Spausdinti puslapio vidurį
Savivaldybės vadovų spaudos konferencijoje – dėmesys ekstremalios situacijos iššūkiams
Kovo 19 d. Kelmės rajono savivaldybės administracijoje surengta savivaldybės vadovų spaudos konferencija vietos žiniasklaidos atstovams.

Rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis kalbėjo apie karantiną, visoje šalyje įsigaliojusią griežtą tvarką dėl lankymosi įvairiose institucijose, įstaigose, organizacijose, parduotuvėse. Atsižvelgiant į situaciją, griežtos priemonės taikomos ir Kelmės rajono savivaldybėje bei seniūnijose, visose įmonėse, kultūros centruose, bibliotekose – nuo šiol darbas vyksta be lankytojų, nuotoliniu būdu. Informuota apie susitikimus su įmonių, sveikatos priežiūros įstaigų vadovais, nuotolinę konferenciją su sveikatos apsaugos, vidaus reikalų ir socialinių reikalų ir darbo ministrais.

Kelmės autobusų parko transportas važiuoja vasaros grafiku, autobusai dezinfekuojami. Kelmės vietiniam ūkiui pavesta pasirūpinti daugiabučių namų laiptinių dezinfekavimu, atliekų tvarkymas vyksta. Svarbu moksleivių nuotolinis mokymas. Jau galvojama dėl savanorių registravimo siekiant pagelbėti pažeidžiamiausiems bendruomenės nariams.  

Kaip sakė V. Andrulis, didžiausias iššūkis – žmonių sąmoningumas ir grįžtančių iš užsienio šalių saviizoliacija. Meras kreipėsi į žurnalistus ragindamas atkreipti rajono gyventojų dėmesį į svarbiausius reikalavimus epidemijos metu: parvykusieji iš užsienio privalo saviizoliuotis ir laikytis karantinavimo sąlygų. Saviizoliacijai yra numatytos vietos (dėl jų informacija teikiama tel. (8 427) 69 057, mob. 8 615 25 836 ir (8 427) 69 059, mob. 8 699 17 706). Nesilaikantiems nurodymų numatytos griežtos baudos.

Meras informavo, kad Seimui priėmus Vietos savivaldos įstatymo pataisas, komitetų, komisijų, tarybos posėdžiai negali vykti nuotoliniu būdu. Todėl visi komitetų ir tarybos posėdžiai rajone vyks įprastine tvarka, imantis visų saugumo priemonių, ir bus svarstomi visi numatyti klausimai, ne tik susiję su ekstremalia situacija.

Mero pavaduotojas Egidijus Ūksas atkreipė dėmesį į būtiną gyventojų sąmoningumą karantino metu. Visuomenės sveikatos centras konkrečios informacijos apie privalančius saviizoliuotis rajone gyvenančius asmenis neteikia, tačiau seniūnai savo seniūnijose, jeigu turi informacijos, turi atkreipti į juos dėmesį.

Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius, Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Stasys Jokubauskas informavo, kad yra aktyvuotas visas Ekstremalių situacijų operacijų centras. Savivaldybės administracijos darbuotojų judėjimas apribotas, nemažai dirba nuotoliniu būdu.

Savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Laivienė, koordinuojanti ESOC darbą, informavo, kad jo posėdžiai vyksta kiekvieną dieną 13 valandą, yra aptariama naujausia informacija ir pasirengimas suvaldyti epidemiją.

Savivaldybės administracijos informacija

 

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Balandis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: