Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
„Kompiuteriukai vaikams“ Kelmėje penktokams išdalino 230 kompiuteriukų ir surengė pirmuosius mokymus

Dviejose Kelmės rajono mokyklose projekto „Kompiuteriukai vaikams“ savanoriai iš „Unity Technologies“ išdalino visiems Kelmės penktokams net 230 „BBC Micro:bit“ kompiuteriukų ir vedė pirmuosius mokymus penktokams bei atvykusiems Kelmės rajono mokyklų informacinių technologijų mokytojams.

Tikimasi, jog šis projektas suteiks daugiau galimybių Kelmės rajono vaikams kūrybiškai naudojant technologijas mokytis programavimo, logikos, robotikos pagrindų ir daugelio kitų įgūdžių. Šiuo metu tai yra vienos iš perspektyviausių šakų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. „Micro:bit“ kompiuteriukai yra programuojami itin paprastai, nes buvo sukurti būtent vaikams, tad jie yra tinkami lengvai pradžiai į kūrybos ir technologijų pasaulį.

Norima pakartoti analogiško projekto Jungtinėje Karalystėje sėkmę
Tokio pat tipo projektas pirmą kartą buvo pristatytas Jungtinėje Karalystėje ir jis yra susilaukęs didžiulės sėkmės. Kiekvienais metais šalyje mokiniams išdalijama iki 1 milijono tokių kompiuteriukų. Pagal 2017-ųjų liepos apklausos Jungtinėje Karalystėje statistiką, net 45 proc. vaikų, išbandžiusių programavimą su „Micro:bit“, svarsto karjeros galimybę kompiuterių mokslų srityse ir net 85 proc. apklaustų mokytojų patvirtino, jog šis projektas pagerino informacinių technologijų pamokų kokybę ir mokinių patirtį jose.

„Kompiuteriukai vaikams“ projekto komanda teigia, jog projektui Lietuvoje sekasi taip pat gerai. Projekto savanoris Valdemar Bučilko iš „Unity“ pastebi, jog kadaise programavimo mokytis buvo daug sunkiau ir „Kompiuteriukai vaikams“ atveria naujas galimybes: „Pats pradėjau programuoti, nes norėjau kurti tai, kas tuo metu patiko -- kompiuterinius žaidimus. Reikia nepamiršti, jog tai vyko prieš išpopuliarėjant internetui, todėl mokiausi lėtai, nes trūko informacijos, literatūros ir programavimo įrankių apskritai. Jeigu tuo metu egzistuotų panaši iniciatyva, programavimo būčiau išmokęs greičiau ir savo „MineSweeper“ sukūręs keletu metų anksčiau bei galbūt būtų likę mažiau nebaigtų projektų.“

 „Kompiuteriukai vaikams“ rajonus užpildo įkvepiančiomis emocijomis
Kovo 8–9 dienomis mokymai vyko ne tik Kelmėje, bet ir kituose rajonuose: Širvintose, Lazdijuose, Utenoje. Visi mokymų savanoriai ir dalyviai džiaugiasi šiuo projektu. Savanorė iš „Unity“, Erika Baraisytė, prie projekto prisijungė tikėdamasi, kad darbas su vaikais bus neįprastas ir motyvuojantis, ir jos lūkesčiai buvo patenkinti: „Man labai patiko būti su vaikais, dalintis patirtimi ir mintimis. Buvo smagu juos stebinti. Labai gera matyti tas žibančias akutes, kai parodai kokį nors naują dalyką.“

Mokytojai taip pat yra susidomėję
Po to, kai su naujaisiais kompiuteriukais buvo supažindinti Kelmės penktokai, „Unity“ komanda juos aprodė ir visų Kelmės mokyklų informacinių technologijų mokytojams, jiems buvo vedami pirmieji mokymai: parodyti pagrindiniai programavimo elementai, pateiktos pirmosios užduotys. Nors mokytojai žino, jog pasimokyti elgtis su nauja įranga teks ne tik mokiniams, noro išbandyti ir naudoti „Micro:bit“ kompiuteriukus pamokų metu netrūko. Pedagogams dirbti su užduotimis sekėsi puikiai, buvo intensyviai diskutuojama. Taip pat mokytojai sužinojo, jog leidykla „Šviesa“ yra paruošusi „Micro:bit“ užduotis lietuvių, matematikos ir informatikos pamokoms. Kadangi „Micro:bit“ gali būti universaliai panaudojamas, „Kompiuteriukai vaikams“ komanda kviečia mokytojus kūrybiškai išbandyti „Micro:bit“ ir muzikos, anglų ar net kūno kultūros pamokose.

Apie „Kompiuteriukai vaikams“ projektą
„Kompiuteriukai vaikams“ komanda nori padovanoti dovaną ateities Lietuvai, įkvėpti vaikus domėtis technologijomis. Projekto tikslas – aprūpinti visus Lietuvos penktokus mikrovaldikliais (kompiuteriukais) „BBC Micro:bit“. Šie maži įrenginiai yra puikus įrankis norint konkuruoti dėl vaikų dėmesio ir padeda jiems susipažinti, išbandyti save programuojant ir kuriant įdomias programėles. Projektą vykdyti ir mokymus rengti padeda daugybė savanorių iš Lietuvos mokyklų, universitetų, „Barclays Group Operations Limited“ Lietuvos filialo ir „Unity Technologies“, dalinti kompiuteriukus penktokams ir suteikti jiems bazinius mokymus padeda telekomunikacijų bendrovė „BITĖ Lietuva“. „Kompiuteriukai vaikams“ yra privati iniciatyva, finansuojama fizinių asmenų bei verslų. Šio projekto komanda tikisi, jog mokytojai įkvėps vaikus pažinti informacinių technologijų pasaulį ir į jas pažvelgti ne tik iš matematinės ar loginės, bet ir iš kūrybinės pusės.

Daugiau informacijos: http://kompiuteriukai.lt

Apie „Unity Technologies“
„Unity Technologies“ yra bendrovė, sukūrusi įvairiaplatformį žaidimų kūrimo įrankį. Šiuo metu žaidėjai iš viso pasaulio yra atsisiuntę „Unity“ kurtas technologijas naudojančius žaidimus daugiau kaip 5 milijardus kartų, šią technologiją naudoja daugiau kaip 34 proc. populiariausių žaidimų, sukurtų mobiliosioms platformoms.

Daugiau informacijos: https://unity3d.com

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Liepa
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: