Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Kelmės jaunimo centro 2018 m. įgyvendinti projektai

Kelmės kultūros centro Jaunimo centro skyrius 2018 m. įgyvendino du projektus, kurie finansuoti iš Kelmės rajono savivaldybės lėšų. Projektai skirti Kelmės miesto ir rajono jaunimo užimtumui stiprinti bei kokybiškam laisvalaikiui organizuoti.

Pirmasis projektas finansuotas iš Kelmės rajono savivaldybės socialinių paslaugų plėtros ir kokybės gerinimo lėšų. Projekto „Meno mobilizacija“ veikloms skirta 2 600 eurų. Šiuo projektu siekta stiprinti bei gerinti miesto ir rajono jaunimo užimtumą, suteikti galimybes kokybiškai praleisti laisvalaikį ir mažiau galimybių turinčiam jaunimui, kuris neturi sąlygų arba motyvacijos domėtis ir dalyvauti užimtumo bei laisvalaikio veiklose. 

Projekto „Meno mobilizacija“ veiklos vyko daugiau nei 3 mėnesius iki pat naujųjų metų. Iš viso surengta 15 edukacinių ir praktinių būgnų užsiėmų, kuriuos vedė muzikantas, dainų autorius, audioperformansų kūrėjas, grupės BIX būgnininkas Gintautas Gascevičius. Projekte dalyvavo apie 50 jaunuolių iš Kelmės miesto ir ir rajono. Susipažinta su būgnų kultūra, išmokta dirbti komandoje – išgirsti bei pajausti vienas kitą grojant kartu, porose ar individualiai, išgauti kuo įdomesnius ir tikslesnius bei improvizuotus garsus. Projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti ir su Afrikos būgnų kultūra, afrikietiškais šokiais. Susitikimų metu buvo mokomasi būgnų garsais įgarsinti senovinius (1921 metų)  filmus: žiūrėdami ekrane vaizdus be garso, numatydami veiksmų seką, dalyviai improvizuodami suteikė jiems gyvybės. Jaunimas, žiūrėdamas populiarius muzikinius klipus, savo būgnų garsais juos „patobulino“ ir suteikė naujo skambesio. Projekto metu buvo galimybė iš arčiau susipažinti su elektroniniais būgnais, timpanais, taip pat atrasti instrumentus ir išgauti skambesius net iš paprasčiausių buityje naudojamų daiktų ar įrankių. Ateityje planuojama tęsti bendradarbiavimą su muzikantu ir rengti susitikimus su žmonėmis, kurie norėtų smagiai praleisti laisvalaikį būgnų ritmu.

Antrasis projektas finansuotas iš Kelmės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos lėšų. Projekto „Rudens naktis“ veikloms skirta 400 eurų. Šiuo projektu siekta stiprinti ir gerinti jaunimo užimtumą, suteikti jiems saugią ir jaukią aplinką, galimybę praleisti kokybišką laisvalaikį su panašaus amžiaus žmonėmis, užmegzti naujas pažintis. Projektas skirtas Kelmės miesto ir rajono jaunimui nuo 14 iki 29 metų. Projekto renginyje dalyvavo apie 50 jaunuolių. Veikla vyko Kelmės jaunimo centre, kur visą naktį iki pat ankstaus ryto jaunimas galėjo užsiimti įvairiomis iš anksto suplanuotomis veiklomis. Galima buvo išbandyti jėgas stalo teniso turnyre (20 dalyvių), biliardo turnyre (15 dalyvių), XboX kompiuterinių žaidimų turnyruose – FIFA bei UFC (15 dalyvių). Nedalyvavusieji turnyruose bendravo, žaidė stalo žaidimus, planavo vėlesnes veiklas (kino teatro), palaikė turnyrų dalyvius.

Nugalėtojai apdovanoti taurėmis bei medaliais. Visi projekto dalyviai buvo vaišinami picomis, užkandžiais, gaiviaisiais gėrimais. Antroji nakties dalis buvo skirta „Rudens nakties“ kino teatrui – filmų peržiūrai. Jaunuoliai turėjo galimybę patys išsirinkti, kokius filmus žiūrės, bei gamintis spragėsius su specialiu apratu. Projektas jaunimui suteikė galimybę kiek neįprastai, bet įdomiai, kultūringai ir aktyviai praleisti rudens atostogų naktį.

Kelmės kultūros centro Jaunimo centro skyriaus vedėja Austėja Bagdonavičiūtė


Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: