Higienos priemonių atliekos: kaip tinkamai jas tvarkyti?


Nors sąmoningas atliekų rūšiavimas jau tapo mūsų kasdienybės dalimi, tačiau gyventojams vis dar kyla klausimų, kaip tinkamai išrūšiuoti rečiau pasitaikančias atliekas. Ne visada gyventojams teisingai įvardinus medžiagą, iš kurios pagaminta atlieka, tai reiškia, kad ji ir bus teisingai išrūšiuota, pavyzdžiui, ar žinojote, kad plastmasinis dantų šepetėlis negali būti rūšiuojamas į plastiko konteinerį? 

Atsakingas higienos priemonių atliekų tvarkymas

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras primena gyventojams, kaip rūšiuoti higienos priemonių ir jų pakuočių atliekas, kad jos būtų tinkamai sutvarkomos, neužterštų kitų atliekų ir nesukeltų pavojaus aplinkai.

Higienos priemonės – į mišrių komunalinių atliekų konteinerius

Visos higienos priemonės, susilietusios su mūsų kūnu, turi būti rūšiuojamos į mišrių komunalinių atliekų konteinerius: skutimosi peiliukai, dantų šepetėliai, kempinės, ausų krapštukai, vatos lapeliai, sauskelnės, tualetinis popierius (išskyrus kartoninį ruloną), vienkartinės nosinaitės ir kitos.

Higienos priemonių pakuotės – į pakuočių atliekų rūšiavimo konteinerius

Pakuotės nuo prausiklio, kremo, muilo, šampūno, dušo želė, dantų pastos, lūpų balzamo ir kitų asmens higienos priemonių turi būti rūšiuojamos į pakuočių atliekų rūšiavimo konteinerius. Produkto likučius rekomenduojama išpilti, išspausti ar išvalyti mentele, kad pakuotė būtų švari ir neužterštų kitų konteineryje esančių atliekų.

Norėdami išrūšiuoti higienos atliekas į plastiko ir metalo, popieriaus ir kartono, stiklo pakuočių atliekų rūšiavimo konteinerius, pirmiausia turime savęs paklausti – ar tai yra pakuotė? Jeigu tai yra pakuotė, turime įvertinti, ar ji yra saugi, sausa ir tuščia. Prieš išmesdami pakuotę, dar turime ją išardyti, sulankstyti arba suspausti, kad užimtų kuo mažiau vietos konteineryje.

Pavojingos higienos priemonių atliekos – į didelių gabaritų atliekų aikšteles

Specialiu pavojingų atliekų ženklinimu pažymėtos higienos priemonių aerozolinės pakuotės (flakonai) turi būti vežamos į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Prie pavojingų atliekų yra priskiriamos pakuotės (flakonai) nuo plaukų lako, dezodoranto, skutimosi putų ir kitų higienos priemonių.

Pavojingos atliekos  laikinai saugomos specialiose talpose pavojingų atliekų punkte, o po to perduodamos pavojingų atliekų tvarkytojams. Pavojingos atliekos surenkamos ir apvažiavimo būdu pagal iš anksto vežėjų paskelbtus atliekų vežimo grafikus.


Kitos naujienos

Dalintis: