Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Susitikta su Kražių seniūnijos gyventojais

Sausio 11 d. Kelmės rajono savivaldybės meras, tarybos nariai, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja susitiko Kražių seniūnijos gyventojais. Susitikimo, kaip ir kitose rajono seniūnijose, pagrindinis tikslas buvo palaikyti ryšį su seniūnijos žmonėmis, išklausyti juos, pasikalbėti apie suplanuotą 2018 metų biudžetą, palyginti atskirų seniūnijų problemas.  

Kražių seniūnas Rolandas Karčiauskas trumpai pristatė darbus, į kuriuos norėtųsi, kad savivaldybė atkreiptų dėmesį. Ne išimtis yra keliai, kurie seniūnijoje dar palyginti pakenčiami, tačiau ypač prasti regiono keliai, kuriuos vis žadama tvarkyti. Seniūnijai būtų dirbti lengviau, jei turėtų greiderį. Seniūnas kėlė klausimą dėl lėšų skyrimo kelių žvyravimui, apšvietimo užbaigimui Medainės gatvėje, Medžiokalnyje, sankryžoje prie mokyklos, Vytauto kalnelyje. Kalbėta dėl pirties, dėl avarinio Petrališkės stogo, mažėjančio viešuosius darbus dirbančių asmenų skaičiaus, dėl Gerčo tilto praplatinimo, vandens bei kanalizacijos.  

Kaip sakė Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, susitikimai yra naudingi ir jam, ir tarybos nariams, kadangi problemos išgirstamos iš pirmų lūpų. Joms visoms išspręsti reikėtų tikrai ne vienerių, o penkerių metų biudžetų.

Meras seniūnijos gyventojus informavo apie praėjusių metų užbaigtus darbus, mažinamus įsiskolinimus, pristatė 2018 metų biudžetą ir svarbiausius reikalingus baigti projektus. Kalbėjo, kad skolinimosi limitų didinti neleidžiama, tad biudžete lėšų vis tiek truks, nes reikės daugiau prisidėti prie įvairių projektų, pvz., prie daugiafunkcio sporto komplekso, Kelmės kultūros centro rekonstrukcijos užbaigimo, prie Užventyje vykdomų projektų, vandentvarkos, kitų objektų, taip pat prie minimalios algos pakėlimo. Labai svarbu, išklausius gyventojus, vasario mėnesio taryboje priimti tokius sprendimus, kad lėšos nueitų ten, kur yra svarbiausia ir būtiniausia.

Pagrindinės temos šiais metais visose seniūnijose yra keliai ir vandentvarka. Rajonas šiuo požiūriu nėra išskirtinis, rudens ir žiemos sąlygos papildomai sukėlė nemažai problemų, kaip ir visoje šalyje. Dėl vandentvarkos bus rūpesčių ne tik šiemet, bet ir kitais metais.  

Informuota dėl sutaupytų socialinių lėšų. Nuo 2018 m. pasikeitus teisės aktams, nepanaudotas lėšas bus galima naudoti tik įstatyme apibrėžtoms socialinėms reikmėms, pvz., šeimoje ir bendruomenėje teikiamai pagalbai vaikams, neįgaliesiems, senyvo amžiaus asmenims ir jų šeimoms plėtoti; finansinei paramai, skirtai skurdui bei socialinei atskirčiai mažinti ir pan.     

Kražiai pripažinti Mažosios Lietuvos kultūros sostine, bus minimas miestelio jubiliejus, Kražių skerdynių metinės, todėl savivaldybė parems minėjimo programą, kultūros centro ir seniūnijos iniciatyvas, ir ras lėšų biudžete Kolegijos išorei sutvarkyti ir kitiems darbams.

Apie prioritetus socialinėje srityje, išmokas kalbėjo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Laivienė. Pavaduotoja informavo apie pasikeitimus socialinių išmokų srityje, apie išmokų vaikams pasikeitimus, išmokas globėjams. Pagal naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą išmokos bus mokamos visiems vaikams. 30 eurų išmoka vaikui bus mokama visiems, neatsižvelgiant į šeimos gaunamas pajamas. Vaiko pinigus gaus ne tik šeimoje auginami ar globojami vaikai, bet ir šeimynose bei vaikų globos institucijose augantys vaikai.

Labai daug dėmesio šiais metais skiriama vaiko teisių apsaugos sistemai, nuo liepos 1 d. nebeliks Vaiko teisių apsaugos skyrių savivaldybėse, centras bus apskrityje, tad nutikus įvykiui bus įtraukiami ir seniūnai, mokyklų darbuotojai, socialiniai darbuotojai. Nebeliks socialinės rizikos šeimų pavadinimo, su jomis bus bandoma dirbti kitaip, daugiau turės prisidėti ir nelikti abejinga bendruomenė. Vietoje Vaiko gerovės komisijų turėtų atsirasti šeimų tarybos, o drauge kiekvienoje seniūnijoje ir po dienos centrą, kur vaikai po pamokų galėtų leisti laiką.

Su tarybos komitetų darbu, juose svarstomais gyventojams aktualiais klausimais supažindino susitikime dalyvavę komitetų pirmininkai ir nariai: Rimantas Motuzas, Egidijus Ūksas, Zenonas Mačernius, Petras Račkauskas, Emilija Kvietkuvienė, Ona Granickienė. Atsakyta į gyventojų klausimus jiems aktualiomis temomis. 

Savivaldybės administracijos informacija

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gegužė
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: