Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Vyksta susitikimai su rajono seniūnijų gyventojais

Sausio 8–16 dienomis pagal Kelmės rajono savivaldybės tarybos patvirtintą grafiką vyksta Kelmės rajono savivaldybės mero, savivaldybės administracijos vadovų, tarybos narių susitikimai su rajono gyventojais visose vienuolikoje seniūnijų.

Susitikimuose su gyventojais siekiama išgirsti pageidavimus dėl 2018 metų biudžeto formavimo, išklausyti opiausias problemas seniūnijose, palaikyti kontaktą su seniūnijose gyvenančiais žmonėmis. Kiekvienos seniūnijos gyventojai turi savo klausimų, kuriuos nori užduoti savivaldybės vadovams, tarybos nariams.

Pirmieji susitikimai vyko Tytuvėnų apylinkių seniūnijos Pagryžuvio kultūros centre ir Tytuvėnų seniūnijos Tytuvėnų kultūros centre. Seniūnai Valdas Ivanauskas ir Romas Čerkauskas trumpai pristatė savo seniūnijų darbus. Susitikimuose drauge su vietiniais gyventojais dalyvavo seniūnaičiai, bendruomenių, mokyklų, įstaigų atstovai. Su tarybos komitetų darbu supažindino susitikimuose dalyvavę komitetų pirmininkai ir nariai.    

Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis seniūnijų gyventojus informavo, kad praėjusieji metai baigti gerai, pristatė formuojamą 2018 metų biudžetą ir svarbiausius numatomus užbaigti projektus. Biudžetą sudėlioti nebus paprasta. Savarankiškoms funkcijoms vykdyti, lyginant su 2017 m. pajamomis, 2018 m. pajamos padidėja 1,9 mln. eurų (lyginant su patikslintu 2017 m. planu) arba 2 mln. 58 tūkst. eurų (lyginant su pradiniu 2017 m. biudžetu). Tačiau 2018 m. 414,0 tūkst. eurų padidėja išlaidų valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų minimaliai mėnesinei algai padidinti, pareiginės algos baziniam dydžiui padidinti ir kt. Reikės lėšų užbaigti daugiafunkciam sporto kompleksui, Kelmės kultūros centro rekonstrukcijai, kitiems objektams.  

Aktualus klausimas yra socialinių būstų remontas, tam skiriama nemažai lėšų. Manoma, kad rajono taryba pritars remontuoti būstus, kuriuos dar verta, kitus bus siūloma įsigyti už minimalią kainą.

Svarbiausi klausimai šiais metais seniūnijose yra vandentvarka ir kanalizacija bei keliai. Praėjusiais metais kaip niekada daug buvo lietaus, tad ir nepalankios gamtinės sąlygos papildomai sukėlė nemažai problemų, keliai išgadinami labiau, ypač vežant medieną. Gyventojai išsakė nerimą dėl gruntinio vandens, kurį jie naudoja, kokybės. Gyventojai informuoti apie sudarytą vandentvarkos grafiką. Pripažįstama, kad dar likę nemažai kvartalų ir Kelmėje, kur vandentvarkos problema neišspręsta.

Savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė kalbėjo apie sutaupytų socialinių lėšų panaudojimą. 2017 m. socialinėms pašalpoms ir kompensacijoms skirta 4 039,3 tūkst. Eur. Pradiniame savivaldybės biudžete socialinėms pašalpoms ir kompensacijoms skirta 2 295,3 tūkst. Eur, kitoms socialinėms reikmėms 1 744,0 tūkst. Eur. Metų eigoje (įskaitant pradinį biudžetą) nepanaudota 2 731,2 tūkst. Eur lėšų. Iš jų kitoms socialinėms reikmėms 2 344,4 tūkst. Eur, t. y. 85,8 proc. Iš jų buvo finansuojamos socialinės įstaigos, skirtos lėšos pašalpų ir kompensacijų administravimui, vienkartinėms pašalpoms, transporto lengvatoms, neįgaliųjų būsto pritaikymui, reabilitacijos programoms, vaikų globai, socialinio būsto remontui. Kitoms reikmėms panaudota 386,8 tūkst. Eur, t. y. biudžetinių įstaigų darbo užmokesčiui, įmokoms socialiniam draudimui, išlaikymo išlaidoms, seniūnijų funkcijoms vykdyti, pastatų remontui.

Administracijos direktorė sakė, kad nuo 2018-01-01 keičiasi teisės aktai, nepanaudotas lėšas bus galima naudoti tik įstatyme apibrėžtoms socialinėms reikmėms, pvz., šeimoje ir bendruomenėje teikiamai pagalbai vaikams, neįgaliesiems, senyvo amžiaus asmenims ir jų šeimoms plėtoti; finansinei paramai, skirtai skurdui bei socialinei atskirčiai mažinti; smurto, savižudybių, priklausomybių, prekybos žmonėmis prevencijai; neįgaliųjų socialinei integracijai; užimtumo didinimo programoms įgyvendinti; savivaldybės ir socialinio būsto fondo plėtrai, rekonstravimui ir remontui.

Taip pat informavo apie pasikeitimus socialinių išmokų srityje, apie išmokų vaikams pasikeitimus, išmokas globėjams. Naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymu įtvirtintas išmokos vaikui mokėjimas visiems vaikams. Universali 30 eurų išmoka vaikui bus mokama visiems vaikams nevertinant šeimos gaunamų pajamų. Vaiko pinigus gaus ne tik šeimoje auginami ar globojami vaikai, bet ir šeimynose bei vaikų globos institucijose augantys vaikai. Pateikti prašymą išmokai vaikui gauti bus galima elektroniniu būdu per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt

Kalbėdami su Tytuvėnų gyventojais savivaldybės vadovai išsakė apgailestavimą dėl sustojusio tvenkinių projekto, dėl kultūros centro ir pašto pastatų likimo. Sausio 23 d. į Tytuvėnus atvyks komisija, kuri spręs dėl Tytuvėnų paskelbimo saugotina istorine teritorija. Jeigu taip nutiktų, tokiu atveju nebeliktų galimybės nei sutvarkyti miesto centre esančius tvenkinius, nei pastatyti naujus kultūros namus, kurių gyventojai labai seniai laukia.

Jau įvyko susitikimai ir su Kelmės apylinkių, Vaiguvos, Užvenčio, Kukečių seniūnijų gyventojais.

Savivaldybės administracijos informacija

 
   
   


Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gegužė
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: