Kelmėje paminėta pasaulinė sveikatos diena


Balandžio 3 d. Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure paminėta Pasaulinė sveikatos diena – tai diena, kuomet didžiausias dėmesys yra skiriamas atkreipti dėmesį į opiausias sveikatos apsaugos problemas atskiruose regionuose ir visame pasaulyje.

Šių metų Pasaulinės sveikatos dienos šūkis – Mano sveikata, mano teisė! Teisė į sveikatą apima 4 esminius, tarpusavyje susijusius, elementus: prieinamumą, pasiekiamumą, priimtinumą ir kokybę.

Sveikinimo žodį tarė Kelmės rajono savivaldybės vicemeras Kęstutis Bilius. Pasidžiaugęs Visuomenės sveikatos biuro iniciatyvomis ir efektyvia bei prasminga veikla, vicemeras teigė, kad kiekvienas esame atsakingas už savo sveikatą ir turime teisę priimti sprendimus dėl savo sveikatos, o Kelmės rajone yra didelis sveikatos įstaigų tinklas ir rajono sveikatos įstaigų vadovai privalo stengtis užtikrinti paslaugų prieinamumą ir kokybę.

Pasaulio sveikatos organizacijos biuro Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė renginio dalyvius, rajono politikus, medikus ir visuomenės sveikatos specialistus sveikino nuotoliu, linkėdama:

  • žinoti gyventojų sveikatos poreikius ir veikti pagal juos;
  • investuoti į sveikatą;
  • būti strategiškiems – prioritetą skirti prevencijai ir pirminei sveikatos priežiūrai.

Kartu susitelkę ir bendradarbiaudami galime pasiekti, kad niekas neliktų nuošalyje.

Renginio metu Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė skaitė pranešimą „Bendradarbiavimo galimybės, įgyvendinant prevencines sveikatos programas“, pristatė Visuomenės sveikatos biuro veiklą, Kelmės rajono gyventojų sergamumo ir mirtingumo rodiklius, pateikė gerosios patirties pavyzdžius ir rekomendacijas, kaip pagerinti prevencinių programų įgyvendinimą, stiprinant asmens ir visuomenės sveikatos įstaigų bendradarbiavimą.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė skaitė pranešimą „Ką galima padaryti geriau, teikiant prevencines programas ir ambulatorinę slaugą namuose”.

Savivaldybės gydytoja apibendrino diskusiją ir linkėjo medikams sutelktumo, teikiant paslaugas gyventojams.

Diskusijos metu aptarta, kaip bendromis jėgomis gerinti Kelmės rajono gyventojų sveikatą ir gyvenimo kokybę, kaip geriau atliepti gyventojų sveikatos poreikius, suteikti reikalingas ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, apsaugoti nuo rizikos veiksnių ir įgalinti gyventojus rūpintis savo sveikata.

Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija


Kitos naujienos

Dalintis: