null3


Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės vizitas Kelmės rajone


Vasario 10 d. Kelmės rajono savivaldybėje viešėjo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė kartu su viceministru Ramūnu Skaudžiumi, ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktoriumi Aidu Aldakausku, ministrės patarėju Dainoru Luku ir švietimo transformacijos EdTech projekto vadove Justina Kugyte, taip pat Seimo nariais Jonu Gudausku ir Antanu Čepononiu.

Ministrė susitiko su Kelmės rajono savivaldybės vadovais, rajono tarybos Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto pirmininke ir komiteto nariais, Tarybos nariais, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistais.

Aptarta Kelmės rajono švietimo situacija, kylančios problemos ir pasiekimai, švietimo srities pertvarka. Savivaldybės vadovai supažindino su rajono švietimo problemomis, diskutuota apie moksleivių pavėžėjimą, mokyklų tinklo pertvarką, bendrojo ugdymo kokybę. Ministrė pristatė „Tūkstantmečio mokyklų“  programą, kurią vykdant siekiama mažinti atotrūkį tarp savivaldybių ir tarp atskirų tos pačios savivaldybės mokyklų, taip pat atnaujinti ir stiprinti jau veikiančias mokyklas, kad visi vaikai turėtų palankias sąlygas mokytis. Savivaldybė siūlo šiai programai teikti Kelmės Jono Graičiūno, Tytuvėnų, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijas ir Kelmės „Kražantės“ progimnaziją. Dėmesys skirtas ir profesinio mokymo sričiai, tikimasi pakeisti profesinio ugdymo įvaizdį ir siekti, kad į profesinį mokymą ateitų daugiau moksleivių.

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje surengtas ministrės J. Šiugždinienės susitikimas su Kelmės rajono švietimo įstaigų direktoriais ir pavaduotojais, švietimo bendruomenės atstovais. Susitikime dalyvavo ir Seimo nariai bei Savivaldybės vadovai. Pratęsta diskusija apie „Tūkstantmečio mokyklų“ programą, atsakyta į kilusius klausimus.


Savivaldybės administracijos informacija


Kitos naujienos

Dalintis