Spausdinti puslapio vidurį
Mieli Kelmės rajono gyventojai!

Nuo kovo vidurio gyvename karantino sąlygomis. Bendromis Kelmės rajono savivaldybės administracijos ir gyventojų pastangomis pasiekėme, kad COVID-19 liga neturėjo galimybės išplisti. Rajone turėjome du įvežtinius viruso atvejus, sirgę asmenys jau pasveiko. Ypač pastebimas gyventojų susitelkimas, apsaugos priemonių naudojimas ir reikalavimų laikymasis šiuo mums visiems sunkiu laikotarpiu.

Karantino metu sėkmingai veikia nuotolinis ugdymas, rajono mokyklos gavo 760 planšetinių ir 14 nešiojamųjų kompiuterių bendrojo ugdymo mokykloms, šių priemonių poreikis yra patenkintas. Vaiko priežiūros paslaugas tėvams, kuriems yra būtina eiti į darbą, teikia „Kūlverstuko“ lopšelis-darželis.

Kultūros įstaigos, bibliotekos stengėsi savo veiklą performuoti, teikti paslaugas elektroniniu būdu ar atidėti veiklą vėlesniam laikui. Muziejai ir bibliotekos, nors ir ribotai, jau pradėjo vykdyti savo veiklą. Tradicinę birželio pradžioje Kelmėje vykstančią meno šventę numatyta perkelti į rugsėjo pabaigą. Reikia pasidžiaugti, kad rajone nesustojo įvairių europinių projektų įgyvendinimas, visi pradėti darbai yra tęsiami.

Vyriausybė nuo šios savaitės priėmė karantino švelninimo antrojo etapo priemones. Mūsų rajone labai svarbu, kad smulkus ir vidutinis verslas gali pradėti vykdyti savo veiklą: atidaromos parduotuvės, leista atnaujinti dalies grožio ir kitų paslaugų teikimą, viešojo maitinimo įstaigos gali organizuoti maitinimą atvirose erdvėse.

Kelmės rajono savivaldybė pasiruošusi maitinimo įmonėms leisti vykdyti prekybą įvairiose vietose. Jeigu būtų verslininkų pageidavimas išnaudoti viešąsias erdves, suteikti galimybę gyventojams atsigerti kavos, papietauti prie staliukų gatvėje, tai padėtų verslininkams greičiau atsigauti, įneštų gyvasties, papuoštų miestą ir suteiktų žmonėms džiaugsmo. Pageidaujantys turėtų su prašymu kreiptis į savivaldybę. Veikla turi būti vykdoma griežtai laikantis Vyriausybės nutarimų.

Esu labai dėkingas visiems medicinos darbuotojams ir džiaugiuosi, kad Kelmės rajone neturime nė vieno koronavirusu infekuoto mediko ir socialinio darbuotojo. Visus rajono gyventojus kviečiu ir toliau likti vieningiems, laikytis visų karantino laikotarpio nurodymų, ir manau, kad sėkmingai įveiksime su šiuo virusu susijusius iššūkius.

Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gegužė
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: