Spausdinti puslapio vidurį
Vaikų priežiūros organizavimas Kelmės specialiojoje mokykloje

Nuo 2020 m. gegužės 11 d. tėvai (įtėviai, globėjai, rūpintojai), kurie negali užtikrinti vaiko priežiūros jo namuose, ir jiems yra būtina darbus atlikti darbo vietoje, gali kreiptis į Kelmės specialiąją mokyklą dėl vaikų priežiūros. Mokyklos direktoriui būtina pateikti prašymą ir darbdavio pažymą dėl būtinumo atitinkamas funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje, kai vaikų priežiūros neįmanoma užtikrinti namuose, t. y. į darbą privalo eiti ir būtinąsias funkcijas (darbus) atlikti abu tėvai, įtėviai, globėjai, rūpintojai ir nėra galimybės palikti vaiko namuose, pasitelkiant kitų asmenų pagalbą.

Tėvai turėtų užtikrinti vaiko (-ų) priežiūrą namuose, jei:

1. Vaikas (-ai) serga lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“.  

2.  Vaikas (-ai) gyvena kartu su asmenimis, priskirtinais rizikos grupėms (vyresniems nei 60 m. asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“:

- žmogaus imunodeficito viruso liga; 
- piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai);
- cukrinis diabetas; 
- širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu (2–4 laipsnio);
- lėtinės kvėpavimo organų ligos su  kvėpavimo nepakankamumu;
- lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu;
- būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos; 
- ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapijas ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai;
- ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija, atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo būdu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai;
- įgimtas imunodeficitas; kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydymas).

Atvedantys ir paimantys iš mokyklos vaikus asmenys turi dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

Bus vertinama visų priimamų į mokyklą vaikų sveikatos būklė.
Vaikai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas, bėrimai ir pan.), nebus priimami dalyvauti klasės veikloje.

Kelmės mieste specialiųjų poreikių turinčių vaikų priežiūros paslaugas teiks Kelmės specialioji mokykla. Visi, kurie iki karantino lankė šią mokyklą, su prašymais turėtų kreiptis į Kelmės specialiosios mokyklos administraciją el. p. kelmes.specmla@gmail.com, tel. 8 686 93 245. Konsultacija ir informacija teikiama Švietimo, kultūros ir sporto skyriuje tel. 8 687 78 925, 8 655 91 658, el. paštu irena.janusiene@kelme.lt .

 

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gegužė
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: