null3


Kražiai kviečia į Literatūros forumą


Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centras kviečia: jeigu esi rašytojas ar planuoji juo būti, jeigu tau patinka skaityti, dirbi bibliotekoje ar leidykloje ar dalyvauji knygų klubo veikloje – PRIVALAI DALYVAUTI „Literatūros forume“.
Kražiai – nuostabus miestelis, įsikūręs dešiniajame Kražantės upės krante, menantis daugybę istorijos vingių, liudijantis daugelio kartų gyvenimą ir išsiskiriantis savo gamtos grožiu, istoriniu didingumu ir čia gyvenančių žmonių atkaklumu bei siekiu puoselėti ir garsinti savo kraštą.
Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centras – tai vienintelis daugiafunkcinis kultūros centras Lietuvoje, po kurio stogu glaudžiasi kultūros centras, muziejus, biblioteka, informacinis centras, konferencijų salės, poilsio kambariai. Jau esame užauginę tokius gigantiškus projektus, kaip Kražių festivalis, užsienio menininkų rezidenciją „Kražių kolegijos rezidencija“, jaunimo ir vaikų teatro stovyklą „Collegium“, jaunimo muzikos festivalį „Muzikos džiunglės“, operos kursus ir kt. panašaus pobūdžio projektus. Šiuos metus pradedame siekiu daugiau dėmesio skirti literatūrai ir jos puoselėjimui.
Literatūra yra neatsiejama nuo žmogaus, o žmogus – nuo literatūros. Galime drąsiai teigti, kad literatūra neatsiejama nuo Kražių. Ne veltui vienas žymiausių lotyniškai rašiusių XVII a. Europos poetų, vadintas „Sarmatų Horacijumi“, literatūros teoretikas, Vilniaus universiteto profesorius Motiejus Kazimieras Sarbievijus 1617–1619 m. kūrė, dėstė poetiką ir sintaksę Kražių jėzuitų kolegijoje. Tikime, kad M. K. Sarbievijus šiuose kraštuose paliko dalelę savęs, todėl norime pakviesti visus literatūros mylėtojus susiburti Kražiuose ir pradėti naują literatūros epochą, kad vėl galėtume Kražius pristatyti kaip Žemaitijos šviesos simbolį.
Bendra diskusija Kražiuose vyks 2023 m. balandžio 1 d. (šeštadienį).
Diskutuosime įvairiomis temomis: Literatūros žanrai; Bibliotekų atstovų pastebėjimai/ateities tendencijos – ko skaitytojai tikisi iš rašytojų; Patarimai pradedantiems rašyti; Leidyba/marketingas; Gerosios patirties sklaida ir kiti rūpimi klausimai.
Jei turite išankstinių klausimų, pateikite juos el. paštu [email protected]
Renginio metu bus pristatytas projektas „Po kolegijos skliautais“.
Forumą moderuos  aktorius ir režisierius Robertas Lenartavičius ir bibliotekininkė Inesa Atkočaitienė.
Būtina iki 2023-03-24 užpildyti registracijos formą  https://forms.gle/USejoujyWzVTQoL27
Daugiau informacijos tel. 867498827, el. p. [email protected], Facebook paskyroje „Kražiai“.

Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centro skelbimas


Kitos naujienos

Dalintis