Spausdinti puslapio vidurį
Įvyko savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriams skirti mokymai

2018 m. liepos 11–12 dienomis Kelmės rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Vaida Samušienė dalyvavo Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotuose savivaldybių jaunimo reikalų koordinatorių kompetencijų stiprinimo mokymuose. Mokymų tikslas – suteikti savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriams gebėjimų ir žinių apie įvairias jaunimo įgalinimo ir dalyvavimo programas bei neformalaus ugdymo metodus, kuriuos galima taikyti savivaldybėje. Mokymuose pasidalinta gerosiomis patirtimis įtraukiant jaunus žmones ir užtikrinant jų dalyvavimą vietos lygmeniu, supažindinta su neformalaus ugdymo metodais, pristatytos įvairios programos:

• „Smart youth work“ (jaunų žmonių nuolatinis dalyvavimas sprendžiant aktualius klausimus) bei kitos nemokamos platformos jaunimui, skirtos apklausoms, viktorinoms ar diskusijoms organizuoti, grojaraščiai
• „Socialinis sufleris“ (bendruomenės telkimas, jaunimo mokymas gyventi bendruomenėje);
• „Vilnius social club“ programa (futbolas – priemonė darbui su vaikais ir jaunimu);
• „Cities of Learning“ programa (aktualu jauniems žmonėms, mokosi kartu su kitais ir tai vyksta realiai gyvenime, skatinamas jų pilietiškumas);
• DofE apdovanojimų programa (kryptingai ugdomi jaunų žmonių įgūdžiai, kurie jau ir taip yra jų gyvenimo dalis arba gali pradėti užsiimti veikla, apie kurią anksčiau net nebuvo pagalvoję – dalyvaudami programoje patys išsikelia savo tobulėjimo tikslus ir susiplanuoja veiklas).

Pristatyta Jaunimo Europos komanda (toliau – JEK) – nepriklausomų informacijos skleidėjų, pristatančių Europos Sąjungos temas savo bendraamžiams, tinklas Lietuvoje. JEK yra jaunų žmonių, galinčių šiuolaikiškai pristatyti ES temas, tinklas. JEK tikslas – padėti kitiems jauniems žmonėms suprasti, kaip veikia Europos Sąjunga ir kaip ji daro įtaką mūsų gyvenimui. Komandos nariai gali būti 16–29 metų amžiaus studentai arba vyresniųjų klasių mokiniai, jaunimo organizacijų nariai, besidomintys ES veikla ir gebantys savo žinias perteikti kitiems.

Savivaldybių jaunimo reikalų specialistai ir lektoriai aptarė vietinių veiklos planų ir programų kūrimą, jaunimo atstovavimą savivaldybėse politiniu lygmeniu.

 

Jaunimo reikalų koordinatorė  Vaida Samušienė

 

 

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Komentarų sąrašas
komentarų nėra
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Rugsėjis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: