Spausdinti puslapio vidurį
Konceptualiojo gatvės meno dirbtuvės – Kelmės jaunimo centre

Balandžio 4 d. Kelmės jaunimo centre buvo vykdomas projektas „Banksy interpretacijos“. „Banksy interpretacijos“ – kas tai? Tai Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas projektas, kurio metu net 8 šalies miesteliuose vyksta konceptualiojo gatvės meno dirbtuvės, kai, pasitelkus vaizduotę, Banksy ir Endžio Varholo (Andy Warhol) motyvais kuriami meno kūriniai, kurių kiekvienam būdinga siunčiama žinutė, konkreti transliuojama mintis.

Šįkart į Kelmės jaunimo centrą atvyko VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorijos vadovas Audrius Laurutis, kuris net 8 valandas kartu su 16 Kelmės miesto ir rajono jaunuolių dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse. Jų metu buvo susipažinta su gatvės meno – grafičiųsubtilybėmis, istorija, Banksy stilistikos pavyzdžiais. Po teorinės dalies prasidėjo praktinis bei pagrindinis šio projekto tikslo įgyvendinimas – kūrybinės dirbtuvės. Jų metu dalyviai keturiose grupelėse suformulavo savo siunčiamą žinutę, apmąstė jos vizualų pateikimą, su visa komanda aptarę viziją, ieškojo nuotraukų internete, jas redagavo, montavo, spausdino. Vėliau buvo rengiamas trafaretas: klijuojami lapai, išpjaustomi trys sluoksniai. Susipažinus su aerozolinių dažų naudojimo bei saugumo instrukcija, prasidėjo įdomiausia ir spalvingiausia projekto dalis – trafareto perkėlimas ant paruoštų plokščių. Gauti rezultatai džiugino ir pačius kūrėjus, ir jų kolegas.

Buvo sukurti keturi darbai, kurie siuntė tokias žinutes: „Globalinio atšilimo metas, kur man eiti?“ (meška stovi šaldytuve), „Po priespauda“ (vaikas su knygomis), „Neužmiršk, jog viskas yra tavo rankose ir tu kontroliuoji realybę“ (piešinys su iškeltu kumščiu), „Tu man nepasakysi, ką moterys gali ir ko ne!“ (M. Obama ir D. Trumpas).

Šis projektas padėjo atidžiau pažvelgti į globalias problemas ir kasdienines realijas, aptarti tai, koks pasaulis yra dabar, kaip jaunimas gali prisidėti prie geresnio rytojaus kūrimo. Projekto metu išmokus šios gatvės meno technikos bus galima plėtoti idėją, kurti grafičius. Visi keturi darbai bus eksponuojami Kelmės jaunimo centre. 

Kelmės kultūros centro Kelmės jaunimo centro skyriaus
projektų koordinatorė Austėja Bagdonavičiūtė

 

 

 

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gegužė
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: