Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Žemdirbių susirinkime aptarti aktualūs klausimai

Lapkričio 8 d. Kelmės seniūnijos salėje įvyko tradicinis žemdirbių susirinkimas. Susirinkime dalyvavo Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas, mero pavaduotojas Egidijus Ūksas, draudimo bendrovės VH Lietuva Žemaitijos regiono draudimo vadovas Aurimas Jocius, UAB „Biržų žemtiekimas“ vadybininkas Vidmantas Jackevičius.

VH Lietuva atstovas Aurimas Jocius trumpai supažindino su VH Lietuva draudimo bendrove ir jos veikla. Tai specializuotas pelno nesiekiantis savidraudos fondas, turintis 190 metų patirtį, draudžiantis pasėlius dešimtyje Europos šalių ir jau 12 metų Lietuvoje.

Kodėl ūkininkas turėtų draustis? Todėl, kad suteikiama apsauga nuo praradimų, nuo kurių ūkininkas pats apsisaugoti negali. Dalį įmokos kompensuoja LT (ir ES) biudžetas, žalą vertina ūkininkai, todėl nėra buvę jokių teisminių ginčų. Draudžiamosios rizikos: kruša, audra, liūtis, iššalimas. Naujiena  bendrovės veikloje – ūkininkai gali apdrausti pasėlius nuo stichinės sausros ir ilgalaikio lietaus. Žieminių augalų pasėliai draudžiami iki lapkričio 15 d., o vasariniai pasėliai iki gegužės 31 d.

UAB „Biržų žemtiekimas“ vadybininkas Vidmantas Jackevičius papasakojo ūkininkams, kokia technika prekiauja jo atstovaujama bendrovė. Tai Vokietijoje pagaminti traktoriai ir krautuvai, Slovėnijoje gaminama šienavimo technika, iš Olandijos parsivežami savaeigiai pašarų dalytuvai ir presai, trąšų barstytuvai, iš Danijos – purkštuvai. V. Jackevičius pasiūlė pagalbą norintiems įsigyti šios technikos.

Skyriaus vedėja Joana Miliauskienė supažindino ūkininkus su avansinių tiesioginių išmokų dydžiais, priminė, kad žemės ūkio valdų ir ūkininko ūkio duomenis reikia atnaujinti iki gruodžio 31 d. Deklaruotų laukų plotas turi sutapti su valdoje nurodytu žemės ūkio naudmenų plotu. Žemdirbiai, besirengiantys paversti žemės ūkio valdoje turimus netinkamus paramai žemės plotus tinkamais paramai, ir norintys ateinančiais metais juos deklaruoti, privalo iki 2019 m. gruodžio 1 d. juos sutvarkyti ir nufotografuoti sutvarkytą plotą. Seniūnijos ar skyriaus darbuotojai, prisijungę prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos, padės pažymėti sutvarkyto netinkamo paramai žemės ploto vietą ir įkels nuotrauką.

Ūkininkas Martynas Puidokas pakvietė ūkininkus prisijungti prie Lietuvos žemdirbių pirmojo visuotinės protesto akcijos etapo – „Žalieji kryžiai“. Tai tyli ir taiki akcija, kurios metu žemės ūkio subjektai – ūkininkai, bendrovės savo dirbamoje žemėje prie kelių, kuriuose yra didžiausias judėjimas, stato žalius  kryžius. Taip jie nori atkreipti dėmesį į priimamus politinius sprendimus.

Savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas sakė suprantantis, kad žemdirbys yra priklausomas nuo gamtos ir įstatymų. Direktorius pasiūlė savo pagalbą sprendžiant rajono ūkininkų problemas.

Mero pavaduotojas Egidijus Ūksas diskutavo su žemdirbiais apie skirtingas ūkininkavimo sąlygas, žaliųjų kryžių akciją, ūkininkų sumokamus mokesčius.

Pranešėjai atsakė į ūkininkų pateiktus klausimus.

Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus informacija
Nuotr. Jurgitos Reimerienės ir Vaidos Sutkienės

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gruodis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: