Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Lietuviško žodžio šventė

Kiekvienais metais žiemos viduryje visoje šalyje vyksta mokinių Meninio skaitymo konkursai. Vasario 7 dieną į Kelmės mažąjį teatrą rinkosi geriausi mūsų rajono mokyklų skaitovai ir jų mokytojai. Šventinę nuotaiką kūrė Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai. Renginį pradėjo kūrėjų klubo ,,Hipokrenė“ skaitovai (vadovė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Valerija Puišienė).

Kompozicijoje skambėjo poeto J. Graičiūno eilės bei gimnazijos mokinių kūryba, sukaupta mokinių ir mokytojų kūrybos almanachuose. Skaitovai prabilo apie tai, kad chaotiškame pasaulyje jaunam žmogui reikia orientyrų, reikia į kažką atsiremti, kai jautiesi vienišas ir sutrikęs. Čia pat skambėjo atsakymai, kad nieko patikimesnio už savo gimtinę, jos gamtą, mylimus žmones nesurasi. O laimingiausias yra kūrybingas žmogus, kuris svajonių sparnais gali pasiekti  neužmatomus tolius.

Skaitovų deklamuojamas mintis lydėjo jaunojo gimnazijos kompozitoriaus Justino Bernoto subtilios muzikinės improvizacijos. Gimnazistų kompoziciją tarsi pratęsė rajono mokyklų skaitovų deklamuojami eilėraščiai, prozos kūrinių ištraukos. Pasirinkti tekstai bylojo apie tai, kas jauniems žmonėms labai svarbu, kas juos džiugina, jaudina ir skaudina. Atsakingas uždavinys teko ir komisijai, jai vadovavo Kelmės mažojo teatro vadovas ir režisierius Algimantas Armonas, to paties teatro aktorius Kęstutis Mosėjus ir Kelmės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Stonienė. Konkurse dalyvavo devyniolika skaitovų. Jų mokytojai įdėjo daug pastangų, kad tekstai skambėtų įtaigiai, prasmingai, kad kiekvienas žodis būtų ištartas aiškiai ir taisyklingai.

5-8 klasių skaitovų grupėje laureate pripažinta Aušrinė Zakaraitė (Pakražančio gimnazija, 8 kl., mokytoja Irena Šimkuvienė), antros vietos laimėtoja Aina Ralytė (Kelmės ,,Aukuro“ pagrindinė mokykla, 7 kl., mokytoja Aušra Vaitkevičienė), o trečia vieta paskirta  dviem skaitovėms – Karinai Karvelytei („Kražantės“ progimnazija, 6 kl., mokytoja Asta Stulpinienė) ir Viltei Bimbaitei („Kražantės“ progimnazija, 6 kl., mokytoja Irena Kasparavičienė).

9-12 klasių skaitovų grupėje laureate tapo Monika Kušeliauskytė (Tytuvėnų gimnazija, 12 kl., mokytoja Laima Sadauskienė), o antra vieta paskirta dviem skaitovėms: Meidai Gečaitei (Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazija, 11 kl., mokytoja Emilija Kvietkuvienė) ir Akvilei Aleknaitei (Kelmės J. Graičiūno gimnazija, 10 kl., mokytoja Valerija Puišienė). Laureatės turės atstovauti mūsų rajonui regioniniame Meninio skaitymo konkurse, kuris vyks Panevėžyje. Tegul jas lydi sėkmė.

Ši lietuviško žodžio šventė suteikia vilties, kad lietuvių kalba, kaip sakė Simonas Daukantas, ,,it žalia bruknelė, nuo speigų apšarmojusi, lig šiai dienai tebežaliuoja“ . Tikėkime, kad ir toliau žaliuos...

 

Valerija Puišienė,

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

 

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: