2025 m. birželio 9–13 dienomis Užvenčio kultūros centre organizuota vaikų vasaros poilsio stovykla „Keliauk, kurk, pažink, tobulėk“. Stovyklos metu vaikai plėtojo vaizduotės, fantazijos, kūrybines galias nekasdieninėje aplinkoje, ugdėsi estetinį ir meninį pojūtį. Naudodamiesi teatro ir kitomis priemonėmis, užsiėmimų ir išvykų metu kūrė trumpus etiudus, taip į veiklas įtraukdami savo bendraamžius. Pirmoji Užvenčio kultūros centro organizuotos vaikų vasaros poilsio stovyklos ,,Keliauk, pažink, tobulėk” diena atvedė vaikus į Jonavos rajono sodybą „Vilko daina”. Edukacija prasidėjo 4,5 km žygiu su haskių veislės šunimis miško takais. Nors lietus ir išmaudė, bet svetingų šeimininkų užkurtas laužas, karšta žolelių arbata su ką tik iškopinėtu medumi greitai visus sušildė, išdžiovino rūbus. Intensyvi mankšta su šuniuku Juozu „nuotaiką pakėlė iki debesų“. Būsimoms atostogoms visi pasigamino stebuklingus buteliukus su norų išsipildymu. Netikėta patirtis visiems paliko neišdildomą įspūdį. Atsisveikindami vaikai iš arti susipažino su sodybos namine pelėda, kuri ne vienam pakasė galvas.


Antroji stovyklos diena Klaipėdos rajono Agluonėnų etnografinėje sodyboje ir malūno ekspozicijoje. Čia vaikai teatrinėmis lėlėmis vaidino pasakas apie Agluonėnų malūną ir jo gyventojus, o paskui keliavo stebuklingu sodybos taku. Kol jį pasiekė, vaikams reikėjo įveikti daug smagių užduočių. Išvyką užbaigė pietumis privačioje sodyboje ir žaidimų aikštelėje. Turininga, pilna įvairių patirčių stovyklos diena.


Trečioji – lietinga, stovyklos diena prabėgo Šiaulių pažinimo centro ,,Baltų kelias” užsiėmimuose ir edukacijoje ,,Eglė žalčių karalienė kitaip”. Žaidimų aikštelėje prie Šiaulių lapės vaikai aktyviai praleido laiką. O nekasdieniai pietūs kavinukėje jiems pripildė visą dieną geriausių emocijų.


Ketvirtoji vėjuota stovyklos diena praleista ant Šatrijos piliakalnio, klausant legendų, keliauta prie amžinosios ugnies ugniakuro. Biržuvėnų dvare susipažinta su jo istorija, eksponatais. Stovyklautojai kieme žaidė senovinius žaidimus. ,,Auksinio elnio” sodyboje ne tik pamatė gražiai tvarkomą aplinką ir metalines skulptūras, bet ir apžiūrėjo senovinių motociklų parodą. Diena pilna gerų įspūdžių ir nepakartojamos patirties.


Penktoji saulėta stovyklos diena prabėgo Užvenčio kultūros centre visiems draugiškai žiūrint filmą dideliame ekrane, kieme žaidžiant žaidimus ir treniruoklių aikštelėje išmėginant ištvermę. Prie bendro vaišių stalo aptartos visos stovyklos patirtys ir net įvyko naujo spektaklio repeticija.


Užvenčio kultūros centro informacija