Regionų forumas Lietuvos Respublikos prezidentūroje


Rugsėjo 7 d. Savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas, Egidijus Ūksas dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotame ir kartu su Vidaus reikalų ministerija bei Lietuvos savivaldybių asociacija organizuotame Regionų forume  Prezidento rūmuose. Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotas kasmetinis Regionų šių metų forumas skirtas svarbiausiems regionų politikos ir savivaldos plėtros klausimams, savivaldos finansinio savarankiškumo stiprinimo temai aptarti.

Renginį sudarė dvi dalys. Pirmosios darbo sesijos pagrindinės temos – žalioji transformacija ir savivaldos finansinio savarankiškumo stiprinimas. Sveikinimo žodžius tarė Prezidentas Gitanas Nausėda, Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius. Pranešimus skaitė ir diskusijoje dalyvavo ministerijų atstovai, savivaldybių merai bei ekspertai.

Antroje, oficialiojoje, forumo dalyje dalyvavo Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius ir parlamentinių partijų atstovai.

Pagrindinį forumo pranešimą „Memorandumo „Dėl glaudesnės centrinės ir vietos valdžios partnerystės siekiant stiprinti Lietuvos savivaldos savarankiškumą ir atsakomybę“ įgyvendinimo stebėsena“ skaitė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius. Šio pranešimo pagrindu vyko parlamentinių partijų atstovų diskusija.

Sveikindamas į renginį susirinkusius visų Lietuvos savivaldybių ir šalies centrinės valdžios atstovus, savivaldos ekspertus, Prezidentas pažymėjo, kad Lietuvos ateitį didele dalimi lems tai, kaip į viršų stiebsis jos regionai. Prezidentas grįžo prie pernai pasirašyto politinių partijų susitarimo didinti savivaldybių finansinį savarankiškumą ir paskatino savivaldybes ir centrinę valdžią pasiekti kompromisą, kuris leistų tuo pat metu ir užtikrinti fiskalinę drausmę, ir didinti mokestines bei kitas savivaldos pajamas, plėsti investicinius pajėgumus. Šalies vadovas taip pat išskyrė savivaldos vaidmenį siekiant klimato kaitos suvaldymo tikslų, žalio ir tvaraus Lietuvos ekonomikos augimo.  Kaip gerąjį pavyzdį šalies vadovas pateikė trumpąsias maisto grandines. Pasak Prezidento, ši priemonė gali prisidėti prie žaliosios regionų transformacijos, kaimo gyvybingumo didinimo, bendruomenių įgalinimo ir visuomenės aprūpinimo sveiku maistu.

Šalies vadovas taip pat atkreipė dėmesį į transporto išmetamų teršalų problemą. Valstybės vadovas pabrėžė, kad, įsipareigoję iki 2050 metų sukurti klimatui neutralią ekonomiką, privalome jau dabar plėtoti viešojo transporto sistemas, kurios būtų žalios ir tenkintų gyventojų poreikius.

Prezidentas dar kartą pabrėžė, kad savivaldybės turi būti tinkamai įgalintos stiprinti savo savarankiškumą ir atsakomybę tiek finansavimo, tiek žemės valdymo srityse, nebijoti decentralizacijos.

Lietuvos Respublikos Prezidento komunikacijos grupės informacija

Nuotraukos – Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos.


Kitos naujienos

Dalintis: