Spausdinti puslapio vidurį
Tradicinė vasaros šventė Šedbaruose

Dvidešimt pirmąjį kartą Šedbaruose vyko tradicinė vasaros šventė „Liepa – vasaros karalienė“. Šiųmetė šventė dar ir neeilinė – kaimas mini 225 metų jubiliejų. Pagrindinė šventės rėmėja – Lietuvos žemės ūkio ministerija, organizatoriai Šedbarų kaimo bendruomenė „Spiečius“, Tytuvėnų kultūros centro Šedbarų skyrius ir Šedbarų biblioteka.

Šventė prasidėjo Šedbarų krepšinio taurės 3×3 turnyru, kuris vyksta jau aštuoneri metai. Sporto aistruoliai kovėsi ir tinklinio 3×3, baudų metimo, smiginio rungtyse, vaikų bei šeimų estafetėse. Netrūko dalyvių iš Šiaulių, Kuršėnų, Radviliškio, Vilniaus, Kelmės, Tytuvėnų, Liolių ir savų – šedbariškių. Pereinamoji bendruomenės krepšinio taurė atiteko krepšininkams iš Šiaulių, o kitų rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais ir įvairiais suvenyrais. Nenuilstamai visą vakarą talkino teisėjai Linas Balsys ir Jonas Lebedžinskas, o krepšinio turnyrui teisėjavo tytuvėniškiai Vytautas Kybartas ir Albertas Katkauskas.

Šventės atidaryme dalyvavo ir susirinkusius sveikino LR Seimo nario Antano Čepononio patarėja Regina Karašauskytė, Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas, Egidijus Ūksas, administracijos direktorius Stasys Jokubauskas, Tytuvėnų kultūros centro direktoriaus pavaduotoja, einanti direktoriaus pareigas, Andrėja Gričiutė.

Bendruomenės pirmininkė Dijana Karpinienė pasveikino šiemetinius bendruomenės jubiliatus, garbias daugiau nei 90 metų sukaktis šventusius senjorus, šiais metais gimusius naujagimius, bei jų tėvelius ir naujakurius, kurie įsikūrė Šedbaruose. Be saldžių dovanėlių neliko ir kiti aktyviai dalyvavę šventės metu ar padėję jai pasiruošti.

Šventės metu veikė edukaciniai kiemeliai, kur šeimininkavo ir savo rankdarbius pristatė šedbariškės-auksarankės Onutė Valatkienė, Julija Butkienė, Birutė Bandžiukienė, Janina Maziliauskienė. O bibliotekininkė, bitininkė Dalia Galbuogienė sukosi „spiečiaus“ kampelyje bei  demonstravo žvakučių iš vaško plokštelės pasigaminimo būdus ir medaus korio atakiavimo procesą. Paskanauti senovine duonos „ubagyne“ ir pasidalinti šio recepto paslaptimi kvietė bendruomenės narys Vydas Petraitis.

Renginio dalyviai buvo pakviesti dalyvauti viktorinoje „Gimtojo kaimo takais“ bei laimingojo šventės dalyvio kortelės traukimo loterijoje, o vakaro kulminacija – grupės „Balius“ koncertas.

Informaciją parengė Dalia Galbuogienė
Nuotraukos Dorinos Gaivenės

Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Liepa
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: