Liepos 20–21 dienomis Kelmės rajono savivaldybės delegacija lankėsi Bilgorajaus mieste Lenkijoje, kur vyko tradicinė miesto šventė.
Kelmės rajonui vizito metu atstovavo Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Danutė Laivienė, Kelmės rajono savivaldybės mero patarėjas ryšių su visuomene ir žiniasklaida klausimais Justinas Drapanauskas, Kelmės rajono savivaldybės tarybos narys Egidijus Želvys ir Kelmės miesto seniūnė Ligita Kundrotienė.
Vizito metu delegacija dalyvavo susitikimuose ir diskusijose su Bilgorajaus miesto atstovais bei kitų savivaldybių delegacijomis. Buvo kalbama apie Europos Sąjungos paramos galimybes, lėšų pritraukimą savivaldybių projektams, jau įgyvendinamus ir planuojamus projektus, savivaldos iššūkius bei praktinius sprendimus, kurie gali būti pritaikomi stiprinant vietos bendruomenes.
Susitikimų metu taip pat pasidalinta patirtimi apie miestų infrastruktūros gerinimą, viešųjų erdvių pritaikymą gyventojams, kultūros renginių organizavimą, bendruomenių įtraukimą ir tarptautinio bendradarbiavimo svarbą. Tokie pokalbiai suteikia galimybę ne tik pristatyti Kelmės rajoną, bet ir parsivežti idėjų, kurios ateityje galėtų būti naudingos organizuojant renginius bei įgyvendinant įvairias iniciatyvas mūsų krašte.
Delegacija dalyvavo ir Bilgorajaus miesto šventės renginiuose, susipažino su šventės organizavimo principais, gyventojų įtraukimo formomis, miesto erdvių panaudojimu bei renginių programa. Ši patirtis naudinga galvojant, kaip dar labiau stiprinti ir tobulinti Kelmės miesto ir rajono šventes, kad jos būtų dar patrauklesnės tiek vietos gyventojams, tiek miesto svečiams.
Bilgorajus yra ilgametis Kelmės rajono savivaldybės partneris – partnerystė su šiuo Lenkijos miestu užmegzta 1998 metų gegužę. Todėl tokie vizitai yra svarbi galimybė palaikyti gyvą bendradarbiavimą, dalintis gerąja patirtimi, ieškoti naujų bendrų iniciatyvų ir stiprinti draugiškus ryšius tarp savivaldybių.






