Spausdinti puslapio vidurį
Kovo 11-osios minėjimas Tytuvėnuose

Nors kovo vienuoliktoji išaušo apniukusi ir lietinga, tačiau nemaža dalis tytuvėniškių su pakilia nuotaika, šypsena veide ir trispalvėmis juostelėmis ant krūtinių rinkosi Tytuvėnų piligrimų centro reflektorinėje salėje į maldos pusryčius.

Maldos pusryčiai – tai ne vien malda. Tai bendrystė, pasidžiaugimas Lietuvos atkūrimo trisdešimtmečiu. Maldos pusryčiuose be gausaus būrio tytuvėniškių dalyvavo Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Ūksas, Kelmės rajono garbės pilietis, filantropas Jonas Jagminas, disidentė sesuo Regina Edita Teresiutė, Tytuvėnų parapijos klebonas kun. Evaldas Alūza.

Susirinkusius pasveikino Tytuvėnų seniūnas Romas Čerkauskas. Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Ūksas kalbėjo, kad prieš 30 metų Kovo 11-ąją žinia apie atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę pasklido po visą pasaulį. Šiandien mes tvirtai sakome – norime visada būti laisvi, kad galėtume nevaržomai sakyti tai, ką galvojame. „Šiandien mes kiekvieną dieną kuriame savo Valstybę ir patys esame už ją atsakingi. Dabar geriausias laikas įvertinti tai, ką jau turime, kuo galime didžiuotis, ir išnaudoti Nepriklausomybės teikiamas galimybes, drauge švęsti ir kurti mūsų Valstybės ateitį“, – kalbėjo mero pavaduotojas.

Rytmetinį renginį vedė mokytoja Zenta Mačiulaitienė. Dainomis apie Lietuvą maldos pusryčius pagyvino moterų ansamblis, vadovaujamas Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus vedėjos Nijolės Astašauskienės. Prie pusryčių stalo buvo diskutuojama apie šiandieninę Lietuvą, prisimintas jos kelias į nepriklausomybės atkūrimą. Po maldos pusryčių tytuvėniškiai rinkosi į bažnyčią, kur buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvos laisvę.

Po šv. Mišių sunkiai tilpo visi norintys patekti į minėjimą Tytuvėnų kultūros centre, skirtą Lietuvos nepriklausomybės 30-mečiui atminti. Koncertą parengė Tytuvėnų kultūros centras kartu Tytuvėnų gimnazijos meno skyriumi. Po valandos trukusio koncerto visi tytuvėniškiai su pakilia nuotaika pasklido į trispalvėmis vėliavomis plazdančias miesto gatves.

Informaciją parengė Romas Čerkauskas
Nuotraukos Bronislavos BuchienėsAtgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Balandis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: