Spausdinti puslapio vidurį
Vaikų priežiūros organizavimas įstaigose

Kas galės pasinaudoti vaikų priežiūros paslaugomis įstaigose.
Ne visiems tėvams karantino laikotarpiu bus teikiamos vaikų priežiūros paslaugos įstaigose. Atkreipiame dėmesį, kas galės pasinaudoti tokiomis paslaugomis.
Jeigu tėvams (įtėviams, globėjams, rūpintojams) yra būtina darbus atlikti darbo vietoje ir jie negali užtikrinti vaiko priežiūros jo namuose, nuo 2020 m. balandžio 27 d. galima kreiptis į Kelmės mieste vaiko priežiūros paslaugas teiksiantį „Kūlverstuko“ lopšelį-darželį.

Tėvai turėtų užtikrinti vaiko (-ų) priežiūrą namuose, jei:

1. Vaikas (-ai) serga lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“.  

2.  Vaikas (-ai) gyvena kartu su asmenimis, priskirtinais rizikos grupėms (vyresniems nei 60 m. asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“:

- žmogaus imunodeficito viruso liga; 
- piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai);
- cukrinis diabetas; 
- širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu (2–4 laipsnio);
- lėtinės kvėpavimo organų ligos su  kvėpavimo nepakankamumu;
- lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu;
- būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos; 
- ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapijas ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai;
- ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija, atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo būdu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai;
- įgimtas imunodeficitas; kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydymas).

Atvedantys ir paimantys iš įstaigos vaikus asmenys turi dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

Bus vertinama visų priimamų į grupę vaikų sveikatos būklė.
Vaikai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas, bėrimai ir pan.), nebus priimami dalyvauti grupės veikloje.

Kelmės mieste vaiko priežiūros paslaugas teiks „Kūlverstuko“ lopšelis-darželis. 
Visi, kurių vaikai iki karantino lankė Kelmės miesto darželius, su prašymais kreipiasi į „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio administraciją. Pateikiamas prašymas ir darbdavio pažyma dėl būtinumo atitinkamas funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje,  t. y. kai į darbą privalo eiti abu tėvai, įtėviai, globėjai, rūpintojai. El. paštas labas@kulverstuko.lt arba tel. 8 614 60 706. Konsultacija ir informacija teikiama Švietimo, kultūros ir sporto skyriuje tel. 8 687 78 925, 8 655 91 658 ir el. paštu  irena.janusiene@kelme

 

 

 

 

 

 

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Birželis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: