Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykla sėkmingai dalyvavo tarptautiniame projekte „Inovatyvūs muzikos tiltai“

Vasario 7 d. Kelmės kultūros centre vyko Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos vykdyto tarptautinio projekto „Inovatyvūs muzikos tiltai“ baigiamasis koncertas.

Projektą Menų mokykla pradėjo vykdyti 2016 metų vasario mėnesį, kai Latvijoje, Uogrės (Ogre) mieste keturių šalių mokyklų vadovai pasirašė projekto dokumentus. Nordplus tarptautinio projekto „Inovatyvūs muzikos tiltai“ dalyvėmis tapo Latvijos Uogrės, Estijos Johvi ir Suomijos Keravos muzikos mokyklos bei Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykla.

Projekte buvo numatyta, kad kiekviena šalis dalyvė organizuoja 6 dienų veiklas savo mokykloje: rengia koncertus bendro ugdymo mokyklose, pasiūlo savo šalies muzikinius numerius, kuriuos dalyviai repetuoja bendrame orkestre viešnagės metu ir po to atlieka baigiamajame koncerte, dalyvauja įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, susipažįsta su šalių kultūra ir tautiniu paveldu.

Taigi 2017 metų spalio mėnesį įvyko pirmasis projekto etapas Estijoje Johvi muzikos mokykloje. Į šią kelionę vyko 8 Menų mokyklos mokiniai ir du mokytojai: Adolfas Sutkus ir Rasa Vozbinienė. Mokiniai į Estiją nuvežė paruoštą muzikinę programą ir puikiai atstovavo Menų mokyklai.

2018 metų vasario mėnesį 8 mokiniai ir du mokytojai – Irena Leskauskienė ir Armundas Jonaitis – išvyko į Suomijoje esančią Keravos muzikos mokyklą. Mokiniai buvo paruošę atskirą muzikinę programą, kurią atliko koncertuose ir sėkmingai grojo bendrame visų dalyvių orkestre. Šios viešnagės metu vyko ir mokytojų mainų programa, tad Suomijoje mokytoja Irena Leskauskienė vedė atviras meistriškumo pamokas (mokė Suomijos, Keravos muzikos mokyklos fortepijono dalyko mokinius) ir stebėjo Keravos muzikos mokyklos mokytojų pamokas.

Tuo pačiu metu ir Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykloje vyko mokytojų mainų programa. Į Kelmę buvo atvykę mokytojai iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, jie stebėjo Menų mokyklos mokytojų Vaivos Bukantienės bei Adolfo Sutkaus vedamas pamokas ir patys mokė Kelmės vaikus muzikuoti. Mokytojų mainų programa vyko ir Latvijos Uogrės muzikos mokykloje, į kurią buvo išvykęs ir sėkmingai vedė atviras pamokas mokytojas Saulius Jankeliūnas. Mokytojai susipažino su šalių muzikos švietimo ypatumais, pasisėmė dalykinės, profesinės patirties ir pasidalijo savo turimomis žiniomis.

2018 metų rugsėjo mėnesį 8 mokiniai ir mokytojas Vladislovas Miklovas išvyko į Latvijos Uogrės muzikos mokyklos organizuotą trečiąjį projekto etapą. Mokinių paruošta muzikinė programa džiugino Latvijos muzikos klausytojus: buvo nuotaikinga ir profesionaliai paruošta. Pasiklausyti finalinio šios šalies koncerto vyko Menų mokyklos direktorė Asta Barčiauskienė, pavaduotoja ugdymui Beata Pralgauskienė ir trys mokytojos.

Vasario 3 dieną į Kelmę, į paskutinį projekto etapą, atvyko 25 mokiniai ir 8 mokytojai iš šalių dalyvių muzikos mokyklų. Šešios dienos Kelmėje prabėgo labai greitai. Menų mokyklos bendruomenė buvo nepriekaištingai suorganizavusi užimtumą, įvyko trys koncertai: Pakražančio bei Kražių gimnazijose ir Liolių senelių namuose. Svečiams buvo organizuoti edukaciniai užsiėmimai: dailės edukacijas vedė mokytoja Deima Bialaglovienė, šokių edukacijas – mokytoja Laisvė Monkevičienė, draugystės juostų pynimo edukacija Kelmės krašto muziejuje, kurią vedė mokytoja Lina Užomeckienė. Kražių M. K. Sarbieviejaus kultūros centre svečiai dalyvavo žemaitiškoje edukacijoje: šoko, grojo ir dainavo lietuvių liaudies dainas, ragavo žemaitiško kastinio ir giros. Dalyviai susipažino su Kelmės istorija Kelmės krašto muziejuje, suorganizuota pažintinė išvyka į Šiaulius.

Bendrose repeticijose savo profesionaliomis muzikinėmis žiniomis dalijosi ir baigiamajame koncerte dirigavo maestro Kęstutis Lipeika.

Baigiamajame koncerto renginyje dalyvavo ir svečių delegacijas sveikino Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, menų mokyklos bendruomenei ir direktorei Astai Barčiauskienei meras įteikė padėkos raštus už profesionalumą rengiant projektą ir buriant mokyklos bendruomenę dalyvauti jame.

Išvykdami svečiai ir projekto dalyviai negailėjo gražių žodžių Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklai, o mokiniai apsikabinę vienas kitą verkė: jie tapo draugais ir nenorėjo išsiskirti.

Dalyvavimas šiame projekte Menų mokyklai davė didžiulės patirties, o svarbiausia – pavyko labai sėkmingai atstovauti Lietuvai, o ypač Kelmės kraštui užsienyje.

Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos informacija
Nuotraukos iš Menų mokyklos archyvų ir Vaclovo Liubino

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: