Spausdinti puslapio vidurį
„Lyderių laike 3“ – mokyklų gyvenimo kasdienybė

Nacionalinio projekto „Lyderių laikas 3“ Kelmės rajono savivaldybės pokyčio projekto „Susitarkime augti“ kūrybinė komanda, kuriai vadovauja Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Irena Janušienė, surengė 2018–2019 mokslo metų veiklos apibendrinimo mokyklų lyderystės iniciatyvų renginį „Šiandieninės mokyklos vaidmuo, kuriant pasitikėjimo kultūrą“. Renginiu buvo siekiama aptarti mokytojų profesinio kapitalo augimą, projektuoti pokyčio projekto perspektyvą.

Savivaldybės mokyklų komandos rinkosi Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje. 2018–2019 mokslo metų veiklai apžvelgti skirtingų mokyklų nariai rinkosi į grupes, kuriose buvo diskutuojama, ką per mokslo metus kiekvienas asmeniškai padarė naujo, kas pavyko ir kokie sunkumai trukdė, kokie kiekvieno lūkesčiai. Įdomu, jog kiekvienos grupės veiklą koordinavo ne kūrybinės grupės nariai, o mokyklų, kurios dalyvauja projekte, mokytojai. Mokyklų direktoriai tokią pat užduotį vykdė atskiroje grupėje. Aptartos temos buvo išgrynintos, susisteminti pasiekimai, praradimai ir lūkesčiai, visa tai pateikta gausiai susirinkusiems renginio dalyviams.

Reflektuodama grupių darbą renginio projekto koordinatorė Skaidrutė Kriukienė teigė, kad skirtingi, kūrybiški ir dalykiški pristatymai leidžia daryti išvadą, jog projektas vykdomas sklandžiai ir iš esmės. „Gilėja profesiniai dialogai. Šalia pasitikėjimo atsiranda atsakomybė, o rezultato reikia išlaukti“, – teigė S. Kriukienė. Ji patarė atsisakyti mokyklose menkaverčių veiklų, tinkamai vertinti visuomenės požiūrį į ugdymo procesą.

Natalija Kaunickienė, projekto konsultantė, taip pat vardijo grupių veiklos privalumus: rajono mokytojų kitaip, kitose erdvėse organizuotas pamokas, pasidžiaugė, kad mokyklose nuo kontrolės pereinama prie susitarimų kultūros, nurodė, jog mokyklų tobulėjimo resursų yra kiekvienoje mokykloje. „Keiskimės ir keiskime“, – baigdama linkėjo N. Kaunickienė.

Paskaitą „Šiandieninės mokyklos vaidmuo, kuriant pasitikėjimo kultūrą“ skaitė Eglė Pranckūnienė, švietimo ekspertė, socialinių mokslų daktarė. Skaidrėmis iliustruotame pranešime lektorė pateikė daug įdomios medžiagos apie mokytojo profesinį gyvenimą – mokytojų pažeidžiamumą, pasitikėjimo problemas mokyklose, pasitikėjimo įtaką mokytojų darbo kokybei,  gerovei ir kt.

Apibendrindamos renginį Irena Janušienė, projekto koordinatorė savivaldybėje, ir Asta Zavadskienė, „Aukuro“ pagrindinės mokyklos direktorė, pasidžiaugė diskusijų kultūra, iškeltomis idėjomis, iliustruotomis pavyzdžiais iš mokyklų gyvenimo kasdienybės.

Emilija Kvietkuvienė, projekto kūrybinės komandos narė

 
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: