Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Kelmėje lankėsi Izraelio valstybės ambasadorius Amiras Maimonas

Balandžio 16 d. Kelmėje su oficialiu vizitu lankėsi nepaprastasis ir įgaliotasis Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas (Amir Maimon) kartu su vyriausiąja padėjėja Ana Maizel.

Svečių vizito tikslas – susipažinti su Kelmės miestu, užmegzti bendradarbiavimo ryšius su Kelmės rajono savivaldybe, Jono Graičiūno gimnazija, skirti dėmesį jaunosios kartos supažindinimui su Izraelio valstybe, prisiliesti prie čia gyvenusios gausios Kelmės žydų bendruomenės istorijos.

Garbingi svečiai, lydimi Kelmės seniūno Romo Atkočaičio, aplankė Kelmės žydų senąsias kapines. Kelmės rajono savivaldybėje ambasadorius susitiko su meru Vaclovu Andruliu, mero pavaduotoju Albertu Brazu, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, einančia administracijos direktoriaus pareigas, Danute Laiviene, tarybos nariu, Kontrolės komiteto pirmininku Egidijumi Ūksu, seniūnu Romu Atkočaičiu, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Stasiu Jokubausku, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiuoju specialistu Vilmantu Kiziu.  Meras V. Andrulis trumpai papasakojo apie rajoną, jo kultūrinę, verslo aplinką.

Ambasadorius Amiras Maimonas supažindino su Izraelio ambasados nuo 2015 metų  vykdomu intensyviu darbu su daugeliu Lietuvos savivaldybių, kalbėjo apie Kelmės žydų bendruomenę, jos istoriją, turėtus verslus ir skaudų likimą, kai pirmosiomis Antrojo pasaulinio karo dienomis buvo sunaikinta beveik visa žydų bendruomenė.

Savivaldybė pakviesta prisijungti prie balandžio 11 d. Varėnoje startavusio antrojo kino projekto „Izraelio kinas tavo mieste“. 2018 m. ši Izraelio ambasados iniciatyva subūrė daugiau kaip 30 Lietuvos miestų savivaldybių ir jų atstovaujamų kultūros organizacijų ir pristatė per 150 Izraelio kino seansų. Numatoma ir Kelmės kultūros centre bei Šaukėnų kino festivalio metu nemokamai rengti Izraelio kino kūrėjų filmų peržiūras.

Taip pat savivaldybės vadovai supažindinti su vykdomu mainų projektu, kurio metu planuojama į Izraelio valstybės ambasadą pakviesti apsilankyti 16 moksleivių. Kitu projektu moksleiviams sudaroma galimybė keliauti į Izraelį, susipažinti su šalies kultūra, aplankyti žymiausias vietas. Ambasada Kelmės viešajai Žemaitės bibliotekai padovanos knygų, kurios ambasados dėka buvo išverstos iš hebrajų į lietuvių kalbą.

Svečias aplankė rašytojo Icchoko Mero, kurio likimas atspindi visų žydų istoriją, paminklą, neseniai atidengtą Kelmėje. Taip pat dalyvavo susitikime Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje, kur jį nuoširdžiai sutiko direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė ir pilna salė moksleivių. Ambasadorius Amiras Maimonas pravedė žaismingą pažintinę istorijos pamoką apie Izraelio valstybę, išmokė keletą hebrajiškų žodžių ir padainavo kartu su mokiniais, aktyviausius apdovanojo suvenyriniais puodeliais ir kepuraitėmis su Izraelio simbolika ir pakvietė prisijungti prie ambasados vykdomo moksleivių mainų projekto.  

Kelmės krašto muziejuje su ekspozicija supažindino muziejaus direktorė Danutė Žalpienė ir atkreipė dėmesį į ekspozicijos momentus, susijusius su žydų bendruomenės gyvenimu ir istorija Kelmėje.

Masinių žydų žudynių vietoje ambasadorius Amiras Maimonas ir Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis pagerbė holokausto aukas, uždegė atminimo žvakeles. Apie šią vietą papasakojo ir su miesto istorija trumpai supažindino vyriausiasis muziejininkas Rimantas Serva.

Kelmės verslo ir turizmo centro direktorė Vilija Virbickė svečius pakvietė apsilankyti unikaliame Mečislovo Ežerskio lazdų muziejuje, Kornelijos Lopetienės pynimo iš šiaudelių dirbtuvėse, kur liaudies menininkai papasakojo apie savo darbą. Svečias apžiūrėjo ekspoziciją ir dirbtuves, čia susitiko ir su verslininke Audrone Ispyrian, turinčia savo uogynų ūkį ir gaminančia  produktus iš uogų.

Vizitui baigiantis buvo išreikštas abipusis noras tęsti bendradarbiavimą ir palaikyti draugiškus ir dalykinius ryšius tarp Kelmės rajono savivaldybės ir Izraelio valstybės ambasados.

Savivaldybės administracijos informacija
Nuotraukos Vaidos Sutkienės

   
   
   
   
   
   
   
   


Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: