Spalio 24 d. – pakartotinis balsavimas Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimuose


Spalio 14 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimu oficialiai konstatuota, kad nė vienas iš pirmajame rinkimų ture dalyvavusių kandidatų nesurinko Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme nustatytos balsų daugumos, todėl turi būti surengtas pakartotinis balsavimas.

Nustatyta, kad spalio 24 d. vyksiančio pakartotinio balsavimo metu Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybėse varžysis du pirmajame rinkimų ture šiose savivaldybėse daugiausiai rinkėjų balsų surinkę kandidatai:

Kelmės rajono savivaldybėje – Stasys Jokubauskas, iškeltas Lietuvos socialdemokratų partijos, ir Ildefonsas Petkevičius (išsikėlęs pats);

Trakų rajono savivaldybėje – Jaroslav Narkevič, iškeltas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Andrius Šatevičius, iškeltasLietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio.  

Pasibaigus pakartotiniam balsavimui išrinktais bus laikomi tie du kandidatai, kurie savo savivaldybėse surinks daugiau balsų.

Svarbiausios pakartotinio balsavimo datos:

  • pakartotinis balsavimas iš anksto vyks spalio 20–21 dienomis, nuo 8 ryto iki 20 valandos vakaro, Kelmės rajono savivaldybės pastate (Vytauto Didžiojo g. 58, Kelmė) ir Trakų rajono savivaldybės pastate (Vytauto g. 33, Trakai).  
  • pakartotinis balsavimas specialiuose punktuose bus organizuojamas spalio 20-22 dienomis sveikatos priežiūros įstaigose, globos namuose, įkalinimo vietose ir kt.;
  • pakartotinis balsavimas namuose vyks spalio 22–23 dienomis. Jo metu balsuos rinkėjai, turintys teisę balsuoti namuose: neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys ar juos prižiūrintys asmenys, dėl ligos laikinai nedarbingi žmonės, sulaukę 70 metų ir vyresni asmenys bei rinkėjai, esantys saviizoliacijoje dėl COVID-19 ir pateikę prašymus balsuoti namuose;
  • pakartotinis balsavimas rinkimų dieną vyks spalio 24-ąją, kai rinkėjai balsuos savo apylinkėse nuo 7 ryto iki 20 valandos vakaro.

Primename, kad balsavimo metu rinkėjas turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kuriame yra nuotrauka ir asmens kodas: pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo arba pensininko pažymėjimą. Taip pat kiekvienas rinkėjas privalo dėvėti veidą ir nosį dengiančias apsaugos priemones, rekomenduojama į balsavimo vietas atsinešti savo rašiklį. 

Daugiau informacijos apie rinkimus galima rasti www.vrk.lt.

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. [email protected]


Kitos naujienos

Dalintis