Teatro pavakariai Mockaičiuose


2022 m. pavasarį gimė idėja… Besklaidant Johampolės kaimo istorines kronikas, metraščius bei besigilinant į Gruževskių istoriją,  atradome duomenų, kad Gruževskiai puoselėjo meną, domėjosi teatru ir daile… galbūt todėl, kad jų geriausi draugai buvo Romeriai. Verta priminti, kad Sofiją Romerienę aplankydavo daug kūrybingų žmonių: Maironis, Dobužinskis ir kt. Pati idėja „Teatro pavakariai” (nuo rugsėjo iki balandžio mėnesio)  –  parodyti žiūrovams  per mėnesį po vieną spektaklį ir pristatyti parodą. Per aštuonis mėnesius žiūrovams buvo pristatytos labai įvairios parodos. Dalyvavo skarų kolekcininkė Birutė Gibėžaitė Sutkienė su „paroda iš lagaminų“. Turėjome tapytojo tautodailininko Rimanto Daugino parodą. Vyko šeimų relikvijų, senovinių arbatos puodelių, Sandros Sukackienės nertų servetėlių parodos. Per šeštąjį teatro pavakarį buvo pristatyta Viganto Jurgilo paroda „Mūšos prakalbintas medis“ ir jo žmonos Valerijos knyga „Užauginta Mūšos ir žalių laukų“. Žiūrovus labai sudomino Arūno Revoto autorinių darbų paroda „Kavos žmonės“ tapyta kavos tirščiais. Balandžio mėnesį buvo pristatyta paskutinė sezono paroda „Kaligrafija vašku“ ant stručio kiaušinių (autorė Jurgita Brazaitienė).

Per teatro pavakarių sezoną žiūrovai stebėjo teatro mėgėjų spektaklius iš Naujosios Akmenės, Joniškio kultūros centro Skaistgirio skyriaus, Veliuonos kultūros centro. Su XIX a. mados paslaptimis, madingais to meto šokiais supažindino Kidulių istorinių šokių ir teatro studija. Taip pat regėjome teatro mėgėjų iš Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyriaus, Šiaulių rajono Bazilionų skyriaus, Jurbarko kultūros centro Girdžių klojimo teatrą. O šį sezoną užbaigė – Šeduvos kultūros centro Alksniupių tearto mėgėjai. Renginių metu talkino Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus mokytojos Dovile Zikiene ir Lina Baranauskienė bei jų mokinės.

Renginių  organizatoriai: Tytuvėnų kultūros centras, Tytuvėnų kultūros centro Mockaičių skyrius, Mockaičių kaimo bendruomenė. Organizatoriai dėkoja ruošusioms vaišes moterims, artistams, renginių įgarsintojams, fotografams, taip pat žiūrovams, kurie savo dalyvavimu įvertino mūsų pastangas.

Tytuvėnų kultūros centro Mockaičių skyriaus informacija


Kitos naujienos

Dalintis: