Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Verslo pusryčiais prasidėjo „Verslo dienos 2017“
Nuo lapkričio 6 d. savaitę vyksta „Verslo dienų 2017“ renginiai. Jie prasidėjo Kelmės rajono savivaldybėje surengtais Verslo pusryčiais, kurių darbotvarkėje aptarta keletas temų.

Kelmės rajono verslo aplinką ir verslo plėtros perspektyvas savivaldos akimis pusryčiuose dalyvavusiems verslininkams pristatė Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis. Meras kalbėjo, kad mūsų savivaldybės reitingą mažina nepakankamas investicijų kiekis rajone, nors pastaruoju metu rajono vadovų dėmesys šiai sričiai tikrai nėra mažas. 2017 m. balandžio 27 d. tarybos posėdyje priimtos mokestinės lengvatos, pateiktos paraiškos LR Vidaus reikalų ir Ūkio ministerijoms dėl viešosios infrastruktūros sutvarkymo ir pritaikymo investicijoms pritraukti.

Apie investicijų skatinimo priemones ir būdus, esamą situaciją ir tolimesnę viziją investicijų pritraukimo srityje kalbėjo Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Lina Samulytė. Specialistė sakė, kad yra užmegzti glaudūs ryšiai su VšĮ „Investuok Lietuvoje“, įvairiomis užsienio šalių ambasadomis ir jų atašė, vyksta dialogas su užsienio šalių įmonėmis siekiant pritraukti investuotojus. Visa reikalinga informacija apie sklypus, verslo aplinką rajone yra pateikta savivaldybės interneto svetainėje ir Feisbuko „Kelmė Municipality“ puslapyje.

Klausimą apie tai, kaip savivalda sprendžia grįžtančių emigrantų integracijos į visuomenę problemą, pradėjo savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė, informavusi, kad prieš dvejus metus Kelmės turizmo ir verslo centro ji paprašė teikti informaciją emigrantams apie galimybes sugrįžti į rajoną. Šiuo klausimu pasisakė VšĮ Kelmės turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Vilija Virbickė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Stasys Jokubauskas. Emigrantams, grįžtantiems su ikimokyklinio ar mokyklinio amžiaus vaikais, ugdymo įstaigos yra pasirengusios padėti integruotis.

Taip pat kalbėta apie tai, kad ugdymo įstaigos sulaukia pasiūlymų iš verslininkų, kaip skatinti ir ugdyti mokinių verslumą, kaip jis gali būti tobulinamas.

Turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Parnarauskienė supažindino, kokiais ekonominiais rodikliais buvo remiamasi norint apskaičiuoti vietinės rinkliavos dydį už komunalines atliekas. 2016 m. buvo atliktas monitoringas skaičiuojant atliekų susikaupimo normas pagal atskiras turto objektų grupes. Pagal tai nustatytos pastovioji ir kintamoji vietinės rinkliavos dydžių dedamosios Kelmės rajone.

Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Rimantas Dobrovolskis kalbėjo apie tai, kad Kelmės rajono verslininkai susiduria su problema esant reikalui pakeisti pastato, jo patalpų ar žemės sklypo paskirtį. Aptartas savivaldybės administracijos požiūris sprendžiant susidariusią situaciją.

Po verslo pusryčių verslininkai tradiciškai nuskubėjo į Tūkstantmečio parką, kur pasodino dvidešimt ąžuoliukų.

 

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272801020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Kovas
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: