Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Trijose seniūnijose pastatyti lauko treniruokliai

Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendina projektą „Gyventojų sveikatos stiprinimas“, finansuojamą Europos Sąjungos struktūrinių  fondų lėšomis. Projektu į veiklų įgyvendinimą siekiama įtraukti ne mažiau kaip 3 400 gyventojų, kurie dalyvaus informavimo, švietimo ir mokymo renginiuose bei sveikatos raštingumą didinančiose veiklose.

Projekto veiklomis siekiama suformuoti pozityvius Kelmės rajono gyventojų sveikatos elgsenos pokyčius, ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, sumažinti gyventojų sergamumą bei mirtingumą. Įgyvendinant projektą suplanuoti sveikos gyvensenos ir ligų profilaktikos mokymai vyresnio amžiaus žmonėms, neįgaliųjų mokymai sveikatos stiprinimo ir sveikos gyvensenos bei vaikų mokymai sveikos gyvensenos temomis. Gyventojams suplanuoti fizinio aktyvumo įgūdžių ugdymo renginiai.

Mokslu įrodyta, kad įvairūs judesiai, kitoks raumenų aktyvumas yra ne tik energijos iškrova, bet ir jos kaupimas. Kai žmogus eina, bėga, šokinėja, atlieka pratimus su įvairiomis priemonėmis, jo kvėpavimas tampa dažnesnis, energingiau pradeda dirbti širdis, suintensyvėja kraujo apytaka, organizmas kur kas daugiau įsisavina deguonies ir maisto medžiagų. Kitaip sakant, organizmas net su kaupu susigrąžina prarastą energiją. Judėdamas žmogus tarsi pats užsuka savo gyvenimo laikotarpį. Žmonės, intensyviai užsiimantys kūno kultūra, yra atsparesni įvairioms ligoms. Vadinasi, jų organizmo bendra funkcinė būklė, kuri lemia aukštą darbingumą, yra daug geresnė. Aktyviai ir intensyviai sportuojantys žmonės daug rečiau serga, todėl jų darbo nuostoliai 3–4 kartus mažesni negu nesportuojančių. Jei jie ir suserga, tai serga 2,5 karto trumpiau, tai yra organizmas daug greičiau atsikuria negu nesportuojančių.

Kad žmonės būtų fiziškai aktyvūs, labai svarbu jų žinios, nuostatos ir sudarytos sąlygos fizinei veiklai. Šį rudenį gyventojų fiziniam aktyvumui ugdyti įsigyti 3 komplektai lauko treniruoklių, kurie sumontuoti kaimiškose seniūnijose. Šaukėnų seniūnijoje prie pėsčiųjų tako Šaukėnų Jūros pakrantėje sumontuoti 22, Užvenčio seniūnijoje Ventos slėnyje prie stadiono – 18, Pakražančio seniūnijoje parkelyje prie mokyklos – 9 lauko treniruokliai. Įranga skirta ir suaugusiesiems, ir vaikams. Pastatyti  gimnastikos kompleksai, treniruokliai kojų, rankų pilvo preso raumenims. Įvairūs treniruokliai skirti vaikams – mažos balansinės sūpynės, spyruoklinės sūpynės, suoleliai pratimams, karuselės vaikams, treniruokliai „Slidės“, „Švytuoklė“. Pavasarį planuojami mokymai gyventojams, kaip teisingai mankštintis naudojantis šia įranga.

Lina Balčiūnienė, Kelmės visuomenės sveikatos biuro direktorė
Nuotraukos Vaidos Sutkienės

 
   
   
   


 

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: