Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Savivaldybės delegacija lankėsi Ukrainoje

Kelmės rajono savivaldybė su Ukrainos Novovolynsko miestu draugauja nuo 2000 metų, tačiau nuo 2010 metų dėl sunkmečio valstybėje, o vėliau – dėl Ukrainoje kilusio karo savivaldybių delegacijos vienos pas kitas nesilankė. 2017 metų rajono Tradicinėje liaudies meno šventėje Kelmėje viešėjo keturių Novovolynsko miesto atstovų delegacija, vadovaujama mero pavaduotojo Andrejaus Storonskio.

2017 metų rugpjūčio 23–26 dienomis Kelmės rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama Administracijos direktorės Irenos Sirusienės (kartu vyko Savivaldybės tarybos narys Albertas Brazas, Administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Stasys Jokubauskas), viešėjo Ukrainos Novovolynsko mieste, kur rugpjūčio 24 dieną dalyvavo Ukrainos nepriklausomybės 25-mečiiui skirtuose iškilminguose renginiuose. Delegacijos viešėjimo Ukrainoje tikslas buvo palaikyti ir pabūti kartu su Ukrainos tauta, Novovolynsko žmonėmis jiems svarbią ir reikšmingą dieną.

Programoje numatytuose renginiuose ir oficialiuose priėmimuose direktorė Irena Sirusienė vilkėjo specialiai jai pasiūtu ukrainietišku tautiniu, puoštu rankų darbo siuviniais, kostiumu. Kitų delegacijų vadovai taip pat vilkėjo jiems dovanotus ukrainietiškus kostiumus.

Savivaldybės delegacija padėjo gėlių prie atminimo lentos 18 Novovolynsko žmonių, žuvusių pirmąją karo dieną, dalyvavo spaudos konferencijoje, susipažino su miesto įžymybėmis, stebėjo kultūrinę-meninę šventinę programą.

Novovolynsko miesto meras Viktoras Sapožnikovas kalbėjo apie Novovolynsko miesto žmonių ryžtą ginti Ukrainos nepriklausomybę ir už tai atidavusių savo gyvybes, pabrėžė, kad, nepaisant netekčių, ukrainiečių tauta siekia pergalės, o užsienio šalių palaikymas teikia ukrainiečiams stiprybės ir ryžto. Ukrainiečiai optimistiškai pareiškia: Ukraina buvo, yra ir bus. Šalyje, nors ir lėtai, gerėja ekonomika ir švietimo reikalai, mažėja korupcija.

Meras įteikė apdovanojimus dviem tėvams, kurių sūnūs žuvo kare. Šventės metu užsienio delegacijų paprašyta pasakyti sveikinimą savo kalba. Savivaldybės delegacijos vadovė Irena Sirusienė kalbėjo, kad Kelmės rajono atstovai atvyko nusilenkti didvyriškai, ištvermingai ukrainiečių tautai.

Pagal statistiką Novovolynske gyvena 53 tūkstančiai gyventojų, tačiau pačių miestiečių manymu, jų nėra net 50 tūkstančių – daug išvyko dirbti į kitus Ukrainos miestus ir kaimyninę Lenkiją. Miesto meras minėjo, kad ekonominiai rodikliai pagal investicijų lėšas vienam gyventojui, nepaisant karinės padėties, lyginant su kitais Ukrainos miestais, yra geri. Iš kiekvieno gyventojo, dirbančio ar pensinio amžiaus, valstybė atskaičiuoja 0,5 procento jo uždirbamų lėšų kariniams tikslams.

Savivaldybės delegacijai buvo suteikta galimybė dalyvauti pažintinėje ekskursijoje po atviru dangumi Lvovo mieste, kuris paliko nepakartojamą įspūdį savo grožiu ir kultūra (mieste yra net 30 teatrų). Lvovas minimas kaip vienas iš įspūdingiausių Europos miestų. Lvovo miesto centras saugomas UNESCO.

Kelmės rajono savivaldybės informacija

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Rugsėjis
    2017     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: