Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Gerosios patirties kelionė-seminaras „Estijos socialinių paslaugų institucijų patirtis“

Gegužės 22–24 d. Kelmės rajono savivaldybės admnistracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Reda Každailienė kartu su kitų savivaldybių socialinės paramos skyrių vedėjais, socialinės paramos centrų vadovais ir socialiniais darbuotojais dalyvavo gerosios patirties kelionėje-seminare „Estijos socialinių paslaugų institucijų patirtis“.

Skyriaus vedėja apsilankė biudžetinėje įstaigoje Tartu vaikų globos namuose, kuriuose teikiama trumpalaikė socialinė globa vaikams nuo 3 iki 18 metų ir motinoms su vaikais, kurie yra pavojuje, likę be pastogės ar patyrę fizinį ar psichologinį smurtą šeimoje. Socialinės paslaugos teikiamos visą parą. Tartu miesto vaikams paslaugos yra nemokamos. Su mamomis yra pasirašoma socialinių paslaugų teikimo sutartis ir jos moka 20% nuo gaunamų pajamų.

Lankytasi Tartu nakvynės namuose. Šiuose namuose laikinai teikiamos nakvynės, socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo, asmeninės higienos, buitinės paslaugos Tartu miesto gyventojams, neturintiems gyvenamosios vietos, siekiant atkurti savarankiškumą, prarastus socialinius ryšius ir padėti integruotis į visuomenę. Nakvynės namuose yra 52 vietos, juose gyvena tik Tartu gyventojai. Gyventojai nakvynės namuose gyvena neribotą laiką ir už paslaugas nemoka. Tame pačiame name  įkurti socialiniai būstai.

Lankytasi Tartu socialinės paramos centre. Tai naujai įrengtas centras, kuriame specialistai turi atskirus kabinetus, naujausią kompiuterinę techiniką, stebėjimo kameras. Šiame centre dirba skolų išieškotojai ir patarėjai, atstovavimo specialistai, vaiko teisių specialistai bei globos specialistai. Yra įkurta socialinė tarnyba, Vaiko gerovės tarnyba, Pagyvenusių ir neįgalių asmenų gerovės tarnyba.

Tartu dienos socialinės globos centras teikia dienos socialinės globos ir trumpalaikės socialinės globos  paslaugas asmenims, turintiems senatvės psichikos sutrikimų. Dienos centre darbo dienomis laiką gali leisti 30 vyresnio amžiaus Tartu miesto gyventojų. Juos prižiūri ne vienerius metus su vyresniaisiais dirbanti specialistų komanda, kurią sudaro socialiniai darbuotojai, užimtumo specialistai. Dienos centro paslaugos suteikia globėjams atokvėpį, paramą ir galimybę sugrįžti į darbo rinką. Pagrindinis dienos centro tikslas yra suteikti asmenims, sergantiems senatvės psichikos ligomis, galimybę gyventi bendruomenėje, kiek galima ilgiau išvengti ilgalaikės stacionarios globos. Dienos centro lankytojai moka už tranporto ir maitinimo paslaugas iš savo pensijos apie 3 eurus. Kitų miestų gyventojai už teikiamas paslaugas moka 12 eurų už dieną.

Dienos centre pradėtos teikti trumpalaikės socialinės globos paslaugos. Paslaugos teikiamos, kai šeimos nariai, artimieji, globėjai ar rūpintojai dėl tam tikrų priežasčių (ligos, komandiruotės, atostogų, šeimos ar darbo įsipareigojimų ir kt.) laikinai negali prižiūrėti asmenų, sergančių Alzhaimerio ar kitomis senatvės psichikos ligomis, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra. Trumpalaikės socialinės globos kaina 830 eurų. Už šias paslaugas moka pats asmuo iš savo pensijos ir suaugę vaikai. Jei asmuo vienišas, už suteiktas socialines paslaugas sumoka savivaldybė. Vidutinė Estijos pensininko pensija 350 euųr.

Susitikimo Paidės savivaldybėje metu jos atstovai pristatė įvairių grupių asmenims teikiamas socialines paslaugas. Aplankytas Jaunimo centras. Tai šiuolaikiška, atvira visuomenei įstaiga teikianti įvairias paslaugas jaunimui, pagyvenusiems ir neįgaliesiems asmenims. Iš ryto centre lanokosi pagyvenę ir neįgalūs Paidės savivaldybės gyventojai, o po pietų į įvairias veiklas renkasi jaunimas.

Lankytas Talino dienos centras „Gegutė“. Tai biudžetinė socialinės paskirties įstaiga sutrikusio intelekto žmonėms nuo 18 metų, teikianti dienos socialinės globos, neformalaus švietimo ir bendrąsias socialines paslaugas. Centre ugdomas žmogus, kuris gebėtų kiek galima savarankiškiau pažinti jį supantį pasaulį, bendrauti, realizuoti save ir visapusiškai integruotis į visuomenę. Pagal tvarkaraštį dienos centre organizuojamos veiklos, orientuotos į lankytojų socialinių įgūdžių ugdymą, laisvalaikio organizavimą, neformalų mokymąsi, sveikatingumą ir darbinę veiklą. Socialinės paslaugos kaina 1 000 eurų per mėnesį.

Susipažinta ir su Talino vaiko paramos centru, kuris savo veiklą pradėjo 1993 m., tai seniausia paslaugas teikianti įstaiga Taline. Pagrindinis Talino vaiko paramos centro tikslas yra socialinės reabilitacijos paslaugų teikimas jauniems žmonėms ir vaikams, turintiems elgesio ir priklausomybės problemų. Talino vaikų paramos centras yra padalintas į tris centrus: Lilleküla centre vaikai gali lankytis, jei reikia pagalbos, paramos, Nõmme centre apgyvendinami narkotikus vartojantys vaikai. Männi centre apgyvendinimas vaikams suteikiamas ištisą parą. Kasmet paslaugos suteikiamos apie 150 vaikų ir jaunimui.

Po seminaro aplankytas Tartu, Talino senamiesčiai, Keila-Joa dvaro ansamblis. Patirtimi pasidalinta ne tik su Estijos socialinės globos įstaigų darbuotojais, bet ir su kitų Lietuvos socialinių įstaigų vadovais, socialiniais darbuotojais.

Informaciją parengė Socialinės paramos skyriaus vedėja Reda Každailienė


 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Komentarų sąrašas
komentarų nėra
Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Birželis
    2017     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: