Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Kelmėje darbą pradėjo VIII akmentašių simpoziumas

Siekdami išsaugoti senąsias tradicijas, pristatyti krašto savitumą, sudominti Kelmės svečius savo krašto kultūros unikalumu ir kitomis vertybėmis, kelmiškiai pirmiausiai kalba apie akmenį ir šviesios atminties liaudies meistrą akmentašį Juozą Liaudanskį. Daugelį metų stebintis akmentašių kūrybinės stovyklos darbą šiauliškis, profesorius, menotyrininkas Vytenis Rimkus, sako, jog akmentašių patriarchas Juozas Liaudanskis, uždėjęs Kelmei akmeninį ženklą, pirmasis Lietuvoje įrodė, jog akmuo turi ir sielą, ir vidinį gyvenimą. Nuo 2004 metų, minint Juozo Liaudanskio šimtąsias gimimo metines, Kelmėje rengiamos akmentašių kūrybinės stovyklos. Per tuos metus Kelmė pasipuošė 35 akmens skulptūromis. Šiuos akmens ženklus Kelmei kūrė ir paliko Jonas Vaicekauskas, Kazimieras Bimba, Valdas Bandza, Albertas ir Dalius Martinaičiai, Vidas Cikana, Remigijus Šležas, Linas Mockus, Paulius Daujotas, Arnas Arlauskas, Edvins Krūminš iš Latvijos ir Lauri Tamm iš Estijos.

Pagerbiant Juozo Liaudanskio atminimą, šiais metais kūrybinėje stovykloje darbuosis skulptorius Kazys Bimba, Šiaulių rajone Ginkūnuose gyvenantis skulptorius Jonas Vaicekauskas, kelmiškis meno kūrėjas, akmentašys Valdas Bandza. Šie akmentašiai, pagerbdami Juozo Liaudanskio atminimą, kūrybinėse stovyklose Kelmėje dalyvauja nuo pat jų atsiradimo pradžios. Kelmei akmens ženklą paliks ir pirmą kartą stovykloje dalyvaujantis skulptorius Jonas Virbauskas. Žemaitis Jonas Virbauskas, gimęs Šilalės rajone, gyvena ir kuria Klaipėdoje. Taip pat į kūrybinės stovyklos darbą įsiliejo ir Kelmės krašto žmogus, šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Kauno rajone Garliavoje, skulptorius Adolfas Teresius. Adolfą Teresių mes geriau pažįstame iš medžio skulptūrų: kryžiai, koplytstulpiai, stogastulpiai, medžiuose kabinamos koplytėlės, kamerinės sakraliosios bei pasaulietinės skulptūrėlės. Tačiau skulptorius sako, jog ne tik medį drožė, bet ir akmenis kalinėjo pas Vilių Orvidą, jo tuo metu kuriamoje sodyboje. Žiūrėdamas, kaip dirba, klausdamas ir klausydamasis, tiesiog būdamas šalia mokėsi. Kūrybinės stovyklos atidarymo proga akmentašius pasveikinti atvyko Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė, Kelmės rajono mero pavaduotojas Albertas Brazas, Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Stasys Jokubauskas, Kelmės miesto seniūnas Romas Atkočaitis, Kelmės kultūros centro direktorius Arnas Arlauskas ir Kelmės kultūros centro etninės kultūros ir tradicinių amatų skyriaus vedėja Nomeda Jokubauskienė.

„Kelmė akmenėja, bet kelmiškių širdys minkštėjaׅ“ – sakė menotyrininkas, profesorius Vytenis Rimkus per VII akmentašių simpoziumo uždarymą Kelmėje. Kūrybinės dirbtuvės – atviros visiems kelmiškiams, tad apsilankykite, stebėkite, kokius akmens ženklus Kelmei kuria skulptoriai ir tikrai, stebint kuriančius ir šiam kraštui dovanas ruošiančius kūrėjus, Jūsų širdys minkštės.

 

 

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: