Kur dėti nebetinkamas naudoti automobilių padangas?


Remiantis Lietuvos kelių eismo taisyklėmis ir Susisiekimo ministerijos nustatytais reikalavimais, savo automobilių padangas, besikeičiant sezonams, visi Lietuvos vairuotojai privalo keisti du kartus per metus, tai yra iš šiltojo sezono pereinant į šaltąjį (iki lapkričio 10 d.) ir iš šaltojo pereinant į šiltąjį sezoną (balandžio 1–10 d.).

Kadangi jau už keleto dienų prasidės žieminių padangų keitimas į vasarines, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (toliau – ŠRATC) primena, kad nebereikia sukti galvos ką daryti su nebetinkamomis naudoti padangomis.

Palikite jas šia veikla užsiimančiose prekybos vietose (prekybos centrai, specializuotos parduotuvės), kuriuose perkate naujas padangas; autoservisuose, kuriuose atliekamos padangų montavimo paslaugos. Tai nieko papildomai nekainuoja ir yra gan patogu, nereikia gaišti laiko.

ŠRATC patikslina, kad perkant parduotuvėje ar autoservise naujas padangas ir ten pat atiduodant jau nebetinkamas naudoti padangas, nieko papildomai mokėti nereikia, nes į naujų padangų kainą jau būna įskaičiuotas ir jų sutvarkymo, utilizavimo  mokestis. Aišku, padangos priimamos tokios, kurios skirtos transporto priemonei ir toks pat kiekis, koks yra perkamas.

Svarbu ir tai, kad prekybos centrų ir autoservisų surinktos padangos bus teisingai utilizuotos ir nenuguls pamiškėse ar kiemuose. Neatsakingai išmestos padangos dirvožemyje nyksta daugiau kaip šimtą metų, tuo pačiu išskirdamos aplinkai ir žmonėms itin pavojingas chemines medžiagas.

ŠRATC taip pat primena apie galimybę atvežti padangų atliekas į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, esančias visose Šiaulių regiono savivaldybėse ir į atliekų priėmimo punktus (daugiau informacijos: http://www.sratc.lt/siauliu-miestas-17/ ). Pagal Šiaulių regione esančių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių tvarką, tokia paslauga teikiama nemokamai vieną kartą per metus, pabrėžiame, vienam gyventojui (jei šeimoje yra daugiau asmenų, tai galimas priimamų padangų kiekis didėja, pvz., du žmonės gali pristatyti 8 padangas, o 4 – 16 padangų), atvežusiam ne daugiau kaip 4 vnt. padangų atliekų. Norint jas čia palikti, reikia užpildyti atliekų priėmimo deklaraciją.

Dalis atvežtų gyventojų padangų į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles perduodamos padangų importuotojų organizacijoms. Likusiai daliai tenka pirkti utilizavimo paslaugą ir dėl šios priežasties gyventojai už padangų atliekų sutvarkymą netiesiogiai sumoka dar kartą, todėl racionalu jas atiduoti ten, kur įsigyjamos naujos padangos.

Nešiukšlinkime gamtos, neverskime savo aplinkos sąvartynu! Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad administracinė atsakomybė ir piniginė bauda gali būti skiriama ne tik jų atsikračius netinkamoje vietoje, tačiau ir tais atvejais, kai padangos yra deginamos. Už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti nuo 30 iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo atliekų kiekio, įskaičiuojant ir aplinkai padarytą žalą.


Kitos naujienos

Dalintis