deklaruotos) vietos seniūnijos Socialinio darbo skyrių.
Paslaugos mokamos. Mokėjimo už socialinę globą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens (šeimos) pajamas.
Vaiko ir šeimos gerovės centras
Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centras
Biudžetinė įstaiga Įm. kodas 190099289
Adresas: Mokyklos g. 9, Vijurkų k., Kukečių sen., LT-86435 Kelmės r. sav. Tel. +370 636 06 655 Interneto svetainė: www.vijurkai.lt
Vijurkų pagrindinėje mokykloje 1995 m. rugsėjo 4 d. pirmą kartą įsteigta globos grupė be tėvų globos likusiems vaikams.
2000 m. rugsėjo 1 d. Vijurkų pagrindinė mokykla reorganizuota ir pavadinta Vijurkų pradine mokykla, kurioje liko įsteigta globos grupė be tėvų globos likusiems vaikams.
2006 m. kovo 29 d. Vijurkų pradinė mokykla reorganizuota ir Kelmės rajono tarybos sprendimu Nr. T-63 įsteigti Kelmės rajono Vijurkų vaikų globos namai, jų veikla pradėta 2006 m. rugsėjo 1 d.
Prisidedant prie Lietuvoje diegiamos socialinės pertvarkos, kuria siekiama įgyvendinti perėjimą nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos kūrimo, Vijurkų vaikų globos namuose nuo 2016 m. sausio 1 d. pradėta teikti nauja socialinė paslauga – pagalba globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams, įtėviams ir šeimynų dalyviams ar besirengiantiems jais tapti asmenims.
Įstaigos iniciatyva ir Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2017 m. lapkričio 29 d. sprendimupatvirtintas Kelmės rajono savivaldybės vaikų socialinės globos sistemos pertvarkos 2018–2020 metų veiksmų planas.
Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2017 m. gruodžio 21 d. sprendimu Nr. T-403nuo 2018 m. sausio 8 d. pakeistas Kelmės rajono Vijurkų vaikų globos namų pavadinimas – pavadintas Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centru, Juridinių asmenų registre įregistruoti nauji įstaigos nuostatai ir pradėta įgyvendinti bendruomeninių paslaugų plėtra.
2018 m. spalio 31 d. oficialiai atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai ,,Šypsena“.
2019 m. spalio 1 d. įsteigtas Krizių skyrius.
2024 m. pradėta teikti socialinės priežiūros paslauga – palydėjimo paslauga jaunuoliams
Misija – teikti socialines paslaugas asmenims, kuriems būtina pagalba, užtikrinant jų poreikių tenkinimą ir sprendžiant problemas.
Vizija – užtikrinti klientų gerovę, saugumą, siekiant pozityvios socializacijos ir integracijos į visuomenę, skatinant visavertę asmenybės raišką.
Šeiminiai namai:
Adresas: Kaštonų g. 1, Naudvario k., Kelmės apyl. sen., LT-86436 Kelmės r. sav. mob. +370 637 67 472
socialinę riziką patiriantys vaikai ar vaikai iš socialinę riziką patiriančių šeimų;
vaikai su negalia.
Planinis vietų skaičius
8 vietos
Paslaugos kaina
Socialinė (trumpalaikė, ilgalaikė) globa – 1701 Eur/mėn;
Socialinė (trumpalaikė, ilgalaikė) globa vaikams su sunkia negalia – 2458 Eur/mėn.
Trumpalaikės (ilgalaikės) socialinės globos paslaugos skyrimo tvarka
Trumpalaikės (ilgalaikės) socialinės globos paslaugos Šeiminiuose namuose skiriamos vaikams, laikinai likusiems be tėvų globos, socialinę riziką patiriantiems vaikams ar vaikams iš socialinę riziką patiriančių šeimų, be tėvų globos likusiems vaikams, kuriems nustatyta nuolatinė globa, vaikams su negalia (toliau – vaikas), deklaravusiems gyvenamąją vietą ir (ar) faktiškai gyvenantiems Kelmės rajone.
Esant laisvų vietų, galima apgyvendinti ir kito rajono gyventojus, sudarius tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo bei lėšų kompensavimo sutartį, kurią pasirašo tos savivaldybės, iš kurios atvyksta vaikas, administracijos direktorius ar kitas įgaliotas asmuo, ir Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centro direktorius. Sutarties forma tvirtinama šio centro direktoriaus įsakymu.
Vaikui socialinės globos paslaugos pradedamos teikti vadovaujantis Socialinės paramos skyriaus vedėjo sprendimu skirti vaikui socialinės globos paslaugas.
Vaikas šeiminiuose namuose gali būti apgyvendinamas skubos tvarka savivaldybės (kurios teritorijoje vaikas rastas, paimtas iš fizinei ar psichinei sveikatai pavojingų sąlygų) pagal VVTAĮT apgyvendinimo aktą tol, kol vaikui globa (rūpyba) bus pradedama teikti savivaldybės merui priėmus sprendimą dėl laikinosios globos (rūpybos) nustatymo.
Šeiminiuose namuose priimami sveiki vaikai, nesergantys aktyviąja tuberkulioze, ūmiais infekciniais, somatiniais ir kitais susirgimais, galinčiais kelti grėsmę kitų čia gyvenančių vaikų sveikatai, saugumui ir gyvybei. Apgyvendinant pateikiamas paslaugos gavėjui išduotas pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančio gydytojo (šeimos ar vaikų ligų gydytojo) arba gydančio gydytojo išrašas iš medicininių dokumentų (F027/a), nuo kurio išdavimo iki vaiko apgyvendinimo šeiminiuose namuose negali būti praėję daugiau kaip 3 mėnesiai.
Šeiminiuose namuose apgyvendinami vaikai nuo gimimo iki 18 metų.
Esant jaunuolio motyvuotam prašymui ir Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus sprendimui, gali būti sudaryta galimybė likti gyventi iki jis baigs bendrojo lavinimo, profesinio ugdymo ar specialiuosius ugdymosi poreikius užtikrinančias programas, tačiau ne ilgiau kaip iki 24 metų.
Mokėjimas už teikiamas trumpalaikės (ilgalaikės) socialinės globos paslaugas
Už Kelmės rajono gyventojams teikiamas socialinės globos paslaugas apmoka Kelmės rajono savivaldybė.
Už kito rajono gyventojams suteiktas socialinės globos paslaugas apmoka ta savivaldybė, iš kurios atvyko paslaugų gavėjas, pagal Kelmės rajono savivaldybės tarybos patvirtintą paslaugos kainą Bendradarbiavimo, paslaugų teikimo bei lėšų kompensavimo sutartyje numatytomis sąlygomis
KRIZIŲ SKYRIUje teikiamos PASLAUGOS
Paslaugos rūšis:
socialinės priežiūros paslauga – intensyvi krizių įveikimo pagalba
Paslaugos gavėjai:
vaikai, kuriems pagal Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą nustatyta laikinoji priežiūra, ir jų teisėti atstovai pagal įstatymą;
socialinę riziką patiriančios šeimos, turinčios vaikų;
kiti socialinę riziką patiriantys asmenys (pvz., vieniši tėvai ir jų vaikai, besilaukiančios moterys, nepilnametės besilaukiančios merginos ir nepilnametės motinos);
asmenys, patekę į krizinę situaciją (nukentėję nuo gaisro ir pan.);
patyrę stiprius emocinius išgyvenimus ir išgyvenantys krizę (nukentėję nuo smurto artimoje aplinkoje, prekybos žmonėmis, prostitucijos ir kt.)
Planinis vietų skaičius
30 vietų
Paslaugos kaina
644 Eur/mėn;
22 Eur/ 1 d.
Papildomos paslaugos už kurias moka Krizių skyriaus klientas
Už papildomų prietaisų, įrenginių (kompiuteris, muzikinis centras, radijas ir kt) naudojimąsi – 1 para – 0,20 Eur.
Už transporto (pavėžėjimo) paslaugas – 1 km kaina 0,30 Eur.
Paslaugos skyrimo tvarka
Intensyvios krizių įveikimo pagalbos ir apgyvendinimo Krizių skyriuje paslaugos skiriamos krizinėje situacijoje esantiems asmenims ir jų vaikams, deklaravusiems gyvenamąją vietą ir (ar) faktiškai gyvenantiems Kelmės rajone, kuriems nustatytas intensyvios krizių įveikimo pagalbos ir apgyvendinimo Krizių skyriuje paslaugų poreikis.
Krizių skyriuje, esant laisvų vietų, galima apgyvendinti ir kito rajono gyventojus, sudarius trišalę sutartį, kurią pasirašo asmuo, tos savivaldybės, iš kurios atvyksta asmuo, administracijos direktorius ar kitas įgaliotas asmuo, Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centro (toliau – Centras) direktorius. Sutarties forma tvirtinama Centro direktoriaus įsakymu.
Asmuo (šeima) ar vienas iš suaugusių šeimos narių, asmens globėjas, rūpintojas, bendruomenės nariai ar kiti suinteresuoti asmenys, nurodę priežastį, dėl kurios asmuo pats negali to padaryti, dėl intensyvios krizių įveikimo pagalbos ir apgyvendinimo Krizių skyriuje paslaugų gavimo kreipiasi į seniūniją pagal gyvenamąją vietą ir užpildo Prašymą-paraišką socialinėms paslaugoms gauti (forma SP-8), jos priedus ir pateikia šiuos dokumentus:
asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę, leidimą laikinai gyventi Lietuvoje (ne Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams), gimimo liudijimus ar kitus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, jeigu besikreipiantis asmuo turi nepilnamečių vaikų);
medicininę pažymą (formą 027/a);
neįgaliojo pažymėjimą, jei asmeniui nustatytas neįgalumas;
kitus dokumentus, reikalingus asmens socialinių paslaugų poreikiui įvertinti.
Seniūnijos socialinis darbuotojas per teisės aktuose nustatytą terminą įvertina asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, užpildydamas Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą (patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro) ir suformuoja asmens bylą, kurią pateikia Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui (toliau – Socialinės paramos skyrius).
Asmens (šeimos), gyvenančio (-ios) kitame rajone, socialinių paslaugų poreikį įvertina tos savivaldybės socialiniai darbuotojai. Krizių skyriui yra pateikiama suformuota byla kartu su trišale sutartimi.
Išskirtiniais atvejais, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo (jų) fiziniam ar emociniam saugumui, sprendimas dėl socialinių paslaugų skyrimo gali būti priimamas nenustačius socialinių paslaugų poreikio ir neturint asmens tapatybę patvirtinančio dokumento. Šiais atvejais intensyvi krizių įveikimo pagalba ir apgyvendinimo Krizių skyriuje paslauga teikiama nedelsiant. Krizių skyriaus socialinis darbuotojas raštu informuoja seniūnijos, iš kurios asmuo (šeima) yra atvykęs (-usi), socialinį darbuotoją ir Socialinės paramos skyrių apie asmens (šeimos) apgyvendinimą Krizių skyriuje.
Seniūnijos socialinis darbuotojas, bendradarbiaudamas su Krizių centro socialiniu darbuotoju, surenka nurodytus dokumentus, įvertina socialinių paslaugų poreikį, suformuoja asmens bylą ir pateikia Socialinės paramos skyriui. Socialinės paramos skyriaus specialistas įvertina asmens (šeimos) finansines galimybes mokėti už paslaugų teikimą Krizių skyriuje. Socialinės paramos skyriaus vedėjas per teisės aktuose nustatytą terminą priima sprendimą dėl apgyvendinimo Krizių skyriuje paslaugų skyrimo. Asmens byla perduodama Centrui, sprendimo kopiją Centras įteikia asmeniui.
Mokėjimas už teikiamas socialines paslaugas
Asmens mokėjimo už jam teikiamas socialines paslaugas (socialinės priežiūros paslaugos) Krizių skyriuje dydis apskaičiuojamas vadovaujantis Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu, patvirtintu Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2024 m. rugpjūčio 29 d. sprendimu Nr. T-244.
Asmens finansines galimybes mokėti už jam teikiamas socialines paslaugas vertina ir konkretų mokėjimo dydį pinigine išraiška nustato atsakingas Socialinės paramos skyriaus specialistas.
Asmens mokėjimo dydis už suteiktas laikino apgyvendinimo Krizių centre paslaugas nustatomas individualiai, atsižvelgiant į asmens pajamas.
Krizių atvejais, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, socialinė priežiūra (laikinas apgyvendinimas) 7 pirmąsias kalendorines dienas teikiama nemokamai.
Krizių centre apgyvendintas asmuo už papildomas paslaugas, nesusijusias su socialinės priežiūros paslaugų teikimu, moka pagal įstaigoje nustatytus įkainius.
Asmuo už suteiktas socialinės priežiūros paslaugas Krizių skyriuje moka iki kito mėnesio 20 dienos pagal Centro išrašytą sąskaitą ir perveda nurodytą lėšų sumą į Centro atsiskaitomąją sąskaitą.
Asmuo privalo pranešti Centrui apie jo pajamų pokyčius per 1 mėnesį nuo pajamų pasikeitimo datos.
Pasikeitus asmens finansinėms galimybėms, Socialinės paramos skyrius iš naujo vertina asmens finansines galimybes ir Centrui pateikia asmens (šeimos) mokėjimo už paslaugas skaičiavimą. Centras papildo sutartį. Perskaičiavus asmens finansines galimybes, asmuo už suteiktas socialinės priežiūros paslaugas Krizių skyriuje moka nuo to mėnesio, per kurį pasikeitė asmens mokėjimo už paslaugas dydis.
Asmuo, pageidaujantis pakartotinai gauti šias socialines paslaugas, turi būti atsiskaitęs su Centru už anksčiau teiktas paslaugas ir pateikęs seniūnijoje pagal gyvenamą vietą naują prašymą.
Socialinės paslaugos finansuojamos iš savivaldybės biudžeto ir asmens mokėjimo už suteiktas paslaugas lėšų.
Socialinės paslaugos pirmiausia finansuojamos nustatytu asmens mokėjimo už paslaugas dydžiu, likusi paslaugos kainos dalis – iš savivaldybės biudžeto lėšų.
GLOBOS CENTRO TEIKIAMOS PASLAUGOS
Paslaugos rūšis – pagalba globėjams (rūpintojams), budintiems ir nuolatiniams globotojams, įtėviams ir šeimynų dalyviams ar besirengiantiems jais tapti.
Paslaugos gavėjai– vaikus globojantys (rūpinantys), prižiūrintys ar įvaikinę asmenys ir besirengiantys globėjais (rūpintojais), budinčiais ar nuolatiniais globotojais, įtėviais ar šeimynų dalyviais tapti asmenys.
Paslaugos skyrimo tvarka
Fizinis asmuo norintis (-ys) tapti vaiko globėju (-ais) (rūpintoju (-ais), budinčiu ar nuolatiniu globotoju, savo gyvenamosios vietos Tarnybos teritoriniam skyriui turi pateikti šiuos dokumentus:
rašytinį prašymą, kuriame nurodo savo vardą, pavardę, gimimo datą, asmens kodą, gyvenamąją vietą, telefono ryšio numerį arba elektroninio pašto adresą, pageidaujamų šeimynoje globoti (rūpinti) vaikų skaičių, jų amžių, globos (rūpybos) rūšį;
sveikatos apsaugos ministro nustatytos formos savo ir kartu gyvenančių vyresnių kaip šešiolikos metų asmenų medicininius pažymėjimus (forma Nr. 046/a), išduotus likus ne daugiau kaip dvylikai mėnesių iki prašymo dėl tapimo vaiko globėju (rūpintoju), budinčiu ar nuolatiniu globotoju pateikimo Tarnybos teritoriniam skyriui dienos;
kartu gyvenančių vyresnių kaip šešiolikos metų asmenų rašytinius sutikimus, kad fizinis asmuo arba sutuoktiniai taptų vaiko globėju (-ais) (rūpintoju (-ais)), budinčiu ar nuolatiniu globotoju, kuriuose nurodyti šių asmenų vardai, pavardės, gimimo datos, sutikimai, kad fizinis asmuo arba sutuoktiniai taptų vaiko globėju (-ais) (rūpintoju (-ais)), budinčiu ar nuolatiniu globotoju;
dokumentus, įrodančius, kad fizinis asmuo, norintis tapti budinčiu ar nuolatiniu globotoju, yra įgijęs ne žemesnį nei vidurinį išsilavinimą;
dokumentus, įrodančius, kad fizinis asmuo, norintis tapti nuolatiniu globotoju, ne mažesnę kaip vienų metų vaiko globos (rūpinimo) ir (ar) budinčio globotojo veiklos patirtį.
Fizinis asmuo, norintis tapti šeimynos steigėju, dalyviu, savo gyvenamosios vietos Tarnybos teritoriniam skyriui turi pateikti:
prašymą ir jame nurodyti savo vardą, pavardę, gimimo datą, asmens kodą, gyvenamosios vietos adresą, telefono ryšio numerį (prireikus informacijai patikslinti), elektroninio pašto adresą (jei informaciją apie priimtus sprendimus pageidauja gauti elektroniniu paštu), pageidaujamų šeimynoje globoti (rūpinti) vaikų skaičių, jų amžių, globos (rūpybos) rūšį;
sveikatos apsaugos ministro nustatytos formos savo ir kartu gyvenančių vyresnių kaip šešiolikos metų asmenų medicininius pažymėjimus (forma Nr. 046/a), išduotus likus ne daugiau kaip dvylikai mėnesių iki prašymo dėl tapimo šeimynos steigėju, dalyviu pateikimo Tarnybos teritoriniam skyriui dienos;
kartu su fiziniu asmeniu, norinčiu tapti šeimynos steigėju, gyvenančių vyresnių kaip šešiolikos metų asmenų rašytinį sutikimą steigti šeimyną (nurodomas vardas, pavardė, gimimo data, sutikimas, kad asmuo (nurodomas vardas, pavardė, gimimo data) steigtų šeimyną);
dokumentus, įrodančius, kad fizinis asmuo, norintis tapti šeimynos steigėju, atitinka bent vieną iš Šeimynų įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 2 punkte nurodytų sąlygų (laikinosios globos (rūpybos) nustatymo faktą patvirtinantį dokumentą, teismo nutarties rezoliucinę dalį, darbo sutarties dalį, kurioje nustatytas darbo pobūdis ir trukmė, aukštojo mokslo baigimo diplomą ar kt.).
Mokėjimas už teikiamas socialines paslaugas:
Globos centro specialistų paslaugos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams teikiamos nemokamai.
Kitų rajonų gyventojams, sudarius lėšų kompensavimo sutartį su globėjų (rūpintojų) gyvenamosios vietos savivaldybe, teikiama mokymų pagal globėjų ir įtėvių rengimo programą GIMK paslauga, kuri apmoka už paslaugas pagal Kelmės rajono savivaldybės tarybos patvirtintą kainą.
Paslaugos kaina
10 Eur/val.
Valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos atestuotų asmenų teikiamos paslaugos:
Mokymai pagal globėjų ir įtėvių rengimo programą GIMK, kurią sudaro: – Pagrindiniai mokymai ketinantiems globoti, įvaikinti, tapti budinčiais ar nuolatiniais globotojais, šeimynų dalyviais, šeiminių namų darbuotojams; – Specializuoti mokymai ketinantiems tapti budinčiais ir nuolatiniais globotojais, šeimynų dalyviais, šeiminių namų darbuotojams; – atskirų GIMK programos dalių mokymus stiprinant šeiminių namų darbuotojų, globos centrų darbuotojų, budinčių ir nuolatinių globotojų, globėjų (rūpintojų), šeimynų dalyvių, įtėvių gebėjimus ir pagilinti žinias;
savitarpio pagalbos grupės globėjams (rūpintojams), budintiems ir nuolatiniams globotojams, įtėviams, šeiminių namų darbuotojams, šeimynų dalyviams;
asmenų pasirengimo vaiko globai (rūpybai), šeimynos veiklai, prižiūrėti globos centro globojamus vaikus ar įvaikinti vaiką vertinimas;
pakartotinis asmenų, pasirengimo vaiko globai (rūpybai), įvaikinimui, šeimynos veiklai, prižiūrėti globos centro globojamus (rūpinamus) vaikus ar įvaikinti vaiką vertinimas;
bendradarbiavimas su savivaldybės administracija, vaiko teisių apsaugos skyriumi, šeiminiais namais ir šeimynomis parenkant likusiam be tėvų globos vaikui tinkamiausią globėją (rūpintoją);
konsultavimas (namuose, įstaigoje), pagalba sprendžiant iškilusias problemas;
informavimas;
tarpininkavimas;
vaikų globos (rūpybos) ar įvaikinimo viešinimas, skatinimas bei populiarinimas;
Globos koordinatoriaus teikiamos paslaugos:
konsultavimas, pagalba sprendžiant iškilusias problemas;
tarpininkavimas kitose institucijose;
dalyvavimas vaiko laikinosios globos (rūpybos) peržiūrose;
budinčio ar nuolatinio globotojo, globėjo (rūpintojo) vykdomos veiklos kokybės vertinimas;
bendradarbiavimas su kitomis socialinių paslaugų, švietimo, sveikatos priežiūros įstaigomis;
intensyvios pagalbos krizės laikotarpiu teikimas;
laikino atokvėpio paslaugų organizavimas;
kitų specialistų pagalbos, atsižvelgiant į atsirandančius vaiko poreikius (pvz.: logopedų, specialiųjų pedagogų, teisininkų, psichoterapeutų paslaugos, vaiko neformaliojo ugdymo ar užimtumo paslaugos) organizavimas.
Psichologo teikiamos paslaugos:
konsultavimas (namuose, įstaigoje, nuotoliniu būdu): – globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, šeimynos dalyvių bei jų šeimose gyvenančių globojamų (rūpinamų), prižiūrimų ir įvaikintų vaikų; – bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų.
paskaitos; – grupiniai užsiėmimai; – individualios konsultacijos.
asmenų norinčių tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais, įtėviais, šeimynos dalyviais konsultavimas.
PALYDĖJIMO PASLAUGA JAUNUOLIAMS
Paslaugos rūšis:
Socialinės priežiūros paslauga – palydėjimo paslauga jaunuoliams
Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centre Palydėjimo paslauga jaunuoliams teikiama be apgyvendinimo.
Paslaugos teikimo trukmė:
paslauga teikiama jaunuoliams nuo 16 metų iki 24 metų;
nuo 1 iki 10 val. per savaitę.
Paslaugos gavėjai:
likę be tėvų globos vaikai (nuo 16 m.), kuriems teikiama globa (rūpyba);
socialinę riziką patiriantys vaikai (nuo 16 m.);
vaikai (nuo 16 m.), gyvenantys socialinę riziką patiriančiose šeimose;
sulaukę pilnametystės asmenys (iki 24 m.), kuriems buvo teikta globa (rūpyba) ar kurie gyveno socialinę riziką patiriančiose šeimose.
Planinis vietų skaičius
15 vietų
Paslaugos kaina
325 Eur/mėn;
Mokėjimas už paslaugą:
Asmens mokėjimo dydis už suteiktas palydėjimo paslaugas jaunuoliams nustatomas individualiai, atsižvelgiant į asmens pajamas;
Jaunuoliams (nuo 16 m.) gyvenantiems socialinę riziką patiriančioje šeimoje palydėjimo paslauga teikiama nemokamai.
Paslaugos poreikio nustatymo ir skyrimo tvarka
Dėl palydėjimo paslaugos skyrimo raštišku prašymu tiesiogiai, paštu ar elektroniniu būdu, jeigu valstybės elektroninės valdžios sistemoje teikiama tokios rūšies elektroninė paslauga, kreipiamasi į asmens (šeimos) deklaruotos ar faktinės gyvenamosios vietos (toliau – gyvenamoji vieta) vyriausiąjį ar vyresnįjį specialistą išmokoms (dirbantį seniūnijoje) ar į Socialinių paslaugų centro socialinio darbo organizatorių ar socialinį darbuotoją. Prašymas gali būti pateikiamas ir vyriausiojo ar vyresniojo specialisto išmokoms (dirbančio seniūnijoje) elektroniniame įrenginyje.
Dėl paslaugos skyrimo gali kreiptis:
vaiko tėvai ar kiti atstovai pagal įstatymą, jeigu palydėjimo paslaugos prašoma 16–18 m. vaikui;
18–24 m. asmuo, kuris nori gauti palydėjimo paslaugą, arba jo atstovai.
Pateikiami dokumentai:
prašymas-paraiška socialinėms paslaugoms gauti SP-8 forma;
prašymą teikiančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtinta jo kopija;
nepilnamečio, kuriam prašoma skirti palydėjimo paslaugą, asmens dokumento kopija;
asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas jei asmuo pats kreipiasi tiesiogiai į prašymą priimantį subjektą;
dokumentai, patvirtinantys, kad asmuo yra arba buvo rūpinamas socialinės globos įstaigoje Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Kelmės rajone teikimu. Jeigu dokumentai ir (ar) duomenys, kurių reikia nustatant teisę gauti paslaugą, yra valstybės registruose (kadastruose), žinybiniuose registruose, valstybės informacinėse sistemose ar juos Savivaldybė pagal prašymą ir (ar) duomenų teikimo sutartis gauna iš valstybės ir (ar) savivaldybės institucijų, įstaigų, įmonių ir organizacijų, pareiškėjas šių dokumentų ir (ar) duomenų pateikti neprivalo;
jei asmens deklaruota gyvenamoji vieta yra kitoje savivaldybėje, rašytinis paaiškinimas, kodėl kreipiamasi ne į savo deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybę, taip pat kitų dokumentų, įrodančių, kad asmuo gyveno Savivaldybėje, kopijos;
papildoma informacija, susijusi su palydėjimo paslaugos poreikio nustatymu.
Palydėjimo paslauga jaunuoliui pradedama teikti:
gavus Socialinės paramos skyriaus vedėjo sprendimą;
Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centrui sudarius palydėjimo paslaugos teikimo sutartį su jaunuoliu ir (ar) jo atstovu pagal įstatymą.
Pradėjus teikti palydėjimo paslaugą:
jaunuoliui paskiriamas socialinės įtraukties koordinatorius;
atliekamas jaunuolio individualių poreikių, jo socialinės aplinkos ir galimų pagalbos šaltinių įvertinimas;
kartu su jaunuoliu sudaromas Savarankiško gyvenimo planas.
Liolių socialinės globos namai
Liolių socialinės globos namai
Adresas
Nepriklausomybės g. 39, LT-86232 Lioliai, Kelmės r. Įm. kodas 162768381 Tel. +370 605 00 736
Neringa Bagdonavičienė Mob. +370 684 21 364 El. paštas [email protected]
Ūkio dalies vedėjas
Steponas Stonys Mob. +370 688 76 101
Vyr. buhalterė
Ingrida Penikienė Tel. (0 427) 44 260 Mob. +370 673 21 980 El. paštas [email protected]
Veiklos rūšis
Socialinė globa
Trumpa istorija. Kelmės rajono valdybos 1992 m. rugpjūčio 17 d. potvarkiu Nr. 361 buvo nuspręsta nuo 1993 m. sausio 1 d. įsteigti senelių namus Liolių lopšelio-darželio patalpose. 2012 metų pabaigoje pakeistas įstaigos pavadinimas – biudžetinė įstaiga Liolių socialinės globos namai.
Vizija– būti modernia ir atvira naujovėms socialinės globos įstaiga, kurioje teikiamos kokybiškos ir profesionalios paslaugos, garantuojančios saugų, sveiką, prasmingą gyvenimą, tenkinant ne tik fiziologinius, socialinius, bet ir kultūrinius bei religinius asmenų poreikius.
Misija – užtikrinti kokybiškas ir profesionalias žmogaus orumo nežeminančias, socialiai atsakingas gyvenimo sąlygas, išsaugant ryšius su visuomene.
Centro direktorė Janina Samušienė Mob. +370 614 40 937
Centro tikslas – regėjimo negalios kompensavimas akliesiems ir silpnaregiams teikiant specialiąsias, bendrąsias socialines, kultūrines ir užimtumo paslaugas.
Paslaugos teikiamos Kelmės mieste ir rajone gyvenantiems žmonėms su regėjimo negalia, jų šeimos nariams ir globėjams.
Jei turite regėjimo problemų, Centro darbuotojai suteiks:
skaitovo paslaugas;
palydovo paslaugas;
informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo paslaugas;
tarpininkaus įsigyjant techninės pagalbos priemones ir apmokys jomis naudotis;
socialinių ir savarankiško gyvenimo įgūdžių mokymo paslaugas;
dokumentų sutvarkymo (prašymų ir kitų dokumentų užpildymo) paslaugas;
dokumentų kopijavimo paslaugas.
Jei turite sveikatos problemų, Centre galime:
atlikti masažo procedūras;
pamatuoti kraujospūdį;
pamatuoti cukraus kiekį kraujyje;
pamokyti pažinti ir valdyti ligą;
užregistruoti pas specialistus;
iškviesti medicinos pagalbą į namus.
Jei turite laisvo laiko, Centre galima turiningai ir įdomiai praleisti laisvalaikį. Kviečiame Jus dalyvauti:
organizuojamuose renginiuose, šventėse;
pagalbos sau grupės veikloje;
amatų būrelio veikloje;
sociokultūrinėje veikloje;
organizuojamose išvykose;
mokytis kompiuterinio raštingumo.
ATMINTINĖ REGOS TECHNINĖS PAGALBOS PRIEMONĖMS ĮSIGYTI
JEI JUMS NUSTATYTAS abiejų akių regėjimo funkcijų sumažėjimas: geriau matančios akies regėjimo aštrumo su visiška korekcija sumažėjimas nuo 0,06 iki 0,3 arba geriau matančios akies akipločio koncentrinis susiaurėjimas iki 20 laipsnių nuo fiksacijos taško,
JŪS GALITE ĮSIGYTI:
kūno termometrą (kalbantį);
rankinį laikrodį (kalbantį);
stalinį laikrodį (kalbantį);
taktilinę (baltąją) lazdelę*;
baltąją (atraminę) lazdelę*;
virtuvės svarstykles (kalbančias);
skysčio lygio rodytuvus;
skirtingos paskirties didinamuosius stiklus, bet ne daugiau kaip 2 vienetus;
ilgio matuoklį.
JEI JUMS NUSTATYTAS abiejų akių aklumas: geriau matančios akies regėjimo aštrumas su korekcija yra ne daugiau kaip 0,05 arba geriau matančios akies regėjimo akipločio koncentrinis susiaurėjimas iki 10 laipsnių nuo fiksacijos taško,
JŪS GALITE ĮSIGYTI:
kūno termometrą (kalbantį);
rankinį laikrodį (Brailio arba kalbantį);
stalinį laikrodį (kalbantį);
taktilinę (baltąją) lazdelę*;
baltą (atraminę) lazdelę*;
virtuvės svarstykles (kalbančias);
skysčio lygio rodytuvus;
elektroninį skaičiuotuvą (kalbantį);
kompaktinių diskų grotuvą arba miniatiūrinį grotuvą;
diktofoną;
ilgio matuoklį;
laidinį telefoną (Brailio).
JŪS GALITE GAUTI KOMPENSACIJĄ UŽ SAVO LĖŠOMIS ĮSIGYTAS PRIEMONES:
kraujospūdžio matuoklį (kalbantį) – kompensuojama iki 50 Eur;
judriojo (mobiliojo) ryšio kalbantį telefoną – kompensuojama iki 174 Eur;
kitas priemones.
NORĖDAMI ĮSIGYTI REGOS TECHNINĖS PAGALBOS PRIEMONES (TPP), turite kreiptis į Techninės pagalbos neįgaliesiems centro skyrių arba į Kelmės rajono aklųjų ir silpnaregių centrą ir pateikti šiuos dokumentus:
prašymą dėl techninės pagalbos priemonės skyrimo;
išrašą iš medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a), kuriame turi būti nurodytas regėjimo aštrumo ir (ar) akipločio likutis. Išrašą išduoda asmenį gydantis gydytojas;
asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
dokumentą, patvirtinantį asmens gyvenamąją vietą;
neįgaliojo pažymėjimą.
Visais TPP klausimais konsultuoja Centro darbuotojai.
Socialinės globos grupė neįgaliems vaikams
Ikimokyklinio ugdymo ir dienos socialinės globos grupė neįgaliems vaikams
Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelis-darželis
Įstaigos pavadinimas: Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelis-darželis Adresas: A. Mackevičiaus g. 21, 86134 Kelmė. Įstaigos kodas: 190113365. Interneto svetainėhttps://kulverstuko.lt/ Elektroninis paštas [email protected] Mob. +370 616 09 833 Tipas: ikimokyklinio ugdymo mokykla, 3111.
Mokymo kalba: lietuvių Vykdomos švietimo programos: ikimokyklinio, vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, priešmokyklinio ugdymo programos.
Pagrindinės veiklos rūšys: ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymas, kodas 85.10.10; priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymas, kodas 85.10.20; nesusijusio su apgyvendinimu socialinio darbo su pagyvenusiais ir neįgaliais asmenimis veikla, kodas 88.10.
Direktorė Jolita Uljanovienė Mob. +370 665 47 637 El. p. [email protected]
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Monstavičiūtė Mob. +370 665 30 167 El. p. [email protected]
Direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Daiva Pocevičienė Mob. +370 618 04 669 El. p. [email protected]
Direktoriaus pavaduotoja ūkiui ir bendriesiems reikalams Rasa Melinienė Mob. +370 698 55 471 El. p. [email protected]
Įstaigoje veikia ikimokyklinio ugdymo ir dienos socialinės grupės „Spinduliukai“ ir „Lašiukai“ neįgaliems vaikams.
Grupėje dirbantys specialistai: Virginija Bilienė – spec. pedagogė-logopedė, Jurgita Cikanavičienė – socialinė pedagogė metodininkė, Marija Birutė Baltrukienė – gydytoja-reabilitologė, Justina Černeckytė – kineziterapeutė, Rita Šumskienė – masažuotoja, Alma Plamadiala – socialinė darbuotoja, Audronė Ramonė – bendrosios praktikos slaugytoja, Albina Kumutaitienė – grupės „Lašiukai“ mokytoja, Milda Čekanauskienė – grupės „Spinduliukai“ vyresnioji mokytoja, Violeta Ūselienė – grupės „Spinduliukai“ vyresnioji mokytoja.
Socialinio darbuotojo padėjėjos: Daiva Venckienė, Rasa Kazakauskienė, Inga Peleckienė, Kristina Každailienė.
Veiklos pobūdis: Vaikų, turinčių lengvą, vidutinę ir sunkią negalią, ugdymas atsižvelgiant į jų individualybę, sutrikimų specifiką bei sveikatos būklę ir Pedagoginės psichologinės tarnybos rekomendacijas.
Daugiau informacijos apie ugdymo įstaigos veiklą, teikiamas paslaugas, renginius, finansines ir biudžeto ataskaitas pateikiama ugdymo įstaigos tinklalapyje https://kulverstuko.lt/.
Bendruomeniniai šeimos namai
Lietuvos samariečių bendrijos Kelmės skyrius prisijungė prie projekto „Kompleksinės paslaugos (KOPA)“ Nr. 07-007-P-0001 ir kartu su projekto vykdytoju – Europos socialinio fondo agentūra – bei kitomis socialinių paslaugų įstaigomis Lietuvoje teiks kompleksines paslaugas šeimai.
Kompleksinės paslaugos šeimai apima:
• individualias ir (ar) grupines konsultacijas asmenims, patiriantiems sunkumų asmeniniame gyvenime ir (ar) šeimoje;
• savitarpio pagalbos grupių organizavimą ir vedimą asmenims, patyrusiems sunkumų asmeniniame gyvenime ir (ar) šeimoje;
• socialinių įgūdžių grupių vaikams ir paaugliams organizavimą ir vedimą;
• tėvystės mokymus;
• šeimos mediaciją;
• šeimos konsultavimą asmens (šeimos) namuose – konsultacijas asmens (šeimos) namuose, gimus kūdikiui, nustačius neįgalumą ir (ar) specialiuosius poreikius asmeniui;
• pavėžėjimo paslaugas asmenims (šeimoms), gaunantiems kompleksines paslaugas;
• vaikų priežiūros paslaugas, kai tėvams teikiamos kitos kompleksinės paslaugos.
Šios paslaugos yra skirtos padėti asmenims, šeimoms ir bendruomenėms išvengti galimų socialinių problemų ir socialinės rizikos atsiradimo, ugdant ir stiprinant asmenų gebėjimus savarankiškai spręsti socialines problemas ir palaikyti socialinius ryšius su visuomene.
Planuojama, kad iki 2029 metų kompleksinės paslaugos bus suteiktos 36 414 asmenų. Iš jų 800 unikalūs asmenys planuojama, kad paslaugas gaus Kelmės rajono savivaldybėje.
Kelmės rajono savivaldybėje paslaugos bus teikiamos Kelmės rajono Bendruomeniniuose šeimos namuose.
Projekto trukmė: 2023 m. birželis – 2029 m. liepa
Projekto finansavimo suma: 28 983 203,39 Eur. Kelmės rajono Bendruomeniniams šeimos namams iš projekto skirta iki 586 129,80 Eur.
Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos veikla
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2024 m. gruodžio 18 d. Dėl tikslinių pašalpų skyrimo svarstyti 18 asmenų prašymai. Skirta suma: tikslinių pašalpų – 5610 Eur. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 6 asmenys. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 2475 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2024 m. lapkričio 27 d. Dėl vienkartinių, tikslinių pašalpų skyrimo svarstyti 29 asmenų prašymai. Skirta suma: tikslinių pašalpų – 7590 Eur. Neskirta pašalpų – 2 asmenims. Vieno asmens prašymas dėl vienkartinės pašalpos atidėtas.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2024 m. spalio 23 d. Dėl vienkartinių, tikslinių pašalpų skyrimo svarstyti 39 asmenų prašymai. Skirta suma: vienkartinių pašalpų – 1650 Eur, tikslinių pašalpų – 9762,50 Eur. Neskirta pašalpų – 3 asmenims.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2024 m. rugsėjo 17 d. Dėl vienkartinių, tikslinių pašalpų skyrimo svarstyti 10 asmenų prašymai. Skirta suma: vienkartinių pašalpų – 2475 Eur, tikslinių pašalpų – 2530 Eur. Neskirta pašalpų – 2 asmenims.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2024 m. rugpjūčio 29 d. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 2 asmenys. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 825 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2024 m. rugpjūčio 22 d. Dėl tikslinių pašalpų skyrimo svarstyti 16 asmenų prašymai. Skirta suma: tikslinių pašalpų – 3190 Eur. Neskirta pašalpų – 3 asmenims. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 12 asmenų. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 5362,50 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2024 m. liepos 31 d. Dėl tikslinių pašalpų skyrimo svarstyti 26 asmenų prašymai. Skirta suma: tikslinių pašalpų – 5885 Eur. Neskirta pašalpų – 3 asmenims. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 12 asmenų. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 4950 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2024 m. birželio 20 d. Dėl vienkartinių, tikslinių pašalpų skyrimo svarstyti 45 asmenų prašymai. Skirta suma: tikslinių pašalpų – 10367,50 Eur, periodinė pašalpa – po 165 Eur 6 mėnesius. Neskirta pašalpų – 1 asmeniui. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 9 asmenys. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 3712,50 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2024 m. gegužės 22 d. Dėl vienkartinių, tikslinių pašalpų skyrimo svarstyti 32 asmenų prašymai. Skirta suma: vienkartinių pašalpų – 275 Eur, tikslinių pašalpų – 7040 Eur. Neskirta pašalpų – 2 asmenims. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 9 asmenys. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 3712,50 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2024 m. balandžio 29 d. Dėl vienkartinių, tikslinių pašalpų skyrimo svarstyti 66 asmenų prašymai. Skirta suma: tikslinių pašalpų – 14575 Eur. Neskirta pašalpų – 5 asmenims, prašymų svarstymas atidėtas – 1 asmens. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 6 asmenys. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 2430 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2024 m. vasario 26 d. Dėl tikslinių pašalpų skyrimo svarstyti 105 asmenų prašymai, vienkartinių pašalpų – 2 asmenų prašymai, periodinių pašalpų – 1 asmens prašymas. Skirta suma: tikslinių pašalpų – 25032 Eur, 3 asmenims tikslinė pašalpa neskirta, vienkartinių pašalpų – 245 Eur, vienam asmeniui neskirta, periodinių pašalpų – po 165 Eur šešis mėnesius. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 20 asmenų. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 7980 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2024 m. kovo 27 d. Dėl tikslinių pašalpų skyrimo svarstyti 79 asmenų prašymai, periodinių pašalpų – 1 prašymas. Skirta suma: tikslinių pašalpų – 18700 Eur, periodinė pašalpa – po 165 Eur šešis mėnesius. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 6 asmenų. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 2430 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2024 m. sausio 25 d. Dėl tikslinių pašalpų skyrimo svarstyti 6 asmenų prašymai, periodinių pašalpų – 1 prašymas. Skirta suma: tikslinių pašalpų – 1962 Eur, periodinė pašalpa – po 165 Eur tris mėnesius. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 13 asmenų. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 4957,50 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2023 m. gruodžio 11 d. Dėl tikslinių pašalpų skyrimo svarstyti 77 asmenų prašymai. Skirta suma: tikslinių pašalpų – 13989,50 Eur. 29 asmenims tikslinė pašalpa neskirta. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 10 asmenų. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 3675 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2023 m spalio 25 d. Dėl tikslinių pašalpų skyrimo svarstyti 27 asmenų prašymai. Skirta suma: tikslinių pašalpų – 6247,50 Eur. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 10 asmenų. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 3675 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2023 m. rugsėjo 14 d. Dėl tikslinių, sąlyginių pašalpų skyrimo svarstyti 31 asmenų prašymai. Skirta suma: tikslinių pašalpų – 6762 Eur, sąlyginių pašalpų – 147 Eur. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 15 asmenų. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 5512,50 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2023 m. birželio 29 d. Dėl tikslinių, sąlyginių pašalpų skyrimo svarstyti 15 asmenų prašymai. Skirta suma: tikslinių pašalpų – 3822 Eur, sąlyginių pašalpų – 196 Eur. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 5 asmenys. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 1837,50 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2023 m. gegužės 31 d. Dėl vienkartinių, tikslinių pašalpų skyrimo svarstyti 108 asmenų prašymai. Skirta suma: tikslinių pašalpų – 18767 Eur, periodinių pašalpų – 73,50 Eur. Neskirta pašalpų – 16 asmenų, prašymų svarstymas atidėtas – 14 asmenų. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 8 asmenys. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 2940 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2023 m. balandžio 18 d. Dėl vienkartinių, tikslinių pašalpų skyrimo svarstyti 45 asmenų prašymai. Skirta suma: vienkartinių pašalpų – 245 Eur, tikslinių pašalpų – 15484 Eur. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 3 asmenys. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 1102,50 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2023 m. kovo 29 d. Dėl tikslinių pašalpų skyrimo svarstyti 100 asmenų prašymai. Skirta tikslinių pašalpų suma – 31409 Eur. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 7 asmenys. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 2550 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2023 m. vasario 28 d. Dėl vienkartinių, tikslinių, periodinių pašalpų skyrimo svarstyti 112 asmenų prašymai. Skirta suma: vienkartinių pašalpų – 490 Eur, tikslinių pašalpų – 42291 Eur, periodinių pašalpų – 6 mėn. po 147 Eur. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 8 asmenys. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 2895 Eur.
Socialinės paramos klausimams spręsti komisijos posėdis įvyko 2023 m. sausio 31 d. Dėl vienkartinių, tikslinių pašalpų svarstyti 49 asmenų prašymai. Skirta suma: vienkartinių pašalpų – 1225 Eur, tikslinių pašalpų – 19747 Eur. Dėl Vienkartinės vaiko gimimo išmokos Kelmės rajono savivaldybės gyventojams skyrimo kreipėsi 13 asmenų. Skirta vienkartinių vaiko gimimo išmokų suma – 4530 Eur.
Norime Jus informuoti, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate, prašome, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Daugiau informacijos slapukų valdymo puslapyje. (Privatumo politika)
Funkciniai
Visada aktyvus
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistika
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes.The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Reklaminiai
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.