Kelmės A. Mackevičiaus gatvės katilinėje pradėjo veikti orą nuo kietųjų dalelių valantis filtras


Elektrostatinis filtras Kelmėje efektyviai valo iš vandens šildymo katilų į aplinką išmetamus dūmus;

Aplinką tausojantis įrenginys jau dabar užtikrina, kad išmetamų į aplinką kietųjų dalelių kiekis atitiktų naujas griežtesnes taršos normas, kurios įsigalios nuo 2025 metų sausio 1d.

 ▁▁▁

Šilumos energiją Kelmėje tiekianti bendrovė „Litesko“  A. Mackevičiaus gatvės katilinėje įrengė elektrostatinį filtrą, kuris valo iš biokuru kūrenamų vandens  šildymo katilų į aplinką išmetamus dūmus. Įrengus elektrostatinį filtrą,  į orą išmetamų kietųjų dalelių kiekis šildymo sezonu sumažės net iki 30 kartų. Tai leis dar šiais metais pasiekti, kad išmetamų į aplinką kietųjų dalelių kiekis atitiktų naujas griežtesnes taršos normas, kurios įsigalios nuo 2025 metų sausio 1d.

„Nuo savo veiklos pradžios bendrovė prioritetą teikia aplinkosaugai ir tvariam energijos išteklių naudojimui. Šis ypatingas projektas – nuoseklus ir kryptingas mūsų veiklos rezultatas   mažinti  neigiamą poveikį aplinkai.  Kelmėje mums jau pavyko pasiekti, kad šilumos gamybai naudotume daugiau nei 90 procentų  atsinaujinančių energijos išteklių (biokuras Kelmėje sudaro 92 procentus), o  dabar žengiame dar vieną švarios energetikos žingsnį,“ – sako „Litesko“ generalinis direktorius Robertas Čepaitis.

Kelmės rajono savivaldybės meras Ildefonsas Petkevičius teigia, kad  po šių investicijų šilumos ūkis atitinka aukščiausius aplinkosaugos reikalavimus. „Mūsų miestas yra žalias, švarus ir labai svarbu, kad ir toliau būtų imamasi visų priemonių, kad tarša nedidėtų.“

 Projekto rangos darbus atliko UAB „Naujoji šiluma“.

„Litesko“ filialo „Kelmės šiluma“ direktorė Lilita Žukauskienė sako, kad, įdiegus šią modernią technologiją, ne tik sumažės kietųjų dalelių koncentracija kuro degimo produktuose, bet bus užtikrinamas šilumos gamybos įrenginių ilgaamžiškumas ir dar didesnis  patikimumas.

A. Mackevičiaus katilinėje jau veikia ir kondensacinis dūmų ekonomaizeris,  kuris padeda iš biokurą deginančių katilų išeinančius dūmus ataušinti papildomai atgaunant šilumą.  Elektrostatinis filtras taip pat leidžia užtikrinti, kad į kondensacinį dūmų ekonomaizerį dabar patenka švarūs, nuo kietųjų dalelių išvalyti dūmai. Dėl to ekonomaizeris veikia daug patikimiau: nereikalingas dažnas stabdymas dėl aptarnavimo ar remonto. 

APIE VEOLIA

„Veolia“ Grupės tikslas – tapti  ekologinės transformacijos lydere pasaulyje. Beveik 218 000 darbuotojų penkiuose žemynuose kuria ir diegia naudingus, praktiškus vandens valymo, energijos gamybos ir atliekų tvarkymo sprendimus, kurie padeda radikaliai keisti pasaulį. Vykdydama tris vienas kitą papildančias veiklas, „Veolia“ prisideda prie turimų išteklių plėtros, išsaugojimo ir jų atnaujinimo. 2023 metais „Veolia“ grupė aprūpino geriamuoju vandeniu 113 mln. žmonių, o nuotekų tvarkymu – 103 mln. žmonių, pagamino 42 TWh energijos ir panaudojo 63 mln. tonų atliekų. 2023 m. „Veolia Environnement“ (Paris Euronext: VIE) konsoliduoti pardavimai siekė 45,3 mlrd. Eur.

www.veolia.com

APIE LITESKO

„Litesko“ tiekia šilumą ir karštą vandenį Marijampolės, Kelmės, Telšių, Biržų ir Druskininkų savivaldybėse. Bendrovė priklauso vienai didžiausių pasaulyje energijos tiekimo paslaugų kompanijų grupei „Veolia“.

▁▁▁

Kontaktai

Ryšiai su visuomene
Rosvaldas Gorbačiovas
Tel. +370 654 35 344
[email protected]


Kitos naujienos

Dalintis: