Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Problemos su mokesčiais ir 286 automobilius pardavusiam šiauliečiui, ir kauferį pateikusiam automobilio pirkėjui

2018 m. rugsėjo 4 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliu – Šiaulių AVMI) primena, kad šiais metais naudotų automobilių prekybos, remonto ir prekybos automobilių dalimis sektorius patenka tarp prioritetinių Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliu – VMI) veiklos sričių.

Vykdant autoverslo Šiaulių apskrityje stebėseną bei kontrolę mokestinio patikrinimo sulaukė Šiaulių gyventojas, per dvejus metus pirkęs ir pardavęs 286 automobilius. „Regitros“ padaliniuose, bendradarbiaujant su policijos pareigūnais, bendrauta su naudotų automobilių pardavėjais bei pirkėjais, disponuojančiais kauferiais*.  Po pokalbių su 33 tokiais transporto priemonių pirkėjais, surinkta informacija analizuojama, vyksta tolimesnė stebėsena. Keturiems darbuotojams padidintas darbo užmokestis po susitikimų su autoįmonių vadovais.

Dėmesio centre – minėto sektoriaus įmonės, dėl savo veiklos ypatumų patenkančios prie rizikingų mokesčių mokėtojų, ir  gyventojai, galimai vykdantys neregistruotą veiklą arba nedeklaruojantys visų gautų pajamų, vengiantys mokėti mokesčius.

„Iš patirties žinome, kad dažnai asmenys, automobilius įsigiję ES ir pargabenę į Lietuvą, neįtraukia jų į apskaitą, nefiksuoja pajamų už parduotus automobilius arba vykdo prekybą neįregistravę tokio pobūdžio veiklos. Lygiai taip pat vyriškis, pirkęs ir pardavęs 286 automobilius, darbavosi nelegaliai: neįregistravęs įmonės ar individualios veiklos. Taip „organizuojant“ automobilių prekybą, nuslepiamos visos gautos pajamos, valstybei nemokami mokesčiai, – sako Šiaulių AVMI Kontrolės departamento direktorė Danutė Kulikauskienė, primindama ir apie gegužės pabaigoje kartu su policijos pareigūnais pradėtą darbą VĮ „Regitros“ padaliniuose. – Bendradarbiavimas su VĮ „Regitra“ tęsiamas, o pokalbiai su automobilių pirkėjais, pateikusiais „kauferius“, verčia dar ir dar kartą paraginti: nebūkite naivūs ir nesileiskite apgaudinėjami. Jei automobilį perkate Lietuvoje, o ne kažkur Sankt Augustine, ir pasirašyti duoda nelietuvišką pirkimo sutartį su pardavėjo – užsienio valstybės piliečio anketiniais duomenimis, nerizikuokite. Pasirašius tokį dokumentą, jis gali būti traktuojamas kaip suklastotas, neteisėtas, be to, su visomis pasekmėmis už klastotę. Automobilio pirkėjas gali prarasti įsigytą transporto priemonę, arba ją sulaikys, kol teisėsaugos institucijos išsiaiškins tikrąsias aplinkybes. Todėl pirkėjui patarimas vienas: nedalyvauti neteisėtuose sandoriuose ir reikalauti sutarties, atitinkančios tikrovę.“

Verta žinoti, kad „Regitros“ interneto svetainėje patariama naudoti „Regitros“ pirkimo – pardavimo sutarties pavyzdį; sutartyje būtinai nurodyti tikrus duomenis (kainą, pirkėjo ir pardavėjo duomenis), ridą, transporto priemonės defektus ar kitą svarbią informaciją; įtraukti punktą į sutartį, jog pinigai už transporto priemonę gauti/sumokėti arba nurodyti atsiskaitymo būdą; jeigu už transporto priemonę atsiskaitoma grynaisiais ir dalimis, pinigų perdavimo faktą kiekvieną kartą užfiksuoti raštu (perdavimo - priėmimo aktas patvirtintas šalių parašais). Atlikus šiuos veiksmus, galima išvengti nesusipratimų, o kilus ginčui, turėti neabejotinus įrodymus.

Siekdama sumažinti „šešėlį“, išgyvendinti neteisėtą veiklą šioje verslo šakoje Šiaulių AVMI primena, kad apie pastebėtus mokestinius pažeidimus pranešti galima Mokesčių informacijos centro pasitikėjimo telefonu 1882, naudojantis programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, užpildžius anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankius mokesčių inspekcijoje.

* „Kauferį“ (žodis atsiradęs nuo automobilio pirkimo sutarties pavadinimo vokiečių kalba „Kaufvertrag“), t. y. pirkimo - pardavimo sutartį, siūlo pasirašyti iš užsienio įvežtų naudotų automobilių perpardavinėtojas. Pagal tokią pasirašytą sutartį, pirkėjas pats buvo užsienyje ir įsigijo automobilį tiesiogiai iš kitos šalies piliečio; „kauferis“ – tokia sutartis, kurioje nurodomos tikrovės neatitinkančios aplinkybės, ir kuri vertintina, kaip suklastota, o jos įforminimas užtraukia ir atitinkamą atsakomybę.

 Išsamesnė informacija žurnalistams:

Elona Limantienė,

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija,

 tel.: (8 41) 59 23 06, +370 616 56 416; el. p. elona.limantiene@vmi.lt

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: