Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Į svečius – pas vienišus senukus

Lietuvoje esama nemažai garbaus amžiaus žmonių, kurie dėl įvairių aplinkybių yra likę gyventi vieni, dažnai nutolę nuo miesto ar kaimo centrų. Tokie žmonės nesugeba apsirūpinti reikalingiausiomis buities priemonėmis ar tiesiog neturi žmogaus, su kuriuo galėtų pabendrauti.

Kelmės rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Jaunimo centras kartu su ten besilankančiu jaunimu vykdo savanorystės akciją. Jos metu jaunimas (savanoriai) kartu su ten dirbančiais darbuotojais lankosi Kelmės rajono seniūnijose pas vienišus, vyresnius nei 80 metų amžiaus senelius, kuriems reikia pagalbos. Akcijos tikslas – jauno žmogaus pagarbos ugdymas vyresniam, socialinių, bendravimo įgūdžių gerinimas, gebėjimas pastebėti senų žmonių poreikius ir juos realizuoti.

Bendradarbiaujant su rajono seniūnijomis buvo surinkta informacija apie vienišus senelius, jų socialinę padėtį bei gyvenimo sąlygas. Prasidėjus šiai akcijai jau buvo aplankytos kelios rajono seniūnijos. Pirmųjų vizitų metu kartu su savanoriais pas senelius vyko ir seniūnijų atstovai, kurie nurodydavo kelią bei palydėdavo pas atokiai nuo seniūnijos centro gyvenančius senelius, taip pat padėdavo užmegzti ryšį tarp jaunuolių ir senelių, kad pastarieji suvoktų savanorystės akcijos tikslus bei nebijotų įsileisti į namus bei pabendrauti su savanoriais.  

Po pirmųjų vizitų pastebėta, kad visi seneliai labai noriai ir džiugiai priėmė akcijos savanorius, aktyviai bendravo, pasakojo savo jaunystės istorijas, dirbtus darbus, patirtus nuotykius, taip pat ir liūdnas akimirkas. Išsiaiškinta, kad dauguma aplankytų senelių dar sugeba pasirūpinti savimi, tačiau sutiktų, jog šalia būtų žmogus, galintis padėti buityje, dirbant lauko darbus, padėtų nusipirkti maisto prekių ar nuvežtų pas gydytoją.

„Kai gyveni visavertį gyvenimą, net nesuvoki, kad yra taip sunkiai besiverčiančių žmonių, kuriems reikia pagalbos, kad seneliai yra palikti likimo valiai ir net neturi žmogaus, su kuriuo galėtų pasikalbėti“, – savo mintimis dalijosi vienas iš akcijos savanorių, projekto „Atrask save“ dalyvis Povilas.

Nors ir gyvenantys atokiai, dauguma lankytų senelių turi gerų žmonių, kaimynų, kurie stengiasi aprūpinti juos būtiniausiomis priemonėmis, aplankyti bei pabendrauti. Vis dėlto lankant senelius buvo ir išimčių. Nuo vienos seniūnijos centro labai nutolusi 84 metų močiutė verčiasi labai sunkiai. Dėl senyvo amžiaus ir ligų senolė sunkiai paeina, kartais net negali išeiti į lauką, todėl niekas nenupjauna žolės, neaprūpina malkomis ir ne visada atneša švaraus vandens. Po pirmojo susitikimo su šia močiute niekaip negalėjome pamiršti jos skurdaus gyvenimo ir niūrios kasdienybės, todėl ilgai nelaukę dar kartą pas ją nuvykome: atvežėme maisto produktų, nupjovėme žolę, į pašiūrę sunešėme malkas, pabendravome ir su pačia močiute, pasiklausėme jos istorijų, kaip gyveno anksčiau, kas pasikeitė jos gyvenime, taip pat, kokios pagalbos jai reikėtų labiausiai.

Po šių susitikimų ir toliau planuojama lankyti vienišus senelius ir palaikyti ryšį su jais. Bendradarbiaujant su seniūnijomis bus bandoma ieškoti sprendimų, kaip palengvinti vienišų rajono senolių senatvę.

Kelmės jaunimo centro informacija

 

 

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: