Liko 2 savaitės pateikti pajamų deklaracijas Šiaulių apskrities gyventojams, pernai dirbusiems savarankiškai  


2024 m. balandžio 15 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad tik pusė Šiaulių apskrities gyventojų, kurie praėjusiais metais užsiėmė savarankiška veikla – dirbo pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą, jau pateikė savo pajamų mokesčio deklaracijas. Šiaulių AVMI primena, kad liko 11,8 tūkst. smulkiųjų verslininkų, kuriems privaloma tai padaryti ir reikėtų atlikti šią pareigą neatidėliojant, nes iki termino pabaigos, gegužės 2-osios,  liko tik dvi savaitės.

Pernai individualią veiklą iš viso vykdė per 25 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų (Šiaulių m. – 12 tūkst. gyventojų; Akmenės r. – 1,2 tūkst. gyventojų; Joniškio r. – 1,4 tūkst. gyventojų; Kelmės r. – 2 tūkst. gyventojų; Pakruojo r. – 1,3 tūkst. gyventojų; Radviliškio r. – 2,7 tūkst. gyventojų; Šiaulių r. – 4,4 tūkst. gyventojų).

Pateikti pajamų mokesčio deklaracijas turi visi savarankiškai veiklą vykdę gyventojai, netgi tais atvejais, kai pajamų negavo. Tokiu atveju į pajamų eilutę įrašomas „0“. Savarankiškai dirbę gyventojai deklaracijas užpildo pagal apskaitos žurnalą. Tuo atveju, kai gyventojas naudojasi VMI nemokamu virtualiu buhalteriu i.APS, visi įrašai automatiškai sukelti į deklaravimo vedlį.

Gyventojams, registravusiems individualią veiklą pagal pažymą, svarbu atidžiai pateikti papildomą informaciją: koks apskaitos principas taikomas bei kurį išlaidų atskaitymo pripažinimo būdą pasirinko gyventojas, t. y. ar iš pajamų atimti faktiškai patirtas išlaidas, kurias reikia pagrįsti dokumentais, ar be papildomų dokumentų taikyti 30 proc. atskaitymo būdą nuo visų gautų pajamų. PSDĮ ir VSDĮ apskaičiuojamos automatiškai.

Gyventojai, vykdantys individualią veiklą ir esantys PVM mokėtojais arba savo individualiai veiklai priskiria ir joje naudoja ilgalaikį turtą, privalo rinktis kaupimo apskaitos principą ir jie to pakeisti negali. Šį principą gali pasirinkti ir kiti individualios veiklos vykdytojai, tačiau svarbu žinoti, kad gyventojai, pradėję taikyti kaupimo apskaitos principą, jį taiko iki veiklos vykdymo pabaigos, t. y. jie negali jo pakeisti.

VMI padeda deklaruoti pajamas nuotolinių susitikimų metu

VMI gyventojams rengia ir kviečia sudalyvauti nuotoliniuose praktiniuose seminaruose pajamų deklaravimo temomis, kurių metu VMI specialistas gyventojams žingsnis po žingsnio padeda pildyti savo pajamų mokesčio deklaraciją. Artimiausias nuotolinis seminaras vykdžiusiems individualią veiklą vyks balandžio 18 d., į jį užsiregistruoti galima čia. Daugiau informacijos apie nuotolinius praktinius seminarus galima rasti VMI internetinėje svetainėje.

Susidūrėte su finansiniais sunkumais?

Primename, kad gyventojai, kurie patiria finansinių sunkumų, gali kreiptis į VMI dėl mokestinės nepriemokos mokėjimo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS). Tuo pasinaudoti gali ir tie, kurie pateikę pajamų mokesčio deklaraciją turi mokėtiną sumą, bet iš karto to padaryti negali.  Prašymą bei dokumentus dėl MPS patogiausia pateikti per Mano VMI, taip pat galima ir elektroniniu ar klasikiniu paštu bei tiesiogiai atvykus į aptarnavimo padalinį.

Visa aktuali informacija apie pajamų deklaravimą – www.vmi.lt > Pajamų deklaravimas, o deklaracijos pildymo instrukcijos — VMI „Youtube“ kanale. Pasikonsultuoti mokesčių klausimais galima telefonu +370 5 260 5060. Primename, kad atvykimui į VMI aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija.

PAPILDOMA INFORMACIJA:

  • Balandžio 15-osios duomenys apie 2023 m. pajamų deklaracijas pateikusius Šiaulių apskrities gyventojus, pernai vykdžiusius savarankišką veiklą:  
SAVIVALDYBĖSU IDV PAŽYMASU VERSLO LIUDIJIMU
Pajamų deklaracijas pateikusiųjų sk.Proc.Pajamų deklaracijas pateikusiųjų sk.Proc.
Šiaulių m. sav.5 206521 59852
Akmenės r. sav.6005716156
Joniškio r. sav.6645723055
Kelmės r. sav.9115329953
Pakruojo r. sav.6205622154
Radviliškio r. sav.1 2425535253
Šiaulių r. sav.1 9945454851
Šiaulių apskritis11 237553 40953

TOP 5 populiariausios veiklos su verslo liudijimu 2023 m. Šiaulių apskrityje:

Veiklos pavadinimasGyventojų skaičius
Kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla1 056
Prekyba tik ne maisto produktais956
Prekyba829
Specialieji statybos darbai, išskyrus pastatų ir kitų statinių apdailos ir remonto darbus696
Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma527

TOP 5 populiariausios veiklos pagal individualios veiklos pažymą 2023 m. (kai veikla nurodyta kaip pagrindinė) Šiaulių apskrityje

Veiklos pavadinimasGyventojų skaičius
Kita pašto ir pasiuntinių (kurjerių) veikla1 143
Kitas, niekur kitur nepriskirtas, keleivinis sausumos transportas1 072
Kirpyklų ir kitų grožio salonų veikla874
Variklinių transporto priemonių techninė priežiūra ir remontas700
Statybos baigimas ir apdaila519

Kitos naujienos

Dalintis: