Dieninė vaikų vasaros stovykla Šaukėnuose


2026 m. birželio 15-19 dienomis KKC Šaukėnų kultūros ir amatų skyrius  surengė vaikų dieninę vasaros stovyklą „Vasaros nuotykiai“. 6-10 metų Šaukėnų seniūnijos vaikams buvo sudaryta įdomi stovyklos programa, kurios metu dalyviai galėjo išreikšti save kūrybinėse, sveikatingumo ir aktyvaus laisvalaikio srityse.

Pirmoji stovyklos diena KKC Šaukėnų kultūros ir amatų skyriuje prasidėjo pristatant stovyklos tikslą ir uždavinius bei taisykles. Vėliau mažieji stovyklautojai apsilankė Šaukėnų kraštotyros muziejuje, kuriame sužinojo naujų dalykų apie buities darbus, įrankius. Patys turėjo galimybę nusipinti po virvelę įvairiam panaudojimui – apyrankei, knygos skirtukui ar batraiščiams. Antroji dienos pusė praėjo muzikaliai – dalyvavo karaoke konkurse, grojo įvairiais instrumentais.

Kitos dieninės vaikų vasaros stovyklos dienos buvo užpildytos kelionėmis, nuotykiais ir atradimais Kelmės ir Šiaulių rajonuose. Vaikai ėjo į ,,Žaliąjį žygį“ prie Juodlės ežero, kur vaikai grožėjosi gamta, prisiminė saugaus eismo taisykles. Pasistiprinus pikniko vaišėmis – keptais ant laužo zefyrais, mini „bandukėmis“ ir bulvėmis, buvo galima linksmai praleisti laiką žaidžiant įvairius žaidimus gryname ore. Stovyklautojų Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje laukė edukacinis užsiėmimas ,,Animacijos dirbtuvės“ čia teorines žinias apie animaciją perteikė R. Kančauskas. Vėliau pasidalinus į grupeles vaikai patys galėjo sukurti animaciją naudojant programėlę ir pateiktas priemones. Kiekvienas galėjo įsivaizduoti save animatoriaus rolėje. Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmuose vaikai turėjo galimybę susipažinti su odos rūšimis, kaip atpažinti ar tai oda ar ne, kam naudojama ir kas gaminama iš odos. Galiausiai kiekvienas išbandė savo kūrybiškumą edukaciniame užsiėmime „Meniniai odos dirbiniai“ ir pasigamino po raktų pakabutį – širdelę arba pelytę, o restorane „Baltas gandras“ stovyklautojai išklausę teorinės dalies apie picos kilmę, gamybos ypatumus vėliau ir patys gaminosi vardinę picą. Stovyklą baigėme kulinarinio paveldo edukacija ir saldžių vaflių baliumi.

Stovyklos metu vaikus lydėjo, jų saugumu ir sklandžiomis veiklomis rūpinosi KKC Šaukėnų kultūros ir amatų skyriaus darbuotojos: kultūrinių renginių organizatorė Laima Stonienė, etninės kultūros specialistė Gitana Urmonienė, informacijos specialistė Sigita Gudaitytė.

Pasibaigus vasaros stovyklai vaikai išsiskirstė namo kupini įspūdžių, prisiminimų, susiradę naujų draugų bei pasigaminę gražių rankdarbių.

Stovyklą finansavo Kelmės rajono savivaldybė.

Informaciją parengė Kelmės kultūros centro Šaukėnų kultūros ir amatų skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Laima Stonienė


Kitos naujienos

Dalintis: