Spausdinti puslapio vidurį
Tarpinstitucinis pasitarimas nepilnamečių nusikalstamumo prevencijos klausimais

2020 m. rugsėjo 11 d. įvyko tarpinstitucinis pasitarimas nepilnamečių nusikalstamumo prevencijos klausimais. Pasitarime dalyvavo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Vilma Ancikevičienė, Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriaus Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje specialistai Agnė Dainauskienė, Ineta Kislauskienė, Artūras Valčiukas, Neringa Rudaitytė, Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Stonienė, jaunimo reikalų koordinatorė Vaida Samušienė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Virginija Čerkauskienė.

Tarpinstituciniame pasitarime buvo aptarta jaunimo nusikalstamumo statistika, kalbėta ir diskutuota apie glaudesnį, kokybiškesnį bendradarbiavimą tarp institucijų, ieškota galimybių, kurios užtikrintų komunikavimą laiku, sklandesnę institucijai atstovaujančių asmenų tarpusavio sąveiką ir komunikaciją, sprendžiant institucinius klausimus, susijusius su nusikalsti linkusių nepilnamečių keliamomis problemomis Kelmės rajone.

Vyresnioji tyrėja Vilma Ancikevičienė sakė, kad yra įsitikinusi, jog, siekiant sumažinti nepilnamečių nusižengimų, nusikaltimų skaičių Kelmės rajone, būtina sustiprinti nepilnamečių daromų pažeidimų prevenciją, rengiant šviečiamąsias paskaitas, renginius nepilnamečiams, supažindinant juos su atsakomybe, kylančia vykdant tokias veikas. Pareigūnė pristatė policijos darbo su nepilnamečiais algoritmą, paaiškino jo veikimo specifiką ir galimus teigiamus pokyčius, vykdant prevencinį darbą su nepilnamečiais, kurie yra linkę nusikalsti.

Vyriausioji specialistė Agnė Dainauskienė susitikimo dalyviams papasakojo apie darbą su Probacijos tarnybos priežiūroje esančiais nepilnamečiais, kiek šiuo metu tokių jaunuolių yra.

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Virginija Čerkauskienė pasitarimo dalyvius supažindino, kaip Kelmės rajono savivaldybėje organizuojama pagalba teisę pažeidusiems vaikams, su prevencinėmis priemonėmis 14–21 metų jaunuoliams, kurie dar nėra priklausomi nuo psichoaktyviųjų medžiagų (išskyrus tabaką) ar reguliariai jas vartoja.

Susitikime dalyvavę specialistai sutarė, kad tokie susitikimai turėtų vykti periodiškai, jų metu būtų tikslinga aptarti bendradarbiavimo problemas, aktyvinant nepilnamečių nusikalstamumo prevenciją ir teikiant pagalbą teisę pažeidžiantiems vaikams, numatyti nepilnamečių nusikalstamumo prevencijos priemones.

 

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Virginija Čerkauskienė

 

Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: