Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
„Geros sveikatos link“

Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje spalio mėnesį vyko renginių ciklas “Geros sveikatos link”, kuriuo gimnazijos bendruomenė motyvavo mokinius gyventi sveikai: sveikai maitintis, aktyviai judėti ir leisti laisvalaikį. Sveikatos ugdymas gimnazijoje vyko integruotų pamokų metu. Jose buvo skatinamas mokinių sveikatai palankus elgesys, aptariant pagrindinius sveikos mitybos principus ir taisykles, analizuojant maisto pasirinkimo galimybes ir reklamos subtilybes, aiškinantis pagrindinių maisto medžiagų reikšmę organizmui ir ieškant sveikatai naudingų maisto produktų. Sveikatos ugdymas gimnazijoje ir už jos ribų buvo tęsiamas ir plėtojamas neformaliuoju būdu. Mokiniai patyriminėse išvykose susipažino su sveikatos raštingumo, mitybos ir sveikos gyvensenos principais, praktiškai išbandė programėlę „Mitybos dienoraštis“, kūrė plakatus, skirtus viešinti sveikatinimo renginius gimnazijoje. Taip pat gimnazistai lankėsi ekologinio žolininkės – farmakognostės Jadvygos Balvočiūtės ūkyje, pasidžiaugė Tytuvėnų baseino teikiamomis pramogomis.

Kurdama sveikatos ugdymui palankią aplinką, gimnazija nuolat bendradarbiauja su socialiniais partneriais. Spalio mėnesį judėti geros sveikatos link gimnazistus kvietė Visuomenės sveikatos biuro specialistė A. Palubinskienė, aptardama kūno įvaizdį ir jo sąsajas su sveikata,  netaisyklingos mitybos pasekmes. Apie žmogų, kaip unikalų Dievo kūrinį, su gimnazistais diskutavo Užvenčio parapijos klebonas A. Jurgilas ir Šiaulių vyskupijos jaunimo centro vadovas kun. Arūnas Jankauskis. O Bitininkas V. Jankauskas supažindino penktokus su medaus keliu iki mūsų stalo bei neginčijama jo nauda sveikatai.  Gimnazijoje kartu su Šaukšto Šmaukšto stalo akademija diskutuota ne tik apie tai, kokį maistą reikėtų rinktis, bet ir kaip jį valgyti laikantis visų etiketo reikalavimų. Tradicinius renginius papildė ir performansas – natūralių kvepalų gamyba, parodęs, kad kiekvienas gali turėti savo unikalius kvepalus, kurie visiškai nekenkia sveikatai.

Nors didžiausia dalis dėmesio skirta sveikai mitybai, nepamirštas liko ir fizinis aktyvumas, kuris neatsiejamas nuo puikios sveikatos sampratos. Aktyvia veikla mokiniai skatinti ne tik pajudėti, bet ir pasisemti teigiamų emocijų. Spalio mėnesį gimnazijoje mokiniai turėjo galimybę šėlti zumbos ritmu su trenere J. Žakariene, pademonstruoti savo įgūdžius ir kovinę dvasią tarpklasinėse krepšinio ir futbolo varžybose, puoselėti draugiškus ir pagarbius tarpusavio santykius žaisdami judriuosius žaidimus.

Spalio mėnesio renginių ciklas „Geros sveikatos link“ buvo itin aktyvus, įvairus ir kūrybiškas. Kartu parodyta, jog sveikatą sudaro ir lemia daugybė faktorių, į ją galima pažvelgti įvairiapusiškai ir mažais, sveikatai palankiais žingsneliais keliauti link geresnės sveikatos.

 Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos psichologė Kristina Šimkienė

   
Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: