Spausdinti puslapio vidurį
Stažuotė Trakuose

Pokyčio projekto „Lyderių  laikas 3“ Kelmės savivaldybės kūrybinės komandos narės – Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos direktorė Asta Zavadskienė, Suaugusiųjų mokymo centro direktorė Diana Razminienė ir Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos mokytoja Emilija Kvietkuvienė – dalyvavo stažuotėje Trakuose turėdamos tikslą pasisemti gerosios darbo patirties apie susitarimus siekti pamokos kokybės. Daugiausia stažuotės veiklos vyko Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje, kur viešnias sutiko Švietimo centro direktorė Nijolė Lisevičienė. Ji kelmiškes įtraukė į pokalbį, kai vykdomas projektas, kuris pakoregavo ir išplėtė mokytojų kvalifikacijos tobulinimą. Gimnazijos direktorė Jolanta Martyncevienė kalbėjo apie mokyklos, kurioje mokosi 628 mokiniai ir dirba 63 mokytojai, struktūrą, viziją, bendruomenę, o svarbiausia – apie mokinių mokymosi skatinimą. Gimnazijos ugdymo plano ypatumus paaiškino direktoriaus pavaduotojas ugdymui Valdemaras Jasiūnas, gerąja patirtimi, kaip gimnazijos bendruomenė kuria Mąstymo mokyklą, kaip ugdomas mokinių savarankiškumas, kokiais būdais ir kokius įrankius taikant siekiama pažangos, pasidalijo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Bartusevičienė. Kitą ugdymo procese taikomą inovatyvų nuodugnaus mokymo modelį pristatė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Sadovskienė. 

Kelmiškės taip pat turėjo galimybę praktiškai susipažinti, kaip taikomi minėti modeliai – stebėjo atskirų dalykų pamokas: lietuvių kalbos 6b klasėje (mokytoja Sigita Misevičienė), biologijos – 1a klasėje (mokytoja Dalia Bartkienė) ir fizikos 2c klasėje, ( mokytojas Andrius Storta). Per pamokų aptarimą mokytojai ir gimnazijos direktorė išklausė nuomonių, atsakė į klausimus.

Trakų suaugusiųjų mokymosi centre vyko susitikimas ir patirties savivaldybėse aptarimas su Švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigiene. Pokalbio metu išryškėjo projekto „Lyderių laikas 3“ veiklos panašumai ir skirtumai, buvo aptartos įvairios galimybės, kaip veiklą veiklai plėsti ir įvairinti. Apie metodinį darbą savivaldybėse buvo diskutuojama su Suaugusiųjų mokymosi centro direktore Loreta Ruškevičiūte. Stažuotės aptarimas su Trakų rajono švietimo įstaigų vadovėmis pakrypo aktualiomis visoje Lietuvoje temomis – kaip gerinti pamoką, didinti mokinių motyvaciją mokytis.

Stažuotė Trakuose buvo naudinga, išplėtė jos dalyvių žinias įvairiais ugdymo klausimais,kuriais ir bus diskutuojama bendruomenėse, naujovės taikomos praktikoje.

 

Emilija Kvietkuvienė

 

 
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gruodis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: