Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Tradicinis žemdirbių susirinkimas

Sausio 5 d. Kelmės seniūnijos salėje įvyko tradicinis žemdirbių susirinkimas. Susirinkime dalyvavo LR Seimo narys Juozas Rimkus, Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, Nacionalinės žemės tarnybos Kelmės skyriaus vedėjas Arvydas Žukauskas, Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės pirmininkė Nelė Želvienė, Kelmės rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Parnarauskienė, Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja Joana Miliauskienė, vyriausiosios specialistės Jurgita Reimerienė ir Sigita Vasiliauskienė.
Skyriaus vedėja Joana Miliauskienė pasveikino ūkininkus su šventėmis ir palinkėjo išminties, džiaugsmo, vilties, gerų darbų ir finansinės sėkmės.

Nelė Želvienė pakvietė teikti paprastus kaimo vietovių vietos projektus pagal privataus verslo sektoriaus ekonominio gyvybingumo skatinimo veiklos sritis „Parama alternatyvių žemės ūkio veiklų vykdymui“, „Parama žemės ūkio produktų perdirbimui ir realizavimui“ ir bendruomenių ir kitų pelno nesiekiančių organizacijų verslo iniciatyvų kūrimosi skatinimas veiklos sritis „Parama buitinių ir kitų paslaugų plėtrai kaimo vietovėse“, „Parama maisto tiekimo grandinės organizavimui ir žemės ūkio produktų perdirbimui“.

Arvydas Žukauskas supažindino su Seimo 2017 m. lapkričio 23 d. patvirtintu Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymu, kuris papildytas nuostata, reglamentuojančia tvarką, kad asmenys gali įsigyti žemės ūkio paskirties žemės tik gavę Nacionalinės žemės tarnybos padalinio pagal žemės buvimo vietą išduotą sutikimą, taip pat paaiškino apie žemės pirkimo leidimų įsigijimą, kaip pildyti žemės ūkio paskirties pirkėjo deklaraciją.
Raimonda Parnarauskienė supažindino su nuo 2017-07-01 įsigaliojusiomis Vietinės rinkliavos ar kitos įmokos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo taisyklėmis, nurodė ūkininkams aktualius išmokų dydžius už atliekas sandėliavimo paskirties objektams ir garažų paskirties objektams, informavo, kokią paramą galima gauti iš savivaldybių Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis finansuojamų priemonių (repelentų pirkimas, aptvėrimo tvoromis, apsauginėmis juostomis darbai ir šiems darbams atlikti reikalingų medžiagų pirkimas, medelių individualių apsaugos priemonių pirkimas, laukinių gyvūnų natūralias mitybos sąlygas gerinančių želdinių pirkimas ir įveisimas).

Jurgita Reimerinė pakomentavo ūkininkams LR Vyriausybės nutarimo „Dėl ūkininkų ūkių registravimo nuostatų patvirtinimo“ naują redakciją, įsigaliojusią nuo 2018-01-01, ir akcentavo, kad šiuose nuostatuose nustatyta tvarka kiekvienais kalendoriniais metais iki gruodžio 31 d. atnaujinti pasikeitusius ūkio duomenis registre, o jei duomenys nepasikeitė, patvirtinti šį faktą.
Sigita Vasiliauskienė informavo, kad žemės ūkio valdos duomenis VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo registre valdos valdytojai galės atnaujinti savarankiškai e. būdu, pasirašydami elektroniniu parašu. Žemės ūkio valdos ekonominio dydžio apskaičiavimas (VED) ir žemės ūkio valdos ar ūkio bendrojo standartinio gamybinio pelno ir ekonominio dydžio, išreiškiamo ekonominio dydžio vienetais (EDV), apskaičiavimas 2018 m. sausio 1 d. bus skelbiami Registro informacinėje sistemoje sausio 30 d.

Seimo narys Juozas Rimkus papasakojo apie darbą Seime: kaip pavyko suformuoti perteklinį biudžetą, apie fiskalinės drausmės įstatymą, didinamą neapmokestinamų pajamų dydį, vaiko pinigus, gerų ir kompetentingų specialistų paieškas, apie kovą su korupcija. Aktualiausias klausimas mūsų rajono ūkininkams – mažiau palankių ūkininkauti vietovių modelio taikymas nuo 2018 metų. Seimo narys paaiškino, kad šis klausimas galutinai nėra išspręstas, tebevyksta derybos.
Meras Vaclovas Andrulis pasakojo apie savo darbus, savivaldybės planus, diskutavo su ūkininkais apie kelių būklę ir jų gerinimo perspektyvas.

Pranešėjai atsakė į ūkininkų pateiktus klausimus.

 

 

 

 

 

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gegužė
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: