Spausdinti puslapio vidurį
Spaudos konferencijoje apžvelgta karantino laikotarpio situacija rajone

Gegužės 13 d. Kelmės rajono savivaldybės administracijoje surengta savivaldybės vadovų spaudos konferencija vietos žiniasklaidos atstovams. Rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis padėkojo Kelmės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centrui, visoms įstaigoms, gyventojams už atsakingą ir rimtą požiūrį vykdant karantino reikalavimus.

Buvo labai svarbu, kad koronavirusas neišplistų sveikatos priežiūros, socialines paslaugas teikiančiose įstaigose, pastarosiose griežtos tvarkos bus laikomasi ir toliau. Kaip sakė meras, savivaldybei labai svarbu, kas kompensuos patirtas išlaidas, susijusias su iš užsienio grįžusių asmenų parvežimu, apgyvendinimu ir maitinimu. Jei ateityje dar būtų iš užsienio grįžtančių asmenų, siūloma tai daryti jau ne savivaldybės, o asmenų sąskaita. Dėl to yra kreiptasi į valstybės Ekstremalių situacijų Operacijų centrą.

Išsamią informaciją dėl COVID-19 ligos paskelbto karantino situacijos apžvalgą Kelmės rajone pateikė Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatorė, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Laivienė. Gegužės 12 dienos duomenimis, saviizoliacijoje  Kelmės rajone yra 32 asmenys, dauguma jų izoliavęsi nuosavose patalpose. Savivaldybė yra suteikusi tokias paslaugas: savivaldybės transportu parvežti 66 iš užsienio valstybių grįžę asmenys, savivaldybės numatytose ir oficialiai patvirtintose patalpose apgyvendinta 30 asmenų. Šiuo metu savivaldybės saviizoliavimosi patalpose yra 5 asmenys.

Kaip sakė D. Laivienė, apsaugos priemonėmis ir dezinfekciniu skysčiu aprūpintos sveikatos ir socialinės įstaigos, savivaldybės ir seniūnijų darbuotojai. Nuo karantino pradžios iki gegužės 6 d. savivaldybė ir jai priklausančios įstaigos ir įmonės išleido 79 tūkst. eurų: apsaugos priemonėms išleista 45 tūkst., asmenų apgyvendinimui, maitinimui ir parvežimui 32 tūkst., kitoms reikmėms (dezinfekcijai) – 2 tūkst. eurų.

Pagal valstybės Ekstremalių situacijų operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimus, prevenciniai laboratoriniai tyrimai COVID-19 ligai diagnozuoti atliekami gydymo ir socialinių įstaigų darbuotojams, vaistininkams ir prekybininkams, ruošiamasi profilaktiškai tirti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojus, tiesiogiai dirbančius su vaikais prioriteto tvarka.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kelmės skyrius,  vykdydamas COVID-19 ligos prevenciją ir kontrolę, atliko patikrinimus 16 prekybos ir paslaugų teikimo vietų Kelmės rajone, patikrinti 29 grožio paslaugų veiklą vykdantys asmenys (ūkio subjektai). Taip pat patikrintos 4 socialinės globos įstaigos Kelmės rajone: BĮ Liolių socialinės globos namai (Liolių  mstl.), BĮ Liolių socialinės globos namai (Užvenčio padalinys), Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centras (Šaukėnai), Kelmės rajono socialinių paslaugų centras (Paprūdžių k.). Visos socialinės globos įstaigos vykdo COVID-19 ligos  prevencijos priemones, pakankamai apsirūpinusios asmens apsaugos priemonėmis ir dezinfekcinėmis medžiagomis, tinkamai suformuotos darbuotojų komandos.

Socialinės paramos skyriaus vedėja Reda Každailienė aptarė socialinių klausimų sprendimą karantino metu. Socialinės paslaugos namuose asmenims yra teikiamos, o nauji asmenys socialinės globos įstaigose neapgyvendinami. Socialiniai darbuotojai dėl COVID-19 ligos yra tikrinami kas 7 dienas, rajone nėra nė vieno užsikrėtusio darbuotojo. Taip pat vedėja pristatė piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo naujoves.

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Kelmės skyriaus vedėjas Židrūnas Šapalas pateikė informaciją apie nedarbo lygį, bedarbių skaičius, registruotas laisvas darbo vietas. Nedarbo lygis 2020 m. sausio 1 d. buvo 11,6 proc. (2019 m. sausio 1 d. – 15,3 proc.), o 2020 m. gegužės 1 d. – 15,2 proc. (2019 m. sausio 1 d. – 13,1 proc.). Rajone yra 2 335 bedarbių – 1 120 moterų ir 1 215 vyrų (2019 m. buvo 2 017 bedarbių, iš jų 1 011 moterų ir 1 006 vyrų). Nuo metų pradžios registruota 331 laisva darbo vieta.

Kaip informavo Ž. Šapalas, nuo 2020 m. kovo 16 d. iki balandžio 30 d. registravosi 608 asmenys, pateikę prašymą savarankiškai dirbantiems asmenims išmokai gauti. Paskirta išmokų už 70 304 Eur. Per šį laikotarpį prašymus subsidijai už prastovas gauti pateikė 72 darbdaviai darbo užmokesčio kompensacijai už 266 žmones, subsidijos suma – 60 934,56 Eur.

Meras V. Andrulis domėjosi, kaip karantino metu vyksta registracija į Užimtumo tarnybą ir kaip planuojama vykdyti išvyksiančių į užsienį asmenų, kurie registruoti tarnyboje, kontrolę. Tarnybos vedėjas informavo, kad klientai tiesiogiai nėra aptarnaujami, registracija vykdoma nuotoliniu būdu. Numatyti apsilankymai yra atidėti po karantino, apie išvykimą į užsienį asmenys turi pranešti specialistams. Tačiau net ir karantino laikotarpiu, laikantis visų apsaugos sąlygų, asmenys gali būti kviečiami atvykti, jiems gali būti pateiktas darbo pasiūlymas.

Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas informavo, kad nuo gegužės 18 d. atidaromos Kelmės rajono įstaigos, teikiančios ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Visos šios įstaigos yra pasiruošę vykdyti veiklą. Rajono savivaldybės nuomone, bendrojo ugdymo mokyklose mokslo metus būtų tikslinga užbaigti nuotoliniu būdu. Brandos egzaminų sesija vyks birželio 22 – liepos 21 dienomis.

Kalbėta apie ruošimąsi mokinių vasaros užimtumui, stovyklas, kurioms organizuoti galima būtų pasitelkti kaimo turizmo sodybas, įtraukti švietimo, kultūros darbuotojus. Vasaros poilsiui organizuoti šalies mokykloms ministerija skiria 2 mln. eurų. Laukiama aprašo, kuris nurodytų konkretesnes gaires, kuriomis būtų galima vadovautis organizuojant vasaros edukacines programas.

Savivaldybės administracijos informacija

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gegužė
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: